Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zawieszenie XP, restart i 0 reakcji systemu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 bkbintel

bkbintel

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 27 11 2007 - 11:16

Opis problemu:

1 - W czasie pracy na komputerze z systemu XP nagle sie zawiesil i nie mozna bylo nic zrobic (Ctrl+Alt+Delete nieodpowiadalo), zatem zresetowalem go przyciskiem restartu na obudowie. Po restarcie wczytywal sie tylko bios a w momencie kiedy bios odczytal caly sprzet i nastepuje uruchamianie systemu XP robi sie czarny ekran i zadnej reakcji.

2 - Dlatego pomyslem ze moze padla czesciowo pamiec DDR. Aby sie upewnic ruchomilem Knoppixa (bootowalny system linux - dla niewajemniczonych ) . Okazalo sie ze Knoppix dziala bez zazutu, zatem pamiec DDR jest sprawna.

3 - W takim razie pomyslalem ze to dysk twardy. Lecz w knoppixie wchodze na dysk i odczytuje wszystkie dane z niego.

4 - Jesli nie to to na mysl przyszlo mi to ze pewnie albo skasowalu sie jakies pliki od uruchamiania systemu, dlatego tez zrobilem wlozylem plyke z XP -> naprawianie systemu. Tutaj spradzilem dysk komenda chrdsk. Okazalo sie ze bylo pare bledow ktore zostaly naprawione. Zrestartowalem komputer lecz znowu czarny ekran.

5 - Wtedy ponownie wlozylem plyke z XP, sformatowalem parycje c (normalne formatowanie fat32 nie "szybkie") na ktorej miale XP, nastepnie skopiowalu sie pliki potrzebne do instalacji a ponich zawsze nastepuje restart. A po nim znow tylko wczytuje sie bios ktory znajduje sprzet a dalej czarny ekran i zadnej reakcji systemu XP.


6 - Nastepnie zlikwidowalem partycje c, po czym utworzylem na niej nowa w FAT32, nastepnie znowu likwidacja i utworzenie tym razem w NTFS , potem juz tylko szybkie formatowanie i znowu w FAT32 i NTFS.

Lecz t onie naprawilo problemu lecz jego obiawy sa tym razem inne. Po pierwszej likwidacji partycji i utworzenia nowej w FAT32 teraz komputer wiesza sie w tym samym momencie (czyli wtedy gdy jest pasek ladowania systemu XP ) tylko teraz zamiast czarnego ekranu mam ekran DOS-sowy z gdzie jest np: mozliwosc wybrania "Czy chce aby twoj komputer uruchomil sie z plyty? (mniejwiecej tak) " z paroma kolorowymi prostokacikami (rozowy, zolty, zielony i jeszcze jakis) a na kazym z nich jakas litera jest (tych prostokacikow jest albo 5 albo 3 biggrin.gif) i oczywiscie zawieszka.

Aktualnie na dysku mam dwie partycje C: NTFS - 20GB , D: NTFS - 140GB i zadnego systemu operacyjnego. Formatowana partycja to C, na D ma tylko dane.




______Wiec gdzie lezy przyczyna? Co moglo pasc? Prosze o pomoc.______




Dodatkowo podam ze sprawdzalem wizualnie plyte glowna i nie ma na niej zadnych sladow awarii.


P.S. - sory za szczegolowosc ale jestem zwolennikiem dokladnego skonkretyzowania problemow oraz za brak polskich znakow ale wlasnie korzystam z knoppixsa i nie wiem gdzie je wlaczyc.

  • 0

#2 Tequila

Tequila

    Stały użytkownik

  • 386 postów

Napisano 27 11 2007 - 11:35

Możesz to:

Po pierwszej likwidacji partycji i utworzenia nowej w FAT32 teraz komputer wiesza sie w tym samym momencie (czyli wtedy gdy jest pasek ladowania systemu XP ) tylko teraz zamiast czarnego ekranu mam ekran DOS-sowy z gdzie jest np: mozliwosc wybrania "Czy chce aby twoj komputer uruchomil sie z plyty? (mniejwiecej tak) " z paroma kolorowymi prostokacikami (rozowy, zolty, zielony i jeszcze jakis) a na kazym z nich jakas litera jest (tych prostokacikow jest albo 5 albo 3 biggrin.gif) i oczywiscie zawieszka.

jakos rozwinąć? Bo skoro leci pasek Windowsa to coś tam wrzuciłeś (albo próbowałeś). A i moim zdaniem sprawdzić należałoby czy ta partycja c co ją utworzyłes jest aktywna (pod Knoppixem też dałoby radę)

Poza tym - sprawdzałeś dysk narzędziami producenta czy błedów nie ma?

  • 0

#3 bkbintel

bkbintel

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 27 11 2007 - 12:14

jakos rozwinąć? Bo skoro leci pasek Windowsa to coś tam wrzuciłeś (albo próbowałeś).


- Komputer sie wiesza w tym momencie w ktorym powinien byc pasek uruchamiania windowsa, ale go nie ma po przed samym nim jest zawiecha.
- dysk sprawdzaem komenda chsdsk pod DOS, gdzie wykryo pare bledow i je naprawilo. Poza tym z Knoppixsa wchodze na dysk i odczytuje wszystkie dane jakie mam, no teraz na partycji C nie ma nic oprocz folderu Windows ze sterownikami instalacji i pliku Pagefiles.sys
  • 0

#4 Nurek

Nurek

    Nie ma jutra bez komputra

  • 3 586 postów

Napisano 27 11 2007 - 12:16

Przeskanuj dysk programem do sprawdzania bad-sectorów np hdd regenerator

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych