Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zamieszanie po użyciu spacedesk


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Korsyka

Korsyka

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 04 11 2015 - 18:54

Witam,

dokładnie 2 dni temu pobrałam ten program, podobno nie ma z nim problemów, avast przeskanował jako bespieczny ( a był mi on potrzebny do przedstawienia prezentacji w formie notatki niewiodocznej na drugim z ekranów - tablet, smartfon, tv, monitor komp,rzutnik ; a nie miałam możliwości wsześniejszego sprawdzenia czy wszystko zadziała poprawnie, stwierdziłam więc, że pobiorę ten system by sprawdzic to kompatybilnie z moim tabletem, całe szczęście nie zdążyłam go podłączyć!).

 

Okazało się, że program ten ingerował w sterownikach karty graficznej czy cos takiego (sorki nie jestem znawcą ;) ), usiłowałam się go pozbyć z panelu sterowania, ale wyświetliła mi się informacja, że wystąpił błąd podczas instalacji. Jeżeli próbuje wlączyć komputer w trybie normalnej pracy jest jakiś zamazany jakby reaguje na polecenia ale prawie nic nie widać ekran -> w paski i puste białe pola. Nie wiem czy to wina programu czy czegoś innego zwłaszcza, że mój komputer nie dawno wrócił z czyszczenia, wymieniane karty dysk i wszystko, a ma tylko 6 lat, więc podejrzewam, że to wina SPACEDESK. 

 

Proszę o pomoc, bo może da się coś zrobić bez interwencji specjalisty zwłaszcza, że miesiąc temu był czyszczony. 

Mam Windows 7 i avasta, podobno wykrył jakiś problem z wydajnością, a przed incydentem z tym programem takowych nie było!?

Co jest na rzeczy? 

 

Pleeeeeease pomóżcie!!!

Zwłaszcza, że nigdzie nie widziałam, żeby ktoś miał problemy z tym programem, szukałam wszędzie o różnych malwer, spaywer, a zwłaszcza adware, ostatnio dobijał się do mnie jakiś digital more...ale to przeszłość

 

A i mam jeszcze McAfee Security Scan Plus ale w trybie awaryjnym nawet nie chce pracować ;( .

 

Jak wiecie co robić, to piszcie koniecznie  :help1:



Użytkownik Korsyka edytował ten post 04 11 2015 - 19:14

  • 0

#2 Korsyka

Korsyka

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 04 11 2015 - 19:03

A przy okazji jakiego antywirusa polecacie na smartfona i tableta. Głównie chodzi mi o tablet, bo miałam różne, ale mam wątpliwości, który jest najlepszy dla Samsung Galaxy Note 10.1. Próbowałam avasta, AVC, Kaspersky, a obecnie mam CM antiwirus i do tego anti trojan i Clean Master -> ale ostatnio mnie denerwuje z ciągłymi powiadomieniami, co polecacie? (telefon też z samsunga) 

Głównie obawiam się przesłania jakiegoś wirusa z kompa przez kabel USB, ostatnio dość często był mi potrzebny.

 

Jeszcze do postu wyżej na chromie mam jeszcze ABP (Adblock Plus).



Użytkownik Korsyka edytował ten post 04 11 2015 - 19:27

  • 0

#3 pawel315

pawel315

    Uzależniony od forum

  • 1 553 postów

Napisano 04 11 2015 - 23:42

Najpierw wykonaj logi → /Zak%C5%82adanie-tematu-og%C3%B3lne-raporty-systemowe-t55253/

Wiem, że dosięgnie mnie teraz plaga "hejterów", ale moje osobiste zdanie jest takie, że nie potrzeba antyvirusa na Androida, infekcja Androida przez PC z Windowsem, naprawde rzadkość.

 

ADBlocka zamień na uBlock ( lepsza wtyczka )


Użytkownik pawel315 edytował ten post 05 11 2015 - 00:23

  • 1

#4 Korsyka

Korsyka

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 05 11 2015 - 19:38

Dziękuję, za wskazówki z antywirusami, ale wybacz wolę być zabezpieczona nawet jeżeli to android i jest niewielka szansa na takie zarażenie, nawet gdyby miał mi trochę spowalniac telefon czy tablet (nie chce sie pozniej nie potrzebnie stresowac). A i zmieniłam na uBlock'a.

Co do spacedesk siedziałam całą noc, próbując powrócić do stanu z przed danego dnia ale nie chciało zadziałać, w końcu jakimś cudem udało mi się naprawić to o czym, pisałam powyżej ze sterownikami, już nie wiem, za którym podejściem, ale grunt to się nie poddawać :P.
Sorki, że wcześniej nie odpisywałam, ale musiałam odespać.
Jeszcze raz dzięki za pomoc.

I tak dla pewności czy nawet po naprawieniu usterek i przeskanowaniu plikow, dysku i wszystkiego czego sie da, jest jakieś ryzyko, że wirus mógł sie gdzieś "zaczaić" i odnowi się, niespodziewanie (mam na myśli te trudne do wykrycia i niebezpieczne?

Użytkownik Korsyka edytował ten post 05 11 2015 - 19:43

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych