Skocz do zawartości


Zdjęcie

[antywirusy]zabezpieczenie kompa - full opcja za darmo i full opcja płatna


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
24 odpowiedzi w tym temacie

#1 BartoszM

BartoszM

    Początkujący

  • 52 postów

Napisano 16 04 2010 - 19:33

Witam,
na jednym z moich komputerów który przeznaczam tylko do internetu chce zainstalować możliwie najlepszą opcje zabezpieczania komputera za darmo. za darmo ponieważ w razie jakiś większych kłopotów będę formatował dysk. nie mam na tym kompie nic ważnego.
Po przejrzeniu forum zdecydowałem się na:
- Avast 4.7 Home
- Comodo Firewall
- SpyBot S&D

czy warto dodać coś jeszcze do tego i co w ogóle sadzicie o takiej opcji ?

A druga prośba: co polecacie w opcji płatnej, a może warto połączyć coś płatnego z darmowym. tu już do kompa an którym mam ważne dane ?

PS.co to są skanery antywirusowe online ?

Pozdrawiam,

  • 0

#2 wncvirus

wncvirus

    Leń !

  • 851 postów

Napisano 16 04 2010 - 22:31

Witam.Więc jak dla mnie to ta lista trochę za długa.Ja bym zastosował z darmowych np.Avasta.Dodatkowo możesz regularnie dawać logi z combofix( U mnie w sygnaturce masz instrukcje jak zrobić takiego loga).Natomiast z płatnych dobrą opcją jest kaspersky.Natomiast skaner umożliwia Ci np zeskanowanie plików w komputerze przez stronę internetową.

  • 0

#3 Gość_Wedge_*

Gość_Wedge_*

Napisano 16 04 2010 - 22:34

Z płatnych dla pełnej ochrony - Kaspersky Internet Security 2010, jest to gruba wersja AV.
  • 0

#4 BartoszM

BartoszM

    Początkujący

  • 52 postów

Napisano 17 04 2010 - 11:25

wncvirus mam pare pytań ad combofix ( jestem początkujący ):
- co to w ogóle jest ? poczytałem o tym ale nie wiem dalej, a poza tym jest sporo ostrzeżeń ze to jest niebezpieczne dla systemu przez ingerencje w niego !
- w jakich sytuacjach daje te logi ?
- dlaczego te logi ( combofix ) a nie inne ?

Użytkownik BartoszM edytował ten post 17 04 2010 - 11:27

  • 0

#5 wncvirus

wncvirus

    Leń !

  • 851 postów

Napisano 17 04 2010 - 11:40

Witam.Combofix jest to program dający log z niego( czyli jakie pliki masz w komputerze, zawartość rejestru etc.) i na podstawie tego można ocenić czy coś Ci siedzi.No nie musisz być to combofix może być np. OTL, Sillent Runner masa jest tego.Podałem tylko przykład.Logi możesz dać np.okresowo raz w tygodniu w celu sprawdzenia czy coś Ci nie siedzi bądź jak masz podejrzenia,że może coś siedzieć.W dziale bezpieczeństwo masz opisane jak wykonać takie logi.
  • 0

#6 Gość_Sicknature_*

Gość_Sicknature_*

Napisano 17 04 2010 - 15:13

Z darmowych Avira Free kilkukrotnie lepsza pod względem szczelności i wykrywalności od Avasta.
  • 0

#7 BartoszM

BartoszM

    Początkujący

  • 52 postów

Napisano 17 04 2010 - 20:05

a jakiś dobry płatny firewall ?
czy w przypadku np kaspersky internet security juz nie trzeba ?

waham sie ad płatnych antywirów co do : NOD i Kaspersky - który lepszy waszym zdaniem ?

pozdrawiam
  • 0

#8 wncvirus

wncvirus

    Leń !

  • 851 postów

Napisano 17 04 2010 - 20:34

Witam.Jeśli chodzi o płatne oprogramowanie to Kaspersky Internet Security będzie dobry wyborem.Ma w sobie funkcje antywirusa i Firewall'a.
  • 0

#9 Gość_Wedge_*

Gość_Wedge_*

Napisano 17 04 2010 - 22:21

Tak jak już napisałem wyżej, Kas IS 10.Do pełni szczęścia darmowy Comodo Firewall i spybot search and destroy, wtedy nic Ci się nie prześlizgnie.
  • 0

#10 Jotgie

Jotgie

    Zorientowany

  • 905 postów

Napisano 17 04 2010 - 22:26

(...) ponieważ w razie jakiś większych kłopotów będę formatował dysk. nie mam na tym kompie nic ważnego.
(...)


Zadziwiające, że jeszcze pokutuje przekonanie, że lekiem na "kłopoty z działem kompa" jest formatowanie!
Ja nie formatowałem swojego już ok. 3 lat! I jakoś nie mam kłopotów... Ale przeprowadzam regularnie czyszczenie i defragmentację rejestru oraz dysku.
  • 0

#11 Macsch15

Macsch15

    Profesjonalista

  • 3 705 postów

Napisano 17 04 2010 - 22:54

moja propozycja to :

z płatnych http://www.allegro.pl/item998135727_eset_smart_security_4_0_1_stan_1_rok_nod32.html
z darmowych Klik + Klik

  • 0

#12 BartoszM

BartoszM

    Początkujący

  • 52 postów

Napisano 18 04 2010 - 13:21

Wedge a jak zrobić abym miał na jednym kompie kaspersky internet security i comodo ?
pytam bo zainstalowałem 30-dniowa wersje kasperskiego, mając juz wczesniej comodo i musiałem odinstalować comodo bo kaspersky nie chciał sie zainstalować ?
Moze po prostu odwrotna kolejność, czyli jak juz mam kesperskiego to teraz instaluje comodo ?

  • 0

#13 Gość_Wedge_*

Gość_Wedge_*

Napisano 18 04 2010 - 14:06

A no tak, nie są ze sobą kompatybilne. 

Te powinny być ok: Sygate Personal Firewall, zone alarm - też są ok.
  • 0

#14 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 18 04 2010 - 14:40

Avast, PC Tools Firewall Plus, S-S&D oraz Odkurzacz 12 lub Glary Utilities do czyszczenia komputera z zbędnych wpisów i od czasu do czasu co 3 miesiące lub pół roku defragmentacja dysku twardego (Uwaga im częściej będziesz defragmentował dysk masz gwarancje na utratę ważnych danych lub uszkodzenie jakiegoś pliku.
  • 0

#15 Gość_Wedge_*

Gość_Wedge_*

Napisano 18 04 2010 - 14:44

Avast

Jaja sobie robisz? Jeden z bezpłatnych antywirusów który uważa własną aktualizację za wirusa? Powiedział że chce płatny.

PC Tools Firewall Plus

Te które wymieniłem są lepsze.

Odkurzacz 12 lub Glary Utilities

Lepiej już PcCleaner..
  • 0

#16 BartoszM

BartoszM

    Początkujący

  • 52 postów

Napisano 19 04 2010 - 10:12

Panowie tym razem pytanie o działanie Kaspersky IS 2010. Wczoraj wykrył mi 2 trojany ale nie wiem jak mam je teraz usunąć, bo gdy patrze do raportu to widzę ze mam 2 zdarzenia poddane kwarantannie a jedno zainfekowane ( znalazły się tu automatycznie ). jestem przyzwyczajony do tego ze jak skanuje i cos znajdzie to jest opcja usuń a tu tego nie widzę - czy Kaspersky działa inaczej ?

Dodam ze mam 30 dniowa wersje testową

Użytkownik BartoszM edytował ten post 19 04 2010 - 10:12

  • 0

#17 Weksel

Weksel

    Intel inside

  • 646 postów

Napisano 19 04 2010 - 10:19

Hmmm...

Skoro to ma być komputer tylko do internetu, to po co instalować tam w ogóle windowsa i bawić się w antywirusy?
Nie lepiej postawić Ubuntu i mieć święty spokój z wirusami? ;-)

Taka moja sugestia.

BTW: Nie ma dobrej darmowej ochrony... (ostatecznie avast) Jeśli coś płatnego to tylko nod32, albo eset.
  • 0

#18 Gość_Wedge_*

Gość_Wedge_*

Napisano 19 04 2010 - 11:09

A właśnie że można mieć darmową ochronę ;) Mam avirę + comodo + spybot search and destroy i nic mi się nie dzieje, nic nie przechodzi.
Co do Kas, wersja trial potrafi wyszukać wirusy ale nie potrafi ich usunąć, prawdopodobnie dodaje je do kwarantanny i blokuje.

Użytkownik Wedge edytował ten post 19 04 2010 - 11:10

  • 0

#19 BartoszM

BartoszM

    Początkujący

  • 52 postów

Napisano 20 04 2010 - 10:38

Wedge jeszcze ad tego kasperskiego wersji 30 dniowej to w raporcie mam zakładkę "wylecz wszystkie" ale jest nieaktywna i tak jak napisałem wczesniej widze ze 2 zdarzenia sa w kwarantannie a jedno jest zainfekowane. kiedy potem znowu przeskanowałem kompa ( nie tylko kasperskim ) to nie wykrył nic ani kasperski ani inni program. czyli jest na bank tak jak piszesz ze wersja która mam nie usuwa wirusów ?
  • 0

#20 BartoszM

BartoszM

    Początkujący

  • 52 postów

Napisano 20 04 2010 - 20:42

przeskanowałem kompa combofixem ale nie wiem co robić dalej - tzn pisze ze mam go wkleić ( nie wiem jak i nie wie co ? pojawił mi się na dysku C "notatnik combifixa )
słowem co jak i gdzie mam wkleić ?

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych