Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zamiast "L" wyskakuje mi "zapisz jako"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Alicja H.

Alicja H.

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 14 09 2011 - 09:01

witam,

mam problem jak w temacie. a klawiatura przestawiła mi się w sobotę a zrobiłam dwie rzeczy: odinstalowałam FIREFOXA (z problemami), zainstalowałam OPERE i włożyłam obcą (koleżanki) kartę do laptopa. po tych dwóch czynnościach nie mohgłam uruchomić laptopa, po wielu probach uruchomienia awaryjnego w końcu się udało i zrobiłam przywrócenie systemu. niestety został problem z pisaniem na klawiaturze, niektóre literki wychodzą normalnie, niektóre uruchamiają różne polecenia lub inne wychodzą zanki lub inne litery(np pisze "b" i wychodzi "bf"). zrobiłam jeszcze raz przywracanie systemu zdatą starszą ale nic nie pomogło :-( czy ktos ma jakiś pomysł żebym mogła sobie z tym sama poradzić???
pozdrawiam

  • 0

#2 Abback

Abback

    Ojciec Dyrektor

  • 514 postów

Napisano 14 09 2011 - 11:46

Proszę przeskanować cały dysk twardy w poszukiwaniu wirusów. Możliwe, że właśnie na tej koleżanki karcie były wirusy, które spowodowały takie problemy w Pani laptopie.

  • 1

#3 Alicja H.

Alicja H.

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 14 09 2011 - 11:53

sprawdzę po pracy i dam znać, co prawda skanowałam wszystko antywirusem AVG i nic nie znalazł, ale sprawdzę dokładniej jeszcze raz
  • 0

#4 Abback

Abback

    Ojciec Dyrektor

  • 514 postów

Napisano 14 09 2011 - 12:07

Proszę użyć pełnego skanowania w szczególności jeżeli chodzi o partycję na którym jest zainstalowany system operacyjny.

Ps. I przed skanowaniem proszę zaktualizować bazę wirusów w programie antywirusowym by była aktualna ;]
  • 0

#5 Alicja H.

Alicja H.

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 15 09 2011 - 08:39

witam,

niestety (albo stety) nie ma żadnych wirusów. wydaje mi się ży klawiatrura jest przetsawiona, ale nie wiem jak, skoro jeżyk jest polski

dodam ze mam laptopa HP Compaq
  • 0

#6 Abback

Abback

    Ojciec Dyrektor

  • 514 postów

Napisano 15 09 2011 - 11:36

Nie znam tego laptopa tak dobrze lecz może popróbuj z klawiszami funkcji "Fn"+ coś tam albo po prostu odinstaluj klawiaturę i zainstaluj z powrotem :P
  • 0

#7 Alicja H.

Alicja H.

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 15 09 2011 - 11:42

zadzwoniłam do HP pomocy technicznej i facet doradził mi, że mogę sprobować przywrócić system F11, ale to jest dość drastyczne posunięcie. Niestety nie wiem, gdzie mam oryginalną płytę z systemem (wydaje mi się, że taką dostałam, jak kupowałam laptopa).
  • 0

#8 Abback

Abback

    Ojciec Dyrektor

  • 514 postów

Napisano 15 09 2011 - 11:56

To już chyba lepszym posunięciem będzie jak napisałem wcześniej z reinstalką klawiatury. No płytę z Windows powinna Pani dostać wraz z laptopem więc trzeba będzie jej poszukać :P
  • 0

#9 miciugo

miciugo

    Początkujący

  • 56 postów

Napisano 19 09 2011 - 19:28

Facet z HP poradził żeby zainstalować od nowa system z partycji Recovery- po włączeniu lapka naciskamy przycisk F 11 i instalujemy system od nowa z ukrytej partycji. Wcześniej radzę zrobić kopię ważnych plików na jakimś zewnętrznym nośniku (pendrak lub dysk przenośny) bo system będzie dziewiczy (taki jak po zakupie). Po instalacji proszę zainstalować wszystkie aktualizację systemu poprzez Windows Update oraz sterowniki (jeżeli będą jakieś pytajniki w Menadżerze urządzeń).
  • 0

#10 Alicja H.

Alicja H.

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 21 09 2011 - 13:17

witam,

dziękuję za rady. okazuje się, że kłopoty z klawiaturą wynikają z zalania. zrobiłam recovery ale klawaitura nadal nie działa poproawnie. przypomniało mi się, że czysciłam klawiaturę i pewnie za bardzo ją "zmoczyłam"
  • 0

#11 Abback

Abback

    Ojciec Dyrektor

  • 514 postów

Napisano 21 09 2011 - 14:36

No to pięknie ;) Cieszę się iż w końcu doszliśmy do rozwiązania tego nadzwyczaj prostego, a zarazem tajemniczego problemu ;) W razie problemów jesteśmy do dyspozycji 24/7 :P Pozdrawiam

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych