Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zielony dach


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 arian

arian

    Początkujący

  • 87 postów

Napisano 09 03 2009 - 23:10

Witam wszystkich forumowiczów. Mieszkam w starej kamienicy gdzie brak środków na gruntowny remont. Postanowiłem ją upiększyc budując ogród na dachu drwalek. Mam juz ogólny zarys planów oraz niektóre szczegóły. Chciałbym podzielic się moja koncepcja z resztą forum. Zacznijmy. 1.jpg Rysunki są odreczne, wymiary puki co tez przybliżone. Oznaczenia. Szary- murek z cegieł Fiolet- drewniane listwy 50x50mm lub więcej. Szare kreski- Pret żebrowy Fi 10 lub Fi 12 Jasny szary- Chodnik Niebieski- Kable i lampy Zielony- waż zraszający z końcówkami. Czerwony- Rura ściekowa Pomysł jest taki: Z istniejacego dachu zerwe pape poniewaz jest juz tak stara że sama odchodzi. Nadbuduje istniejące ściany murkami o wysokości od 20cm do 40cm(zaleznie od miejsca) Na nizszych nadbudówkach wewnątz konstrukcji położe listwy, na nie wpoprzek druty. Na koniec dołoże siatke z bardzo cienkimi oczkami. Na taką konstrukcje wysype ok 2cm żwiru a potem ziemie. Między liswami a dolną powierzchnią dachu będzie około 10cm przestrzni. W czasie deszczu bedzie tam sie zlewala woda przeciekająca przez ziemie, żwir i siatke. Płyn natomiast ma się wlewać do odpływów które zaprowadzą go do zbiornika ok.500l. Całośc będzie oświetlona kilkoma lampami ogrodowymi. W czasie okresu bez deszczowego system nawadniający bedzie podlewać ogródek wodą zebrana w zbiorniku, kiedy skończy sie woda deszczowa bedzie mozna przłączyc całosc pod linie wodociągowa przekręcając jeden zawór. Roślini nie zgniją z powodu zbyt dużej iloścy wody ani nie uschna z jej braku. 2.jpg to zdjęci przedstawia zrzut z boku kolory według schmatu pierwszgo, dodatkowo: Rózowy- siatka Zielony wojskowy- ziemia i żwir. Chciałbym jeszcze zaprezentować schemat połączen w mini pokoju kontrolnym. 3.jpg [image=48939819.jpg Czerwony- Rura ściekowa doprowadzająca wode do zbiornika. Ciemny czerwony- Rura awaryjna w momencie zapełnienia zbiornika wylewa nadwyżki wody do kanalizacji Zielony- rury doprowadzające wode. Jasny zielony- zawory Niebieski cienki- Kabel "0" elektrycznosci Czerwony cienki- kabel fazowy Różowy- bezpiecznik 6A Pomarancz-żółty- Skrzynka zdalnego sterowania Pomarancz-szary-zasilacz 12V System ściekowy jest chyba jasny wiec opisze pozostałe. Rura wychodzaca ze zbiornika rozgałezia sie do kranu i pompy. Woda z kranu bedzie leciała dzieki grawitacji. Pompa bedzie załaczana pilotem i bedzie pompowac wode do instalacji nawadniającej. W tym czasie zawór na drugiej rurzu będzie zamkniety. Kiedy skończy sie woda w beczce, a potrzeba dodatkowgo nawodnienia mozna uruchomic zawór na rurze wodociągowej. Sterowanie oswietleniem i pompa będzie sie odbywac za pomoca zdalnej kontroli. Cały obwód bedzie zabezpieczony bezpiecznikiem 6A. W ciągu całych prac bede dodawał zdjecia z ich przbiegu oraz krótki opis. Jeżeli cos napisałem nie jasno prosze pytac.

  • 0

#2 rafal194

rafal194

    Zaawansowany użytkownik

  • 413 postów

Napisano 10 03 2009 - 22:13

tylko musisz pomyśleć nad nowa izolacją jak zrywasz starą dobrze aby była dobrej firmy termozgrzewalna .

kiepski słownik jest

Użytkownik rafal194 edytował ten post 10 03 2009 - 22:22

  • 0

#3 arian

arian

    Początkujący

  • 87 postów

Napisano 10 03 2009 - 22:15

Zastosuje zwykła folie do oczek wodnych poniewaz dach pod papą jest z betonu o grubosci 10cm
  • 0

#4 rafal194

rafal194

    Zaawansowany użytkownik

  • 413 postów

Napisano 10 03 2009 - 22:20

grubość grubością 10cm dla wilgoci to mało,ale jak mówisz folia tylko dobrej jakości powinna dać radę kiedyś robiłem 2zielone dachy w firmie po godzinach i tam po prostu dawali tak jak pisałem pape termozgrzewalną,wyglądała jak guma.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych