Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zestaw komputerowy moich marzeń - 4,500


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Wirtualny Wojownik

Wirtualny Wojownik

    Początkujący

  • 45 postów

Napisano 15 01 2014 - 21:34

Help me - Dream PC - Maszyna dla Tyratora / 4k+
Witam serdecznie,
Postanowiłem zasięgnąć porady tutejszych obeznanych fascynatów maszyn stacjonarnych, ponieważ przymierzam się do przesiadki - chcę zbudować teoretycznie maszynę moich marzeń i potrzebuję kilku wskazówek oraz cennych uwag w doborze odpowiednich podzespołów. Mam nadzieję, że mogę liczyć na trafne propozycje i uwagi.

Zaczynajmy!  :rolleyes:

Jestem multi-taskingow'cem o ile takie słowo istnieje. Uwielbiam otworzyć kilka przeglądarek z 20 aktywnymi zakładami w każdej z nich. Dochodzą do tego aplikacje w tle, m.in Photoshop, Camtasia Studio, FL Studio 11 i masa zwykłych folderów oraz otwartych zdjęć i okien. Potrzebuję solidnej maszyny, która poradzi sobie z tak wyglądającą "codziennością".  Stale pracuję na dwóch monitorach.

Od czasu do czasu dla przyjemności odpaliłbym BF4 / Crysis dla rozrywki, wiec również biorę to pod uwagę.
Overlocking (OC) wchodzi w grę ! ;- )

Przedstawiam wstępny szkic zestawu komputerowego, który chciałbym mieć :


Koszyk znajdziesz w tym miejscu : http://www.morele.net/inventory/info/7udpl/

•    Procesor  : Procesor Intel Core i7-3770K, 3.5GHz, 8MB, LGA1155, 22mm, 77W, BOX
•    Dysk SSD : SSD Kingston Limited Edition Na`Vi HyperX 3K SERIES 120GB SATA3 2,5" 555/510MB/s 9,5mm ( Już Posiadam )
•    Dysk HDD : Toshiba HDD2H83 320GB Serial ATA 300 ( Już Posiadam -  z starego laptopa, zostawić i wykorzystać? Sprzedać i dokupić jakiegoś Western Digital HDD'ka?)
•    Napęd DVD : Asus Napęd DVD -/+RW, E-Green 24x (Czarny Panel), SATA (DRW-24F1ST/BLK/B/AS) OEM
•    Karta graficzna : Gigabyte GeForce GTX770 2048MB DDR5/256bit DVI/HDMI/DP OverClock potrójny went

Add1 # Ilość wewnętrznej pamięci ram jaki posiada powyższy model to jedynie 2GB. Widziałem podobne k. graficzne w zbliżonej cenie z ilością pamięci 4GB i taką samą szyną danych : 256.  What's the diffrience?

Zostawić / Postawić na większą ilość wbudowanej pamięci RAM? Czy zainteresować się modelami z większa częstotliwością przepływu danych - szyna danych m.in 384?

Zawsze istnieje druga opcja : Karta graficzna Vertex3D Radeon R9 290 X-Edition - 4096 MB DDR5 - DP HDMI DVI (VXR9 290 4GBD5-MDHX) - tylko czy warto na ten moment płacić kilkaset złotych więcej za dodatkowe 2GB Ram oraz nieco większą szynę danych? Idk -,- ...

Czym się mam kierować? I need a little help..
•    Płyta główna : ( Cały czas wacham się pomiędzy tymi modelami :
1# Płyta główna ASRock Z87 EXTREME4, Z87, DualDDR3-1600, SATA3, GBLAN, RAID, ATX (Z87 EXTREME4)
2# MSI Z87-GD65 GAMING, Z87, DualDDR3-1333, SATA3, RAID, HDMI, GBLAN, ATX (Z87-GD65 GAMING)
•    Obudowa : Obudowa SilentiumPC Gladius M40 Pure Black ATX/USB3.0/SSD ready/3x120mm bez zasilacza (SPC077) -
Sugeruje się niesamowicie ogromną liczbą pozytywnych komentarzy i ceną - jest naprawdę stosunkowo niska. Mogę dołożyć do - >

Obudowa Fractal Design Define R4 Black Pearl USB 3.0 - (FD-CA-DEF-R4-BL) jeśli zechcę. Czekam na wstępne słowo, czy w tym wypadku jest sens dokładać.
•    Zasilacz : Zasilacz XFX Pro Series 550W PSU 120mm 80+ (P1-550S-XXB9) -
Serce PC, czy moc 550W jest całkowicie wystarczająca? Jeśli bd chciał wykorzystać SLI to zmiana zasilacza będzie konieczna?
•    Pamięć RAM :  Pamięć Kingston Limited Edition Na`Vi HyperX 16GB (2x8GB) 1600MHz Dual Channel (KHX16C9C2K2/16)  

Ze względu na posiadany dysk SSD również Limited Edition, byłbym skłonny zakupić kości nawiązujące do tego wspaniałego teamu jakim jest Na^Vi.  
Dokupię dodatkowe 16GB za miesiąc, aby wypełnić całkowicie płytę główną.
•    Karta dzwiękowa : Creative Sound Blaster X-Fi Surround 5.1 USB ( Już Posiadam - Wstępnie rozważam zakup czegoś bardziej imponującego budżet? Nieokreślony. Z chęcią wysłucham wszelkich propozycji - zamiennik ma powalać na kolana)

•    Myszka : Mysz Razer Imperator 2012 Expert Ergonomic Gaming Mouse ( Posiadam )
•    Klawiatura : Razer Arctosa Black Edition ( Posiadam )
•    Słuchawki : SteelSeries Siberia V2 Green ( Posiadam - Uwielbiam :)
•    Monitory : LG IPS LED 22EA53 22 (Posiadam)  / LG Flatron M2294D (Posiadam)  - Szukam zamiennika, jednak w przyszłości i raczej postawie na kolejnego IPS'a takiego, jakiego już posiadam - jest świetny!)
•    Podkładka : SteelSeries QCK (Posiadam)

Chłodzenie : Chłodzenie CPU SilentiumPC Fortis HE1225 (SPC043) -

Czy muszę dokupywać dodatkowe chłodzenie? Wymagam delikatnego, stabilnego OC bez żadnych, szczególnych rewelacji z 3,5 na 4,0 jak podskoczę to będzie dla mnie ogromna satysfakcja.

Chcę, aby wszystko było dokonane "bezpiecznie", więc jeśli chłodzenie jest wymagane dla tego typu podkręceń, to zabiorę się za czytanie informacji i pomyślę nad czymś konkretnym.

Chciałbym w przyszłości wykorzystać mostek SLI 2S i korzystać z dwóch podpiętych jednocześnie kart graficznych. Planuję rozbudowę 16GB RAM na 32GB. Rozważam również zakup trzeciego monitora w tym bądź następnym roku.

Z góry dziękuje za wszelkie propozycje / uwagi / wskazówki. Doceniam czas, który poświęciłeś mi i z chęcią się odwdzięcze, jeśli masz pomysł - napisz prv. Dziękuje jeszcze raz  B)

 



  • 0

#2 dale918918

dale918918

    Początkujący

  • 128 postów

Napisano 15 01 2014 - 22:34

http://www.youtube.com/watch?v=MqbNR4y80cw

a może taki ? 



  • 0

#3 Wirtualny Wojownik

Wirtualny Wojownik

    Początkujący

  • 45 postów

Napisano 15 01 2014 - 23:39

Hej dale,

 

Kompletnie mi nie odpowiada podany zestawik.

Dysk ssd - posiadam już, zależy mi na i7, kartę dźwiękowa dokupię w późniejszym terminie, nie chcę przepłacać za obudowę. Jednak dziękuje za prop


  • 0

#4 viris33

viris33

    Administrator

  • 4 657 postów

Napisano 16 01 2014 - 00:17

Ciekaw jestem jak chcesz wbić 3770K na płyte Z87... :E  Tylko 4770K jak bedzie OC lub 4771.

 

Płyta Z87 Extreme4 bedzie idealna do OC a jeśli to ma być lekkie OC to wystarczy AsRock H87 Fatality lub MSI Z87 G43.

Pamięć wziąłbym coś lepszego np Crucial Tactical DDR3 16GB/1600 (2*8GB) BLT2CP8G3D1608DT1TX0CEU niższe opóźnienia więc bedzie na plus dla ciebie.

Obudowę sugeruję np Corsair Carbide 300R. Zasilacz XFX wystarczy chociaż można rozważyć też FSP700-50ARN 700W mimo rzekomo dużej mocy trzeba go traktować jako zasilacz 600W.

Z grafiką lepiej brać coś na szerszej szynie żeby 4GB danych szybko przelać z pamięci do procesora. O ile jesteś w stanie zapełnić 4GB tekstur - nie wiem na ilu monitorach pracujesz chyba że masz monitor/TV 4K.


  • 0

#5 Wirtualny Wojownik

Wirtualny Wojownik

    Początkujący

  • 45 postów

Napisano 16 01 2014 - 00:33

Update

Dziękuje za cenną uwagę odnośnie socket’u.  Małe niedopatrzenie z mojej strony. Nastąpiło kilka istotnych zmian :

Procesor : Intel CORE I7-4770K 3.5GHz LGA1150

Chłodzenie : CPU Thermalright HR-02

Zdecydowałem się na konkretne OC, więc automatycznie zmiana chłodzenia na coś lepszego.



  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: zestaw komputerowy styczen 4500



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych