Skocz do zawartości


Zdjęcie

aktualizacja BIOS'u


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

#21 Czarcik_s

Czarcik_s

    Zaawansowany użytkownik

  • 674 postów

Napisano 17 01 2009 - 14:58

Aktualizację powinno się dać zrobić tym programem co podałem wyżej, musisz tylko mieć dyskietkę startową. Można spróbować ewentualnie wystartować komp z płyty instalacyjnej Windows 98, wybrać tam opcję: "Uruchom komputer bez obsługi CD-ROM" (lub coś podobnego - nie pamiętam dokładnie) - bez CD aby nie wczytywał niepotrzebnych sterowników. O ile dobrze pamiętam to utworzy on wirtualny dysk A, a twój napęd będzie miał literę B (oczywiście tymczasowo). W linii poleceń : B: i Enter i wpisujemy to co podałem wyżej: AWFL789 9bia0909.bin i Enter. Oczywiście musisz mieć na dyskietce oba pliki - program AWFL789.exe i BIOS 9bia0909.bin.

Chociaż to dziwne bo o ile się orientuję to po wciśnięciu ALT+F2 powinien odczytać z dyskietki pliki z rozszerzeniem .bin. Wgraj ten BIOS 9bia0909.bin na czystą dyskietkę (żeby był tylko ten jeden plik) i wtedy spróbuj.

Tu znalazłem obrazy dyskietek startowych. Ściągasz na dysk, wkładasz pustą dyskietkę i odpalasz to co ściągnąłeś i masz dyskietkę startową potem przegrywasz te dwa pliki AWFL789.exe i BIOS 9bia0909.bin i tak jak napisałem już wyżej.
Jeżeli nie jesteś dokładnie pewien to lepiej popytaj wśród znajomych, może jest ktoś kto ma większe doświadczenie w update BIOS-u i "na miejscu" oceni o co chodzi.
Pozdrawiam.

  • 0

#22 bartesss

bartesss

    Początkujący

  • 15 postów

Napisano 17 01 2009 - 15:37

wiec tak:)
otworzylo mi instalke biosa. i zainstalowalo sie. ale musze teraz cos wpisac. mam czarny ekran wiec mysle ze chodzi o to: AWFL789 9bia0909.bin
Wszystko byloby ok, tylko madry ja sciagnalem inna wersje tego mojego biosa:( ale zapomnialem jaka ona byla. Co mam zrobic!? chce uruchomic winde i sprawdzic. da sie jakos cos z tym wykombinować? bo mam czarny ekran w kompie:D (pisze z laptopa) POMOOOOCYYY!!

Wyzej niby jest napisane ze update bios success . wiec nie wiem. moze reset kompa? bedzie ok wszystko? szybko odpisz plissss

  • 0

#23 Czarcik_s

Czarcik_s

    Zaawansowany użytkownik

  • 674 postów

Napisano 17 01 2009 - 17:39

Nie powinien wgrać nie tego bios-u (od innej płyty) program sprawdza to, jeżeli napisał że sukces to reset i powinno działać. Co najwyżej powinien wejść po restarcie do biosu, albo wywalić komunikat że coś t5am mu się nie zgadza i żeby wejść i ustawić poprawnie.
Pozdrawiam

PS Dopiero teraz bo trochę rozrywki było - Oblivion :P
  • 0

#24 bartesss

bartesss

    Początkujący

  • 15 postów

Napisano 17 01 2009 - 17:57

Dzieki wielkie :P a juz myslalem ze skopalem sobie biosa:) naszczescie wszystko jest ok. winda sie uruchomila i co najwazniejsze mam zaktualizowanego biosa! ;) jeszcze raz dzieki za pomoc! jestes wielki!!
  • 0

#25 Czarcik_s

Czarcik_s

    Zaawansowany użytkownik

  • 674 postów

Napisano 18 01 2009 - 11:26

Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki, cuda zajmują mi jednak trochę czasu... :P
Pozdrawiam

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych