Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zmiana rozdzielczości


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Klakier

Klakier

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 23 05 2007 - 03:28

mam bardzo poważny problem mianowicie kupiłem nowego kompa z zainstalowaną vistą już w servisie, jedakże w serwisie komp był odpalany na innym monitorze niż mam ja obecnie. najprawdopodobniej system został uruchomiony na rozdzielczości 800x600 a moj monitor wszystko uparcie ustawiea na 1920x1280 przez co jak sobie dziś uruchomiłem kompa poraz pierwszy. To zoaczyłem taki wielgachny kursor no i tapetę(bez paska zadań bez folderów bo to monitor panoramiczny więc pewnie je ucieło) jedyne co mogłem zrobić to wcisnąć PP myszy. Właściwości się niestety nie wyświetlaja ponieaż okno właściwości jest za duze na tą rozdzielczość (możlie że to wina że monitor jest panoramiczny) jakimś cudem udało mi się utworzyć nowy folder a potem przez eksporację "dostać" do kompa. I teraz nasuwa się moje pytanie. Jak w systemie Vista można zmienić rozdzielczość ekranu nie wchodząc we Właściwości przez prawy przycisk myszy ( wywołanie tej funkcji w panelu sterowania też nic nie daje). dla informacji moge podać że monitor jest podłączony przez złącze HDMI (teraz na starym kompie jestem na zwykłym złaczu i monitor działa ok.).
(Męczyłem się z tym do 4:30 ale już padłem...)
Czy może ktoś mi poradzić w jaki sposób można zmienić rozdzielczość ekranu bez używania "Właściwości" Byłbym bardzo wdzieczny za pomoc.

  • 0

#2 DeX007

DeX007

    Początkujący

  • 17 postów

Napisano 11 06 2007 - 20:12

Np. uruchomic tryb awaryjny :P

  • 0

#3 Klakier

Klakier

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 12 06 2007 - 01:54

Awaryjnego się nie dało włączyć, problem polegał na tym że monitor nie był wybrany jako głowny przez co Vista czytałą jak bym do każdego z 4 wejść miał podłączony monitor i dzielił pulpit na 4 części i ja widziłem tylko górną lewą :P
  • 0

#4 DeX007

DeX007

    Początkujący

  • 17 postów

Napisano 13 06 2007 - 21:15

mam nadzieje ze masz Pasek start klasyczny.... :P Zrob tak:


- nacisnij znaczek windowsa na klawiaturze otworzy CI sie start
- 6 razy strzalka do góry
-2 razy strzalka w prawo
-28 razy strzalka w dol
-enter
-6 razy strzalka w dol
-enter
-2 razy TAB
-kilka razy strzalke w lewo (az bedziemy mieli najmniejsza rozdzielczosc czy tam jaka sobie chcesz)
-4 razy TAB i enter

hehe :P Jakis sposob sie zawsze znajdzie...

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych