Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zestaw pod GTX970 MSI Gaming i I5-4690K 4K


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

#1 Ozimek3d

Ozimek3d

    Obserwator

  • 7 postów

Napisano 02 06 2015 - 10:47

Witam

 

NA początku miałem składać zestaw z GTX970 i i5 4460 ale stwierdziłem, że przy dzisiejszym rozwoju technicznym taki zestaw nie pociągnie zbyt długo w grach na Fuul Detalach. Zestaw z 4460 kosztowałby mnie tak około 3300-3400 . Ile musiałbym dopłacić  tak abym mogł spokojnie posiadać I54690K i za jakiś czas go podkręcić tak aby zasilacz i temperatury dawały radę smile.png

 

Karta na 100%  to MSI Gaming GTX 970

Procesor I5-4690K

Dysk HDD Seagate 1TB 7200rpm

Dysk SSD Transcend SSD 370 128GB Sata 3

 

Brakuje mi płyty głównej, zasilacza,  ramu  no i obudowy.

 

Obudowa podoba mi się Zalman Z3 Plus white, nada się ?

 

Budżet 4000 to zupełne maximum jakie mogę przeznaczyć, jeśli udałoby się złożyć coś stabilnego a taniej byłoby super.

 

Pozdrawiam serdecznie



  • 0

#2 ricsa

ricsa

    Początkujący

  • 22 postów

Napisano 02 06 2015 - 11:07

W 4K jesteś w stanie się zmieścić,



  • 0

#3 jackass

jackass

    Staruszek Jack

  • 8 823 postów

Napisano 02 06 2015 - 11:12

mobo Asrock z97 pro4

ram 8GB 2400Mhz

zasilacz Thermaltake Smart se 530w

buda nada sie


  • 0

#4 Ozimek3d

Ozimek3d

    Obserwator

  • 7 postów

Napisano 02 06 2015 - 11:35

Dziękuje panowie, ten Asrock troszkę drogi wyszło mi prawie 4200 zł za wszystko bez monitora klawiatury i myszki. A taka płyta główna :

Płyta główna MSI B85-G43 Sc LGA1150 Intel B85, 4xDDR3, VGA, GbLAN, ATX HASWELL   299 zł.  Nada się ??
Kurcze nie chce też zeby mi sie procesor zjarał :D

 

Dodatkowe chłodzenie będzie potrzebne do obudowy  ??


  • 0

#5 ricsa

ricsa

    Początkujący

  • 22 postów

Napisano 02 06 2015 - 11:56

Mobo wystarczy Gigabyte Z97P-D3 lub trochę droższa DH3

Obudowa powinna mieć w standardzie 2 wentylatory więc na to co pakujesz wystarczy. Skup uwagę na doborze dobrej pasty termicznej  oszczędzisz sobie obaw o przegrzaniu CPU.


  • 0

#6 Ozimek3d

Ozimek3d

    Obserwator

  • 7 postów

Napisano 02 06 2015 - 12:01

Pastę termiczną samemu się nakłada ?  przecież powinni to zrobić specialiści z Esc.pl ( bo tam prawdopodobnie kupie ) :)


  • 0

#7 ricsa

ricsa

    Początkujący

  • 22 postów

Napisano 02 06 2015 - 12:15

No tu już musisz zapytać ich co Tobie tam wpakują :)

Na marginesie posprawdzaj sobie opinie o tym sklepie za nim wejdziesz w Deal z nimi. Nie koniecznie opineo. Jest tego sporo.


  • 0

#8 Ozimek3d

Ozimek3d

    Obserwator

  • 7 postów

Napisano 02 06 2015 - 12:20

Okej dziękuje wezmę to pod uwagę :)

 

W sumie najbardziej sprawdzony to jest chyba morele : Tutaj mam link do mojego koszyka http://www.morele.net/inventory/info/KVBJjz/

 

Brakuje w nim jeszcze właśnie płyty głównej  pamięci ram i ewentualnie chłodzenia na CPU, chyba nie dam rady się wyrobić w 4000 zł :(


  • 0

#9 ricsa

ricsa

    Początkujący

  • 22 postów

Napisano 02 06 2015 - 12:36

Ostatnio Proline wywalił bardzo dobre ceny na podzespoły więc sprawdź spec. u nich. Albo X-Kom. W 4K jest szansa że się zmieścisz.

Czy morele jest sprawdzony. Sprawdzony to jest ale od jakie dłuższego czasu kuleją z jakością obsługi klienta. 

Wszystko sprowadza się do zakupu czegokolwiek a w przypadku reklamacji kontaktu i pochodnych z tym związanych zostajesz sam na placu boju.

Najprościej poczytaj opinie.


  • 0

#10 Ationx

Ationx

    Zaawansowany użytkownik

  • 840 postów

Napisano 02 06 2015 - 12:56

@up

Jeśli chodzi o reklamację to praktycznie każdy sklep ma coś za uszami, a częstotliwość pojawiania się opinii negatywnych można przyrównać do popularności sklepu. Czym większa tym niepochlebnych opinii więcej.

 

@Autor

Musisz mieć tego SSD? Najprościej to właśnie jego by było wywalić, wtedy w 4K zmieścisz porządny zestaw pod OC, a SSD dokupisz sobie najwyżej za jakiś tam czas jak dozbierasz dodatkowe pieniądze. Co Ty na to?


  • 0

#11 Ozimek3d

Ozimek3d

    Obserwator

  • 7 postów

Napisano 02 06 2015 - 13:03

Ale wtedy musiałbym przenosić windowsa na SSD itp :) W sumie to jestem w stanie wydać troszkę więcej... Dokładając np takiego MSI Gaming za niespełna 500 zł     robi się 3900, zostaje mi na ram  ( około250 zł) wychodzi 4150 zł   no i pewnie przydałby się jakiś wiatrak na procesor ?? Mam w domu 2x 16 zalmanki , ale takie małe gówienka to nic nie dadzą. Dzięki chłopaki za pomoc

 

Kupująć tę karte : http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-z97-gaming-3-intel-z97-4xddr3-1x-m2-vga-gblan-atx-z97-gaming-3-640720/ może nie musiałbym inwestować już w chłodzenie  na procesor ?



Użytkownik Ozimek3d edytował ten post 02 06 2015 - 13:11

  • 0

#12 ricsa

ricsa

    Początkujący

  • 22 postów

Napisano 02 06 2015 - 13:35

Co do gwarancji to po części masz rację, ale w moim przypadku przygoda z morele trwała bardzo długo z racji iż często wymieniam sprzęt z przyczyn zawodowych.

Rzecz w tym że współpracowałem z nimi przez długi czas, ale im dłużej to trwało tym gorzej na tym wychodziłem. Nie chcę tutaj rzucać kwot jakie w grę wchodziły lecz były one nie małe. Patrząc na to z perspektywy czasu i naszą pierwszą współpracę była ona bardzo dobra, natomiast ostatnia bardzo zła. Co z resztą przypieczętowało rezygnację z wspólnych interesów. A to dość dziwne by uciekać od kilku letniej relacji. Lecz czytając opinie o nich ostatnio nie ja jeden miałem takie doświadczenie. Niestety.

Więc z mojej strony odpowiedź jest jedna mianowicie wyścig szczurów na ceneo robi jednak swoje, nawet w szeregach największych graczy na rynku. A to negatywnie wpływa na relacje sklep klient.



  • 0

#13 Ationx

Ationx

    Zaawansowany użytkownik

  • 840 postów

Napisano 02 06 2015 - 14:11

@Ozimek3d

Jak będziesz chciał podkręcać procesor to tak czy siak chłodzenie musisz dokupić, innego wyjścia nie ma. Płyta nie ma z tym nic wspólnego.

 

@ricsa

Weź też pod uwagę, że sklep jest tylko pośrednikiem w gwarancji między Tobą, a serwisem producenta. Jak serwis producenta działa do [beeep] to jedynie dobra wola sklepu jeśli oni będą się podkładać za niego i przykładowo oddawać Ci kasę nie wiedząc jeszcze jaka będzie decyzja producenta dotycząca reklamacji.


  • 0

#14 Ozimek3d

Ozimek3d

    Obserwator

  • 7 postów

Napisano 02 06 2015 - 14:13

Decyzja padła na coś takiego http://www.morele.net/inventory/info/nLPOpK/    4684 zł z monitorem    bez monitora wyszło 4115 zł brakuje mi tylko  chłodzenia CPU zastanawiam się nad dwoma modelami:     Chłodzenie CPU SilentiumPC Fera 2     99 zł    lub Grandius  149 zł   Ten pierwszy da radę ? Zawsze to 50złw kieszeni :)

 
  • 0

#15 ricsa

ricsa

    Początkujący

  • 22 postów

Napisano 02 06 2015 - 15:20

Akurat gwarancja to jedna rzecz w moim wypadku jeszcze dochodził z czasem bardzo kiepski kontakt. Kilkukrotnie doszło do pomyłki w postaci produktu który zamówiłem. W połączeniu z kiepskim kontaktem powstawała mieszanka dość wybuchowa. Na moje odczucia nie miła wpływu tylko jedna sytuacja.

Więc zawsze przy pytaniu kogokolwiek o to gdzie kupić sprzęt albo gdy ktoś pyta o konkretny sklep sprowadzam temat do poziomu zapoznania się z opiniami na forach czy portalach do tego przeznaczonych. Nie koniecznie opineo :)

 

 

 


  • 0

#16 Ozimek3d

Ozimek3d

    Obserwator

  • 7 postów

Napisano 02 06 2015 - 16:33

Kurcze jeszcze się waham Asus ma fajne promocję Cashback 160zł na płytę , tutaj jest spis wszystkich modeli https://toptechcashback.com/pl/pl/pages/cpumb/qualifying

 

Którą płytę byścię mi doradzali z Asusa  najlepiej na z97 :)


Użytkownik Ozimek3d edytował ten post 02 06 2015 - 16:33

  • 0

#17 ricsa

ricsa

    Początkujący

  • 22 postów

Napisano 02 06 2015 - 16:42

ASUS Z97-P, ASUS Z97 Pro-Gamer ASUS Maximus VII Ranger ta ostatnia jest bardzo dobra. Musisz wziąć pod wagę fakt że płyta pod Z97 będzie Tobie towarzyszyć przez kilka lat. Nawet jak byś zmieniał pocka na 5 generacji płyta jak najbardziej go obsłuży. Jest to inwestycja długoterminowa.

Ja sam korzystam z ASUSa Rampage IV pod socket 2011 i nie mogę powiedzieć że coś z nią jest nie tak. Płyty ASUSa zawsze miały przypisany symbol LUX.


  • 0

#18 Ationx

Ationx

    Zaawansowany użytkownik

  • 840 postów

Napisano 03 06 2015 - 11:36

Asus i symbol LUX? Daj spokój, może najdroższe produkty, ale niska i średnia półka często jest sporo gorzej wykonana i wyposażona niż produkty konkurencji za te same pieniądze. Ranger to też podobno lipa, w której lubi szwankować układ dźwiękowy oraz złącza SATA + bodajże w pełni analogowa sekcja zasilania w płycie za bagatela 700 złotych. Lipa i tyle. To już ten Pro-Gamer jest ciekawszym produktem niż Ranger, który poza znaczkiem ROG nie ma zbytnio czym imponować ;)

 

Autorze, grafikę zmieniłbym na zielonego MSI

http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-970-gaming-100me-4gb-gddr5-256bit-hdmi-dvi-dp-gtx-970-gaming-100me-719129/

Cena złotówkę wyższa, a ma backplate i bodajże radiator z lepszej jakości materiałów przez co chłodzenie powinno być trochę wydajniejsze.

 

@ricsa

Oczywiście opinie warto sprawdzać, ale tak jak pisałem - czym sklep popularniejszy tym więcej negatywnych opinii. Do tego dochodzi fakt, że ludzie piszą głównie opinie negatywne, bo pozytywnych nikomu się nie chce ;)

Do tego też wielu ludzi nie może pojąć jednej prostej rzeczy:

Mały sklepik sprzeda 100 produktów, niezadowolonych będzie 2 klientów.

Duży sklep sprzeda 1000 produktów, znajdzie się 20 niezadowolonych.

Współczynnik niezadowolenia będzie taki sam, ale do wielu bardziej przemawia ilość negatywnych opinii bez patrzenia na popularność sklepu ;)

 

Jeśli będziesz zamawiał zestaw w morelach to możesz sobie dodać do koszyka usługę montażu.
Obecnie sklep oferuje dwie różne usługi montażu.
Pierwsza przeznaczona jest dla osób, które w swoim zestawie nie dokupują dodatkowego
chłodzenia na procesor, lecz zamierzają korzystać z dodawanego przez producenta procesora
http://www.morele.net/montaz-komponentow-zestaw-komputerowy-od-trzech-elementow-bez-dodatkowego-chlodzenia-266770/
to ta usługa.
Druga natomiast została przeznaczona dla osób, które dokupują do zestawu oddzielne
chłodzenie na procesor
http://www.morele.net/montaz-komponentow-od-3-elementow-wraz-z-dodatkowym-chlodzeniem-690846/
W przypadku obu powyższych usług przy zamawianiu zestawu w polu "kod promocyjny" należy wpisać
O44Y129AC8
i naciśnąć obok wyślij. Wtedy koszt montażu zmieni się na 1 złoty, a wysyłka będzie darmowa.
Alternatywnie zamiast montażu możesz dodać do koszyka pendrive SanDisk Cruzer Blade 8GB
http://www.morele.net/pendrive-sandisk-cruzer-blade-8gb-288751/
Wtedy  przy zamawianiu skorzystaj z kodu
WP35ZXZG5A
i postępuj analogicznie jak w przypadku promocji na montaż.


  • 0

#19 ricsa

ricsa

    Początkujący

  • 22 postów

Napisano 03 06 2015 - 13:24

W temacie Maximusa no właśnie brak uzasadnionych wad w stosunku co do tej płyty z racji iż z reguły przy składaniu zestawu tnie się koszty a te tnie się po Mobo, zasilaniu, czy pamięci. Aby utwierdzić się w fakcie  czy ta płyta faktycznie jest warta trzeba by skierować uwagę na rynki zagraniczne gdzie płyta ta zbiera bardzo dobre opinie, oraz nie ocenia się produktu przez pryzmat Chyba.

 

W miarę dobry test dający zarys charakteru płyty.

http://pclab.pl/art57950-30.html

Co do samej gwarancji zgadzam się z Tobą nie wątpliwie że im większy sklep tym większe prawdopodobieństwo na złą opinie nawet ze strony konkurencji. Ale tu już nie oto chodzi. Sprawa sprowadza się do tego co jest treścią wystawionego negatywu.



  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych