Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zwiększenie zasięgu wifi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 meancss

meancss

    Początkujący

  • 17 postów

Napisano 13 03 2012 - 14:27

Witam, szukam od 3 dni i konkretnej odpowiedzi nie mogę znaleść.
A więc sprawa wygląda tak, że znajoma mieszkająca we Francji poprosiła mnie żebym pomógł rozwiązać jej problem.

Przejdę teraz do sedna sprawy.
Znajoma mieszka w bloku na 7 piętrze, ruter znajduje się na 5 piętrze.
W laptopie posiada wbudowaną kartę wifi.
Na korytarzu który ma około 40m w połowie jest zasięg, w drugiej połowie niestety brak zasięgu.
I tutaj moje pytanie, co w takim przypadku najlepiej zakupić ? Cena to do 300zł. Zamówić chcę raczej na allegro, po czym wysłać do Francji.
Ważne jest, żeby urządzenie było łatwe w konfiguracji.

Dodam, że nie ma możliwości wpięcia nic do rutera, będzie mogła jedynie wpiąć coś do komputera (najlepiej usb)

Co będzie najlepsze ? Karta sieciowa usb wrazz anteną, POWER ALFA AWUS036H 1000mW RTL8187L WARDRIVING BT3 , czy może jakieśanteny dokólne zwiększające zasięg...

Za odpowiedź będę bardzo wdzięczny.

  • 0

#2 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 13 03 2012 - 16:54

Z innej beczki jak router rozsyła informacje to może lepiej postawić repeator na 6 piętrze niż kupić antenę, która będzie promieniowała nie wiadomo ile. Druga sprawa to trudno uwierzyć, że ta antenka dysponuje mocą 1W. Policz sobie jej szkodliwość: http://hintlink.com/power_density.htm

  • 0

#3 meancss

meancss

    Początkujący

  • 17 postów

Napisano 13 03 2012 - 20:01

Nie ma opcji żebym postawił repeator.
Twoim zdaniem działało by to gdyby się zakupiło kartę sieciową na usb wraz z anteną ?
np : http://allegro.pl/ovislink-airlive-wl-1600usb-karta-sieciowa-usb-54m-i2120318837.html
  • 0

#4 100nx

100nx

    Początkujący

  • 34 postów

Napisano 16 03 2012 - 15:41

Najepwniejszym rozwiązaniem byłby włąśnie repeater, czy AP, ale to by się wiązało z umieszczeniem go gdzieś na korytarzu, lub u kogoś w pokoju. Można pokombinować z ustawieniem routera w mieszkaniu osoby która go udostępnia. Z anteną kierunkową nigdy nie wiadomo. Upewnij się u koleżanki, czy aby na pewno nie da rady gdzies postawić repeatera, bo jest kilka fajnych modeli, które mogły by dać radę objąć zasięg. No i z ustawieniem routera niech pokombinuje.
  • 0

#5 meancss

meancss

    Początkujący

  • 17 postów

Napisano 16 03 2012 - 22:56

Dzięki wielkie za sprostowanie. Niestety problem jest w tym, że znajoma z informatyką ma mało wspólnego.
Jutro znajoma ma wolną sobotę i wyślę ją do sklepu komputerowego w Paryżu aby zakupiła kartę usb z anteną ponieważ będzie to dla niej najłatwiejsze do instalacji.

Jeśli to się nie spisze to będziemy kombinować inaczej.
Moja prośba, mógłbyś coś polecić co twoim zdaniem najprędzej spisze egzamin ? Na myśli mam kartę usb z anteną którą twoim zdaniem bez problemu dostanie w Paryskim sklepie.
Jeśli nie dokładny model to poleć jakąś firmę. Proszę zwrócić uwagę również na cenę ponieważ nie ma pewności że to będzie działać, a nikt nie lubi wyrzucać pieniędzy w błoto.

P.S Co do repeatera, jak by dała radę postawić w któymś pokoju gdzie również łapie zasięg to jak by wyglądała konfiguracja ? Bardzo to skomblikowane?


Pozdrawiam.

Użytkownik meancss edytował ten post 16 03 2012 - 22:58

  • 0

#6 Gość_.LiO_*

Gość_.LiO_*

Napisano 18 03 2012 - 10:53


TP-Link TL-WN722N

  • 0

#7 100nx

100nx

    Początkujący

  • 34 postów

Napisano 19 03 2012 - 17:03

Skomplikowane nie jest, bo zazwyczaj konfiguracja sprowadza się do wpisnia adresu mac urządzenia, którego sygnał ma być "powtarzany". Jednak trzeba się jeszcze upewnić czy jakiś router w trybie repeat, np wnr2000 będzie dobrze współpracował z routerem bazowym i w jakiej technologii działa (g, czy n?)
  • 1

#8 Gość_cabana_*

Gość_cabana_*

Napisano 06 04 2012 - 15:47

Ja by się uparł to do routera bazowego można kupić panel WiFi na 2.4GHz i wycelować w "kosmos" :E

Użytkownik cabana edytował ten post 06 04 2012 - 15:48

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych