Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zmiana płyty głównej


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 MrAdams94

MrAdams94

    Początkujący

  • 22 postów

Napisano 03 01 2009 - 15:16

Witam ;)
Chce zmienić płytę główną MSI K9N Neo v3 na jakąś inną do 200zł, czytałem ,że z GIGABYTE'a są dobre i tanie płyty.
Kompa nie mam zamiaru podkręcać, jedynie co to RAM'y. Nie wiem czy to przydatne ale, komputer jest używany do strzelanek ;)

Sprzęt:
-AMD 4200+
-GEIL 2x1gb 800mhz
-Geforce 8600GTS

Proszę o szybką pomoc fachowca.
Pozdrawiam ;)

  • 0

#2 fernandez

fernandez

    150% normy

  • 1 866 postów

Napisano 03 01 2009 - 16:05

a czemu chcesz ja zmieniac?? co jest z nia nie tak??

  • 0

#3 MrAdams94

MrAdams94

    Początkujący

  • 22 postów

Napisano 03 01 2009 - 16:17

Zaczęła się przegrzewać i ścinać gry, których wcześniej nie ścinało i wszystko chodziło płynnie, do czasu.
Nie wiem co z nią jest, wcześniej chipset był ciepły, a dziś jak przyłożę rękę to jest bardzo gorący, że aż nastawiłem osobny wiatrak na chipset, żeby się nie grzał. Z tąd ten pomysł żeby zmienić płytę główną ;)
Może ktoś miał podobny problem z takową płytą i wie jak to naprawić. Dodam, że resetowałem BIOS i nic nie dało, rozkręciłem komputer i złożyłem na nowo, też nie poskutkowało. Może trzeba coś w BIOSie porobić, żeby wszystko działało jak na początku. Jeśli coś zle opisałem lub nie dopisałem proszę mi o tym powiedzieć ;)

Pozdrawiam:)
  • 0

#4 fernandez

fernandez

    150% normy

  • 1 866 postów

Napisano 03 01 2009 - 16:23

przypadkiem komputer nie stoi przy jakims zrodle ciepla taki jak grzejnik albo kaloryfer..

a skad wiesz ze te "scinki" to jest wina plyty glownej??


przeczysciles karte graficzna i cooler na procesorze z kurzu??
  • 0

#5 Piotrek20

Piotrek20

    Zaawansowany użytkownik

  • 556 postów

Napisano 03 01 2009 - 16:27

tzn, co rozumiesz pod pojęciem przegrzewa się. ile jest stopni na płycie? upewnij się, że wszystko jest dobrze popodłączane i podaj jaki masz zasilacz.

jeśli już musisz bierz TAKĄ

lub

TAKĄ
  • 0

#6 MrAdams94

MrAdams94

    Początkujący

  • 22 postów

Napisano 03 01 2009 - 16:44

Komputer nie stoi przy żadnym zródle ciepła ;)
Tak, wszystkie wiatraczki wyczyściłem, czyszczę je regularnie ;)
Wydaję mi się tak, dlatego że już rozmawiałem o tym z kolegą co się na tym zna i on stwierdził, że płyta główna się zepsuła lub straciła swą wydajność, ale to była rozmowa przez GG, a nikt nie naprawi mi komputera przez internet ;)
Drugą moją uwagą jest to, że przy przeciąganiu okienek zostają "szmajsy" i programy które wcześniej chodziły lepiej i szybciej teraz chodzą wolno i się tną :) Teraz nie pogram sobie w Call of Duty 4, bo FPS spadło o połowę Dołączona grafika
Trzecią uwagą jest to że komputer nigdy się nie ścinał i nie "dusił" się :)
Kiedyś już na tym forum pisałem o moim problemie, ale nic nie pomogło, tylko porobiło się gorzej.
Moim zdaniem to nie grafika ani procesor, tylko nie szczęsna płyta główna, która chciałbym wymienić lub w jakiś sposób naprawić ;)

Podać jeszcze jakieś dodatkowe informacje??:)

Pozdro

tzn, co rozumiesz pod pojęciem przegrzewa się. ile jest stopni na płycie? upewnij się, że wszystko jest dobrze popodłączane i podaj jaki masz zasilacz.

jeśli już musisz bierz TAKĄ

lub

TAKĄ


Resetuje się komputer, wyskakuje niebieskie okienko lub "stoi w miejscu". Nie wiem ile jest stopni na płycie, ale chipset jest gorący. Wszystko jest dobrze podpięte, sprawdzałem już nie raz nie dwa :P
Mój zasilacz to ProComp 450, sprawdzałem także jak komputer sprawuje się na innym zasilaczu i jest tak samo :(
Nie wiem co jest grane, nigdy takiego problemu nie miałem z komputerem jak teraz ;)
  • 0

#7 Damian_im2

Damian_im2

    Cosmo + pakiet biznes.

  • 1 508 postów

Napisano 03 01 2009 - 16:46

Zasilacz nie wyrabia - musisz go zmienić. Proponuję Pentagram 430w.
  • 0

#8 MrAdams94

MrAdams94

    Początkujący

  • 22 postów

Napisano 03 01 2009 - 16:53

Jesteś tego pewien?? Powtarzam, że chipset jest bardzo gorący, gdy nie wieje na niego wiatraczek i resetuje sie wtedy ciągle.

Edit
Zapomniałem dodać, że gdy wyciągałem RAM'y i wkładałem je spowrotem to komputer nie chciał się włączyć lub Winda się nie wczytywała, wtedy musiałem kombinować przekładając ramki z miejsca na miejsca, aż komputerek się zachce odpalić ;)
Może kolega ma racja z tym zasilaczem, ale poczekam na inne wypowiedzi użytkowników ;)
Dziękuję za dotychczasową pomoc ;)
  • 0

#9 Damian_im2

Damian_im2

    Cosmo + pakiet biznes.

  • 1 508 postów

Napisano 03 01 2009 - 17:32

Jeżeli masz gdzieś jakiś nie potrzebny wentylator to daj go na chipset i wtedy będzie można wywnioskować czy to zasilacz czy chipset.
  • 0

#10 Gość_baca_ten_jedyny_*

Gość_baca_ten_jedyny_*

Napisano 03 01 2009 - 17:44

Ściągnij radiator z chipsetu (temperatury jakie chipsety wytrzymują to nawet 100 st) zmyj to co tam na nim jest , nałóż nową pastę na krzem i załóż radiator,

dlatego że już rozmawiałem o tym z kolegą co się na tym zna i on stwierdził, że płyta główna się zepsuła lub straciła swą wydajność, ale to była rozmowa przez GG

ziemia to chowa trolli, znawca ;) płyta utraciła wydajność, ;) przedmuchaj sprężonym powietrzem sloty pamięci, przemyj styki pamięci alkoholem izopropylenowym lub jakimś spirytusem, wyczyść system z driverów programem driver sweeper lub driver cleaner, zainstaluj ponownie najnowsze, zresetuj bios zworka na płycie zaktualizuj go potem do najnowszego i załaduj ustawienia default'owe, zainstaluj wszystkie drivery do płyty głównej i optymalizator AMD.
  • 0

#11 Bardock

Bardock

    Ocean of Apathy

  • 985 postów

Napisano 03 01 2009 - 17:48

Jeszcze jeden prowokujący post, a posypią się warny. Proszę pisać normalnie i na temat.

  • 0

#12 MrAdams94

MrAdams94

    Początkujący

  • 22 postów

Napisano 03 01 2009 - 20:14

Jeżeli masz gdzieś jakiś nie potrzebny wentylator to daj go na chipset i wtedy będzie można wywnioskować czy to zasilacz czy chipset.

Już tak zrobiłem i mam tak od początku go komputer zaczoł się "charać" I gdy ściągam wiatrak i dotykam radiatara to jest chłodny, a gdy nie ma wiatraczka to chipset aż parzy ;)

Ściągnij radiator z chipsetu (temperatury jakie chipsety wytrzymują to nawet 100 st) zmyj to co tam na nim jest , nałóż nową pastę na krzem i załóż radiator,
ziemia to chowa trolli, znawca ;) płyta utraciła wydajność, ;) przedmuchaj sprężonym powietrzem sloty pamięci, przemyj styki pamięci alkoholem izopropylenowym lub jakimś spirytusem, wyczyść system z driverów programem driver sweeper lub driver cleaner, zainstaluj ponownie najnowsze, zresetuj bios zworka na płycie zaktualizuj go potem do najnowszego i załaduj ustawienia default'owe, zainstaluj wszystkie drivery do płyty głównej i optymalizator AMD.


Przedmuchałem sloty ostatnio, nic nie dało. Spróbuję jeszcze przemyć spirolem i wyczyszczę system z driverów :P

  • 0

#13 Damian_im2

Damian_im2

    Cosmo + pakiet biznes.

  • 1 508 postów

Napisano 03 01 2009 - 20:55

Dawaj go na chipset póki na padnie. Ewentualnie możesz go przeczyścić http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=138
  • 0

#14 MrAdams94

MrAdams94

    Początkujący

  • 22 postów

Napisano 03 01 2009 - 22:58

Zrobiłem jak kazaliście, teraz tylko czekać na pierwszy "zawias" ;)
Dodam, że musiałem znowu bawić się w przekładankę RAM'ami ;)
Jeśli to nie poskutkuje to chyba będzie wina zasilacza?

Jest trochę lepiej, ale nie jest tak jak wcześniej ;) Już sam nie wiem co jest grane z tą puszką ;/
  • 0

#15 Piotrek20

Piotrek20

    Zaawansowany użytkownik

  • 556 postów

Napisano 03 01 2009 - 23:03

możliwe że ktoś jeszcze coś wymyśli. ważne żeby przy tym co robiłeś niczego nie uszkodzić. upewnij się że wszystko dobrze zrobiłeś . co więcej lepiej wymienić zasilacz na tego co podał Damian.
  • 0

#16 MrAdams94

MrAdams94

    Początkujący

  • 22 postów

Napisano 16 01 2009 - 20:22

Kupiłem nowy zasilacz, już jest zamontowany, teraz tylko trzeba mu testa zrobić :P

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych