Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zabezpieczenie przed kopiowaniem z dysku


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 rzezbi

rzezbi

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 17 12 2015 - 12:47

Witam,

mam pewien problem: posiadam na komputerze pliki, które są dla mnie bardzo ważne i jednocześnie poufne. Do komputera mają dostęp różne osoby i tego nie da się zmienić. Chciałbym aby nikt poza mną nie mógł kopiować plików z komputera na jakiś zewnętrzny dysk lub pendrive lub też wysyłać pliki z tego komputera przez internet. Czyli zabezpieczenie przed wyciekiem danych z komputera.

 

Wymyśliłem sobie nawet rozwiązanie tego problemu tylko nie wiem czy ktoś takie narzędzie już stworzył...

Wyobrażam sobie to w ten sposób, że na moim pendrivie jest jakiś plik z zaszyfrowanym hasłem. Podczas podłączania pendrive lub zewnętrznego dysku do usb jakiś program, który nad tym czuwa sprawdza sobie czy na pendrive lub dysku zewn. który został podłączony znajduje się plik z hasłem i czy to hasło jest prawidłowe. Jeśli się zgadza to można z komputera skopiować coś na pendrive a jeśli nie to robi loga o takim zdarzeniu i jednocześnie odmawia wykonania kopii.

Z wysyłaniem plików przez internet mogłoby być coś, że karta sieciowa aktywowana jest gdy poda się jakieś hasło (inaczej dostęp do niej jest zablokowany).

 

Teraz pytanie: czy coś takiego istnieje? Może coś podobnego co działa na innej zasadzie ale pełni tą samą funkcję?



  • 0

#2 shadow of fight

shadow of fight

    Stały użytkownik

  • 241 postów

Napisano 17 12 2015 - 18:06

nie do końca ale być może cos ci przypasuje http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/darmowe-programy-do-szyfrowania.html



  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych