Skocz do zawartości


Zdjęcie

XP który nie chce sie zainstalowac na laptopie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Paczka007

Paczka007

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 26 09 2007 - 07:05

Mam problem z laptopem gdyz kupiłem go zupełnie czystego bez zadnego systemu i postanowiłem ze wgram sobie Xp.Włozyłem CD i dałem zeby odpaliło z CD-romu,wszystko ładnie weszło,pokazało mi sie pytanie na której partycji chce zainsalowac system to wybrałem która mi trzeba reszte sobie podzieliłem jak mi sie chciało na kilka partycji i rozpoczeło sie kopiowanie plików instalacyjnychtrwało to chwile po czym pojawiło sie ze nastapi kolejne uruchomienie komputera za.....tu odliczanie i bum komputer sie uruchomił ponownie i pokazało sie ze wcisnij dowolny klawisz aby spowodowac rozruch z dysku CD,nie wcisnołem zadnego klawisza i powinna sie pojawić dlasza instalacja systemu a tu Zonk bo pojawił sie brak pliku NTLDR i nacisnij jakis klawisz aby zrestartowac to ja wciskam a tam sie pojawiam non system disk or disk error , replace and strike any key when ready ja wciskam i tak w kółko,a jak dam jakis klaiwsz jak pisze z tym rozruchem to pokazuje ze system sprawdza konfiguracje komputera i czarny ekran mam a Cd przestaje pracowac
Prosze o pomoc bo spedzilem całą noc przy tym laptopie i dalej nic:(

  • 0

#2 Aman

Aman

    Windows 98/XP/Vista/Ubuntu

  • 955 postów

Napisano 26 09 2007 - 22:51

Jak komputer będzie sie za pierwszym razem resetował to wyciągnij płytę i poczekaj. komputer powinien uruchomić instalatora i potem będziesz poproszony o włożenie płyty do napędu.

  • 0

#3 michael_13

michael_13

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 29 09 2007 - 09:09

A przy kopiowaniu plików nie wystąpił żaden błąd? Płyta nie jest porysowana?

Jeszcze jest taki motyw (u mnie w laptopie HP) że w biosie trzeba włączyć lub wyłączyć native SATA (czy coś podobnego)
Jakiego masz laptopa?

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: NTLDR



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych