Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wymuszanie zakończenia pracy programu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 eunstachy

eunstachy

    Zaawansowany użytkownik

  • 512 postów

Napisano 29 08 2008 - 14:32

Witam,
nie raz gdy zamykam system niektóre programy nie odpowiadają w zwiazku z czym system nie moze sie zamknąć do póki sam recznie nie wybiorę opcji zakończ teraz. Mam wiec takie pytanie, czy jest jakas opcja w systemie która by wymuszala zakonczenie sie programów nawet jestli przestaną one odpowiadac?

  • 0

#2 Ugol.pl

Ugol.pl

    Początkujący

  • 26 postów

Napisano 29 08 2008 - 23:20

Do Windows XP istnieje wiele "ulepszających programów", wystarczy pogooglować :D

http://smartxp.sciagasz.pl/ - opis co potrafi aplikacja (pobieranie płatne)
potrafi m.in.:
- Włącza automatyczne zamykanie zawieszonych procesów. Napewno nie raz pojawiało Ci się okienko informujące o zawieszeniu się procesu z przyciskiem "Zakończ teraz" - trochę to uciążliwe, teraz system będzie sam za Ciebie naciskał ten przycisk zaraz po zawieszeniu się procesu. Nawet nie wiesz jakie to wygodne

Pozdrawiam

  • 0

#3 eunstachy

eunstachy

    Zaawansowany użytkownik

  • 512 postów

Napisano 30 08 2008 - 13:06

1. czy dalo by rade bez instalowania programów? Im mniej ich mam na kompie tym mniej zasyfiony mam system.
2. Nieraz naciskanie zakoncz teraz jest uciazliwe, chodzi mi przede wszystkim o sytuacje kiedy wybieram opcje zamknij system i odchodze od kompa, to chce miec pewnosc ze system sie zamknie a nie chce mi sie slenczec i pilnowac czy aby na pewno nic sie nie zawiesilo :D
  • 0

#4 Ugol.pl

Ugol.pl

    Początkujący

  • 26 postów

Napisano 31 08 2008 - 00:02

co wygooglowałem:

Automatyczne zamykanie nie odpowiadających aplikacji

Na pewno każdemu się zdarzyło, że podczas wyłączania systemu pojawił się komunikat o jakiejś aplikacji, która przestała odpowiadać. Aby system został wtedy zamknięty trzeba kliknąć Zakończ teraz. Teraz przejdźmy do praktyki. Jeśli chcesz, aby nigdy więcej nie pojawił ci się taki komunikat otwórz:

Start->Uruchom->regedit
Kod:
HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop

Odnajdujemy wartość „AutoEndTasks” i zmieniamy jej wartość na:
Kod:
1

Uruchamiamy ponownie komputer i żegnamy się ze złośliwym okienkiem :)

źródło: http://www.netsurf.pl/viewtopic.php?p=8647

Swoją drogą wiele tam przydatnych porad :)

Pozdrawiam

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych