Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zdjęcia waszych PC "od środka"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
79 odpowiedzi w tym temacie

#1 71proste

71proste

    Zaawansowany użytkownik

  • 1 009 postów

Napisano 17 07 2007 - 15:21

Na budzie stoi chlodnica 3x12cm BlackWater 123 Ultimate z 3'ma wiatrakami NorthQ(moim zdaniem jedne z najlepszych wetyli na rynku,choc w polsce niedostepne)
Dołączona grafika

Nastepnie z tylu obudowy znajduje sie druga chlodnia rowniez BlackWater z serii Ultimate tylko,ze tym razem jest to 2x12cm.Przykrecona na dlugie srubki i 1x12cm Noiseblocker puszczony na 7v;)
Dołączona grafika
Dołączona grafika

dwa bloki wodne,na cpu Innowatek G-Flow oraz chipset NB a na nim blok od Kynka Channel V3,sekcja zasilania i to co sie grzeje najbardziej zostalo obklejone radiaxami:)
Dołączona grafika

nizej nowy nabytek 8800GTX od Evga,chwilowo na stockowym chlodzeniu,ale blok wodny od Kynka juz czeka na montaz
Dołączona grafika
Dołączona grafika
na samym dole znajduje sie pompka Lainga juz z nowej ulepszonej revizji,polaczona z rezerwuarem stworzonym glownie do tej pompki.Ciagnie caly uklad bez problemowo,steruje nia z panelu sterowania Aerogate 3,zakres obrotow 2200-4300r.p.m-w dwoch slowach wydajnosc i cisza:)
Dołączona grafika
pare zdjec ogolnych srodka buda
Dołączona grafika
Dołączona grafika
no i cala buda
Dołączona grafika
Dołączona grafika
z przodu 2x12cm wrzucaja powietrze,ten na spodzie wieje pod grafe i na SB,wyzej chlodzi dyski i gore grafiki
Dołączona grafika
Dołączona grafika
mam nadzieje,ze sie podoba,fotograf ze mnie kiepski,ale przekaz oddalem.Troche bede jeszcze zmienial(maty wyciszajace,modowanie grafy itd....),moje zalozenie to dobry przeplyw powietrza,wydajnosc i funkcjonalnosc(porzadek w kablach),diody,neony,zimne katody mnie juz nie bawia:)

...cd...sesja nocna ;)

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

  • 0

#2 PC Pogromca

PC Pogromca

    Stały użytkownik

  • 239 postów

Napisano 17 07 2007 - 16:34

Całkiem ładnie ;).

PS Widzę, że wróciłeś na forum.

  • 0

#3 71proste

71proste

    Zaawansowany użytkownik

  • 1 009 postów

Napisano 17 07 2007 - 17:22

A dzieki,zagladam czasami ;)
  • 0

#4 oskar93

oskar93

    Banned

  • 678 postów

Napisano 17 07 2007 - 17:26

Efekt imponujacy. Ile pieniedzy przeznaczyles na modyfikacje, ile czasu zajela Ci praca nad buda?
  • 0

#5 71proste

71proste

    Zaawansowany użytkownik

  • 1 009 postów

Napisano 17 07 2007 - 17:54

Updeatuje na biezaco,teraz jestem po wymianie pompki,dolozylem druga chlodnice:).Nie powiem,ze malo mnie to kosztowalo.Nie zalezy mi tyle na wygladzie co na wydajnosci:)Juz pisalem takie bylo glowne zalozenie.Wszystkie czesci sa dostepne w cooling.pl albo w alphacool.de
  • 0

#6 Marix125

Marix125

    Starszy:

  • 1 394 postów

Napisano 17 07 2007 - 20:49

Całkiem fajne to sprzęcicho. Zapewne bierze dużo prądu ;)
  • 0

#7 71proste

71proste

    Zaawansowany użytkownik

  • 1 009 postów

Napisano 18 07 2007 - 00:16

To co w podpisie,troche pozera ;)
  • 0

#8 hajper

hajper

    Początkujący

  • 23 postów

Napisano 02 08 2007 - 17:05

Parę zmian (m.in. nowy Asus P5K, zmiana chłodzenia) :

Dołączona grafika
Układanie kabli

Dołączona grafika
Radiatory na P5K

Dołączona grafika
Radiatory na P5K

Dołączona grafika
Widać bebechy

Dołączona grafika
ON (THE DOMINATOR)

Dołączona grafika
CLP na procku


Dołączona grafika
Chłodzenie grafy (GlacialTech GT-F1 & Titan 80x80 po drugiej stronie laminatu - baaardzo pomocny).


Dołączona grafika
120x120 TT - nie wiem jaki model, bo zdjęty z BigTyphoona (na którym siedzi teraz TT SmartFan). Sam wiatrak jest średni, cichy dopiero od 900RPM w dół (regulację ma od 600 do 1400, przy czym przy 1400RPM jest b. głośny)


Dołączona grafika
Front - z tego jestem najbardziej dumny. Kilka dni temu wpadłem na pomysł, żeby wywalić koszyk na 120x120 i zapakować tam 140x140 - pasuję idealnie - obie mają po ~1000RPM, co przy tej wielkości wiatraka daje koło 60CFM - cichutko i bardzo wydajnie.


Dołączona grafika
Inne ujęcie


Dołączona grafika
Inne ujęcie :banana:


Dołączona grafika
Tak wygląda całość

Kompletne chłodzenie:

Chłodzenie :

Cpu - AeroCool Dominator (wiatrak 140x140@1100RPM) + CooLaboratoryLiquidPro
Grafa - def + GlacialTech GT-F1 pod nią i nad nią Titan 80x80 (3xLED - niebieski @1500RPM)
Buda - 1x80x80 Titan (3xLED czerwony@1500RPM), 1x80x80 Revoltec LightWriter (@1500RPM), 2x140x140 AeroCool StreamLiner (4xLED niebieskie, ~900RPM), 1x120x120 ThermalTake (nie wiem jaki to model - zdjęty z TT BigTyphoona - @900RPM)

Czy takie zabawy coś dały ? Z grafy w stresie zbija ponad 10C (nie mówiąc o tym, że w końcu laminat z drugiej strony rdzenia jest chłodniejszy - bo nawet na def. taktowaniu baaardzo się grzeje), dysk nie robi więcej niż 36C, na procku -5C - jednym słowem jest pięknie i w miarę cicho.
  • 0

#9 Ziele

Ziele

    Biblioteka Zielińskiego

  • 1 812 postów

Napisano 09 08 2007 - 17:14

Świetny efekt został uzyskany.. ciekaw jestem ile mniej więcej kosztowała "operacja plastyczna" kompa :rolleyes:
  • 0

#10 hajper

hajper

    Początkujący

  • 23 postów

Napisano 12 08 2007 - 10:22

Którego ? Codegena ? Biorąc pod uwagę zakupione chłodzenie :

http://members.lycos.co.uk/hajper/komp/P4080008.JPG

+ chłodzenie na procka, plexę, farby, uszczelki, psedu dremel, kratki itp - jakieś 700zł.
  • 0

#11 NowaXik

NowaXik

    Początkujący

  • 20 postów

Napisano 29 08 2007 - 08:30

Ale powial chlodem, jaka masz temperature podzespolow ?

  • 0

#12 krzyhoo

krzyhoo

    Admin

  • 1 039 postów

Napisano 08 01 2008 - 20:10

jak to możliwe że na grafie 10 a na procku -5? to Ty masz jakieś chłodzenie ciekłym azotem?

  • 0

#13 hajper

hajper

    Początkujący

  • 23 postów

Napisano 23 02 2008 - 12:25

jak to możliwe że na grafie 10 a na procku -5? to Ty masz jakieś chłodzenie ciekłym azotem?


O tyle zbija a nie tyle jest ;)

Nowe fotki sharkoona:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Obecnie zmieniłem grafikę (na fotkach jest 88GTS 320, teraz 88GT 512) i dołożyłem ramu.





A jak to powstało :


Od jakiegoś czasu miałem zamiar zrobić coś z moją budą. Bawiłem się już w kiedyś w takie rzeczy, ale efekty poprzedniego majsterkowania (jeśli chodzi od strony technicznej) wyszły słabo - niedokładnie, do tego zmiany były 'nieodwracalne'. Obecną obudowę - Sharkoon Rebel 9 Economy, chciałem przerobić tak, aby wszystko wyglądało na fabryczną robotę.

Pacjent :

Sharkoon Rebel 9

Cel :

Wygląd - (nie ma być super świecąca, przyciągające cały żeński kwiat z okolicznej ws... mniejszej miejscowości czy coś w tym stylu) - wszystko ma być zrobione, jakby wyglądało fabrycznie - zaczynając na malowaniu a kończąc na montażu szyby.

Chłodzenie - obudowa ma sporo miejsc na wiatraki - 1x120 + 4x80 lub 4x120 - to jest dużo jak na dzisiejsze obudowy. Moim zadaniem było pozostawienie dobrego obiegu przy zachowaniu porządku w kablach w obudowie.

Porządek - jak najlepiej wykorzystać przestrzeń w obudowie, żeby (j/w) nie zakłócać obiegu powietrza - i żeby to wyglądało estetycznie jak będzie okno.

Zdjęcia :
Na początku wyglądała tak (w środku) :
Dołączona grafika

Wiatraki wyjęte ze 'starej wersji' :
Dołączona grafika

Wybebeszona :
Dołączona grafika

Sanki :
Dołączona grafika


Zanim przejdę do malowania - parę słów o tym jak to robiłem. Obudowa i części przed malowaniem były umyte, potem odtłuszczone. Malowane były czarnym, matowym lakierem (w zależoności od części czy elementu obudowy - różna ilość warstw) - po czym bezbarwny w celu utrwalenia koloru (a raczej jego ochrony w razie zarysowania).

Jak widać obudowa, mimo że solidna, wygląda trochę surowo. Pierwszą rzeczą, jaką zrobiłem było przemalowanie chłodzenia pod grafikę - GlacialTech GT-F1, który ma nieprawdopodobnobeznadziejnopedalskikolor :

Dołączona grafika

Od środka :
Dołączona grafika

I po malowaniu :
Dołączona grafika

Malowanie :
Dołączona grafika

Sanki :
Dołączona grafika

Koszyk na wiatrak :
Dołączona grafika

Wiatrak jednak szybko przestał mi się podobać w wersji pomarańczowej i zmienił kolor... :
Dołączona grafika

Parę zdjęc obudowy - malowanie trwało dwa dni (m.in. przez poprawki, bezbarwny lakier okazał się grymaśny) - ale efekt jest lepszy niż się spodziewałem (srebrne miejsca zostały celowe - tam jest największy nacisk przy zasuwaniu boku, więc nawet gruba warstwa starłaby się) :

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Płyta :
Dołączona grafika

Montowanie chłodzenia na froncie (oczywiście standardowo nie da się w tej obudowie założyć 140 - ale one idealnie tam pasują - parę spinek i po kłopocie) :
Dołączona grafika

Procek:
Dołączona grafika

Koszyk (tutaj zdjęcia z pomarańczowym wiatrakiem - bo pomalowałem go na końcu):
Dołączona grafika

Po pomalowaniu i założeniu sprzętu przyszedł czas na montaż oświetlenia. Miałem już niebieskie katody, ale niebardzo pasowałyby tutaj - więc:
Dołączona grafika

Wszystko fajnie, tylko że kolor elementów jest ... :
Dołączona grafika

Ale po chwili :
Dołączona grafika

Katodę zamontowałem jedną - drugą wypiąłem z inwertera - nie chce mieć lampki.
Dołączona grafika

Przyszła kolej na montaż wiatraka (na początku z tyłu miałem zamontowane 2x80):
Dołączona grafika

Jednak nie spodobało mi się to (trochę choinkowo), krótka wizyta w Cooling.pl i:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Tak to wyglądało po zamontowaniu wiatraków w odpowiednich miejscach :
Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Nadeszła kolej na okno - nie chciałem plexi - każdy ma plexę - do tego obojętnie jakby nie była przyczepiona - zawsze będzie wyglądała gorzej niż szkło. Wizyta u szklarza i (dwa dni ją 'robił' - zażyczyłem sobie otwory bardzo blisko krawędzi, co było ciężką zachcianką) :

Docięta na wymiar szybka z 8-otworami
Dołączona grafika

Przymiarka
Dołączona grafika

Półtorej godziny wyznaczałem linie... ale uzyskałem dokładność co do 1mm (idealnie równo):
Dołączona grafika

Zestaw narzędzi:
Dołączona grafika

Oraz spinki, bez których nie ujarzmiłbym kabli:
Dołączona grafika

I bok MUSIAŁ ulec. O ile otwory na śrubki poszły gładko, to już przy oknie było ciężej:
Dołączona grafika

Po zeszlifowaniu i zdarciu lakieru, który odszedł - nadszedł czas na malowanie (gruba warstwa pod szybkę):
Dołączona grafika

Po zmontowaniu bok wygląda tak:
Dołączona grafika

Śruba:
Dołączona grafika

No i efekt końcowy:
Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Podsumowując - ja jestem bardzo zadowolony z efektu - wyszło nawet lepiej, niż się spodziewałem.

Zastosowane chłodzenie w kompie to:
Cpu - AeroCool Dominator + AS5 (mam jeszcze CLP - ale zrezygnowałem z niej - za dużo zabawy przy nakładaniu i usuwaniu)
Grafa - def + GlacialTech GT-F1 pod nią i nad nią Revoltec Dark Blue (
Buda - 2x140x140 AeroCool StreamLiner, 1x120x120 ThermalTake oraz 1x120x120 XTHERMAL BTF 120 PRO LED.

Na początku chłodzenie w obudowie wyglądało tak (mowa o seryjnym, bez zamontowania bocznych wiatraków) :
Dołączona grafika

Obecnie wygląda tak (zaznaczyłem prędkości) :
Dołączona grafika

Głośność
Jeśli chodzi o ciszę - to nie jest najgorzej. Przednie 140 mają po 900RPM, Xthermal ma 1200RPM - 120 TT jest regulowana Pentkiem i tez ma 900RPM. Wiatrak na procesorze (najgłośniejszy z tego wszystkiego był) - chodzi na przejściówce od Xthermala i obecnie ma 800RPM. GT-F1 w ogóle nie był głośny (obie 80 mają poniżej 1500RPM), Revoltec jest regulowany z płyty i ma koło 1500RPM. Zasilacz do BQ StraightPower - w dodatku nie mam jakieś kosmicznie mocnego sprzętu, więcj jest cichy.

Podsumowując - ja swój cel osiągnąłem. Pseudo zdjęcia nie oddają, jak to wygląda na żywo (zdjęcia niestety były robione telefonem) - a uwierzcie, wygląda kozacko. Szybkę bez problemu można odkręcić. Nie wiem czy się zdecyduję na grawerkę (która na początku była w planie), po tym jak zobaczyłem jak to wygląda na surowo chyba nie będę się na nią decydował.
  • 0

#14 Killaz

Killaz

    Profesjonalista

  • 2 300 postów

Napisano 23 02 2008 - 13:27

Respekt za robotę oraz za uzyskany efekt ;)
  • 0

#15 Krzychu25

Krzychu25

    Zaawansowany użytkownik

  • 1 045 postów

Napisano 31 03 2010 - 16:48

Muszę upamiętnić stary (nie)ład w mojej obudowie, oto dokumentacja fotograficzna:
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika

Użytkownik Krzychu95 edytował ten post 31 03 2010 - 16:49

  • 0

#16 Macsch15

Macsch15

    Profesjonalista

  • 3 705 postów

Napisano 31 03 2010 - 16:55

Dołączona grafika

:mellow:

No co... czekam na zasilacz ;)
  • 0

#17 Damian_im2

Damian_im2

    Cosmo + pakiet biznes.

  • 1 508 postów

Napisano 31 03 2010 - 16:55

A u mnie wygląda to tak
Dołączona grafika
  • 0

#18 Terrqge

Terrqge

    Początkujący

  • 18 postów

Napisano 31 03 2010 - 17:12

Ja laptopa na razie wolę nie ruszać :mellow:.
  • 0

#19 Celdur

Celdur

    Republic of Gamers

  • 6 100 postów

Napisano 31 03 2010 - 21:21

Obecnie to nie ma się czym chwalić..
Oto bebechy.



Użytkownik Celdur edytował ten post 31 03 2010 - 21:22

  • 0

#20 anduvir

anduvir

    Zaawansowany użytkownik

  • 952 postów

Napisano 31 03 2010 - 21:30

Jak nie masz się czym chwalić?
Masz przecież super grafę :mellow:

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych