Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zakup karty graficznej do starego zestawu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 amiro

amiro

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 24 05 2015 - 18:56

Witam,

chciałbym wstawić kartę graficzną do komputera, którego konfiguracja nie jest już najnowsza:

Procesor:       Intel Core 2  6300   1.86GHz
Płyta główna: D946GZIS
Pamięć:         3GB DDR2
Zasilacz:        ATX 12V 2.2 Compatybile 400W


Komputer ma służyć głównie do pracy. Komputer był składany parę ładnych lat temu, więc nie chciałbym, by koszt karty przekroczył wartość komputera... ;)
Z drugiej strony chciałbym aby dzięki karcie graficznej wydajność komputera odczuwalnie się poprawiła.

Za radą znajomego „informatyka” do innego podobnego zestawu zakupiłem w sklepie stacjonarnym kilka miesięcy temu nową kartę graficzną GeForce GT 610 1GB, jednak chyba niepotrzebnie przepłaciłem, gdyż na innym forum doradzono mi, że właściwie tylko do wyświetlania obrazu to może być i karta GT610 1GB, ale ta karta używana absolutnie nie jest warta więcej niż 50 zł. Za to doradzono mi żebym wylicytował na Allegro kartę Radeon HD 5670 512MB, podobno do 80zł spokojnie można brać, ewentualnie Radeon HD 6670, bo to niemalże ta sama grafika.
Próbowałem licytować kartę Radeon HD 5670 512MB, ale od 30zł cena wzrosła do 90zł + przesyłka i nie udało się, a Radeon HD 6670 1GB kosztuje sporo więcej i nie wiem, czy jest sens zakupu, tj. czy mój komputer to „odczuje”.

 

Co do porównania kart Radeon HD 5670 512MB z GeForce GT610 1GB to specyfikacja wygląda następująco:

GeForce GT 610  1GB
Taktowanie rdzenia: 810MHz
Typ pamięci:             DDR3
Taktowanie pamięci rzeczywiste:  600MHz
Taktowanie pamięci efektywne:   1200MHz
Szerokość magistrali pamięci:          64bit

Radeon HD 5670  512 MB
Taktowanie rdzenia: 775MHz
Typ pamięci:             DDR5
Taktowanie pamięci rzeczywiste: 1000MHz
Taktowanie pamięci efektywne:    2000 lub 4000MHz w zależności od źródła.
Szerokość magistrali pamięci:         128bit

 

Byłbym rad gdybyście mi napisali, które z tych parametrów mają największe znaczenie, tj. co decyduje o tym że karta: Radeon HD 5670 512MB jest o wiele wydajniejsza od GeForce GT610 1GB. Czy największe znaczenie ma zastosowany typ pamięci DDR5?
Zasadniczo, to każdy z tych parametrów ma po części znaczenie, ale najważniejsze są podobno testy, bo liczby mogą być duże, a karta wciąż mniej wydajna od innych.
W Internecie szukałem jakiejś możliwości porównania tych kart ale z miernym skutkiem.
Możecie mi wskazać jakieś porównanie, testy tych kart?


A może polecacie jeszcze inne dobre karty graficzne (cena/jakość) do mojego zestawu? Jeśli tak to za jaką cenę maksymalnie opłaca się je kupić?


Z góry dziękuję za wszelką pomoc.



  • 0

#2 hary

hary

    The Untouchable

  • 791 postów

Napisano 24 05 2015 - 19:18

Proponował bym coś 1GB ''low profile'' aby nie obciążać zasilacza.

 

Poza tym zasilacz to wielka zagadka ...



  • 0

#3 amiro

amiro

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 25 05 2015 - 20:20

1. Mój model zasilacza to Logic 400 Pro (foto w załączniku).

2. Jeśli chodzi o budżet to raczej minimum...

3. Proszę mi raczej wytłumaczyć na jakie parametry zwrócić mam uwagę przy wyborze karty i których nie wykorzystam, gdyż mam za słabą konfigurację komputera. Nie znam się na podkręcaniu procków, więc raczej OC nie dam rady zrobić...

4. Najlepiej by było gdybyście również zaproponowali konkretne modele kart, np. poprzez podanie linków np. na allegro. Wtedy będę mógł od razu zorientować się odnośnie ceny. Jeśli nie będzie w tej chwili tych kart, albo będą w cenie zbyt wysokiej to proszę wkleić linka i napisać za jaką maks. cenę można konkretny model kupić.


Załączone miniatury

  • 20.jpg

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych