Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wymiana walut online


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#1 jrusek

jrusek

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 21 06 2013 - 12:14

Chciałbym wymienić trochę waluty. Czy taka wymiana przez Internet jest bezpeczne? Może możecie mi polecić jakiś kantor, gdzie szybko i tanio wykonam transakcje?



  • 0

#2 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 21 06 2013 - 12:16

Nie lepiej dokonać takich transakcji w najbliższym kantorze w Twoim mieście? ogólnie wydaje mi się że to nie jest za bezpiecznie szczególnie jak chcesz wymieniać kilka set euro np.



  • 0

#3 marcias

marcias

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 22 06 2013 - 21:14

Ja wychodzę z założenia, że dobre są te kantory, które uwzględniają różne porównywarki, działające już od pewnego czasu, jak np. strefawalut.pl. Ale zawsze też szukam jeszcze dodatkowych opinii na różnych stronach internetowych - jeżeli ktoś się już na dany kantor naciął, jakaś wzmianka musi się znaleźć


  • 0

#4 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 22 06 2013 - 22:31

Nie wiem czy bym zdecydował się wymienić kilka tysięcy euro przez internet, nie daleko ode mnie jest kantor wiec jak dla to najbezpieczniejsze miejsce ;) chociaż wiem ze mi to wypłacą :D


  • 0

#5 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 23 06 2013 - 15:51

Nie przesadzajmy, że to aż tak niebezpieczne serwisy. Kantory online już się trwale zadomowiły w internecie. Najłatwiej jest z nich skorzystać w ten sposób, że wymieniamy kasę, która potem trafia na nasze konto walutowe - i wtedy albo wypłacamy w banku, albo kartą bankomatową wydaną do tego konta. Korzystam z walutomatu , bardzo szybko wykonują przelewy i bez prowizji do mojego banku.Drugą opcją jest kantor Online Alior banku, w którym to pieniądze zanosimy lub odbieramy w najbliższej placówce banku, a wymieniamy na stronie internetowej banku. Niestety kurs jest gorszy niż w kantorach online, ale odrobinę lepszy od zwykłego kantoru.

Posiadanie konta walutowego to dobry interes, bo każde zakupy w innej walucie nie są obarczone przewalutowaniem, które w VISA czy Mastercard są niekorzystne.


  • 0

#6 piotrpiksel

piotrpiksel

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 24 06 2013 - 13:26

Oczywiste jest, że każdy z nas boi się o wąsne środki. Jednak stacjonarne kantory powoli odchodzą do lamusa. Kiedy pierwszy raz zastanawiałem się czy i gdzie wymienić walutę, także brałem za priorytet bezpieczeństwo. Wybrałem kantor Trejdoo.com i nie żałuję decyzji. Dla mnie istotne było, że są notowani na giełdzie a nadzór sprawuje KNF. Powiem szczerze, że do stacjonarnego kantora nie wróce chyba nigdy. Tutaj jest taniej a czas oczekiwania nie jest długi - kilkanaście minut.


  • 0

#7 beefresh

beefresh

    Początkujący

  • 32 postów

Napisano 25 06 2013 - 14:33

ja tam chyba jednak wolałabym iśc do takiego tradycyjnego kantoru


  • 0

#8 Sifom

Sifom

    Początkujący

  • 10 postów

Napisano 03 07 2013 - 18:46

To chyba jest oczywiste, że najlepiej iść do normalnego kantoru ze względu na dwie proste cechy; bezpieczeństwo i nie straci się dużo, tyle co np. przy wymianach walut pomiędzy kontem a kontem walutowym jak ktoś wyżej napisał. Powiedzmy, że idziemy przelać 3k euro na złotówki w banku, tracimy na tym na oko 1 - 3 stów niż w kantorze.


  • 0

#9 nefretete

nefretete

    Początkujący

  • 11 postów

Napisano 28 10 2013 - 13:33

Ja też byłabym jednak za normalnym kantorem. Nie ufam tym online, nigdy z nich nie korzystałam i raczej nie mam zamiaru.


  • 0

#10 marcias

marcias

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 08 12 2013 - 17:28

To chyba jest oczywiste, że najlepiej iść do normalnego kantoru ze względu na dwie proste cechy; bezpieczeństwo i nie straci się dużo, tyle co np. przy wymianach walut pomiędzy kontem a kontem walutowym jak ktoś wyżej napisał. Powiedzmy, że idziemy przelać 3k euro na złotówki w banku, tracimy na tym na oko 1 - 3 stów niż w kantorze.

 Dlaczego uważasz, że kantory stacjonarne są bezpieczniejsze niż internetowe? Zawsze ktoś może Cię napaść i ukraść Ci tę kasę, którą właśnie wymieniłeś ;)

Ja korzystam z kantorów online już od pewnego czasu i jeszcze nigdy nie miałam żadnych problemów, nie mam obaw co do uczciwości tych serwisów, z których korzystam. Ale dla pewności warto zawsze sprawdzać opinie na forach i porównywarkach takich jak wspomniana przeze mnie StrefaWalut - nie wierzę, żeby we współczesnym świecie w przypadku jakichś oszustw e-kantorów informacja na ich temat mogła nie pojawić się w sieci. 


  • 0

#11 Brandor06

Brandor06

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 02 07 2015 - 11:36

Najlepiej porównać ceny walut w kantorach i skorzystać z najlepszego. Dla mnie najlepszy jest inKantor. Zawsze mają korzystne kursy. Co do bezpieczeństwa, nie ma co się obawiać. Idąc do kantoru też może Cię ktoś napaść i ukraść Ci pieniądze, ryzyko jest na tym samym poziomie.



Użytkownik pawel315 edytował ten post 02 07 2015 - 11:56
Link usunięto

  • 0

#12 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 02 07 2015 - 16:47



Co do bezpieczeństwa, nie ma co się obawiać. Idąc do kantoru też może Cię ktoś napaść i ukraść Ci pieniądze, ryzyko jest na tym samym poziomie.[/size][/font][/color]

Niby tak ale w kantorze dostajesz gotówkę do ręki, a wymieniając obcą walutę przez kantory online to raczej nie dla mnie. W/g mnie jakoś to dziwnie wszystko wygląda.


LG G2 ™

  • 0

#13 romerito

romerito

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 28 08 2015 - 11:18

Jest jeszcze jedna opcja o której mało osób wie... Mianowicie, kantor automatyczny :) Jest to coś w rodzaju bankomatu, który pozwala wypłacać środki w obcych walutach. Plus jest taki, że działa całą dobę, można go teoretycznie ustawić w wielu miejscach bo jest nieiwelkich rozmiarów, no i teoretycznie powinien być tańszy bo nie ma pana sprzedawcy. Minus jest niestety taki, że nie ma szerokiego wyboru walut  (tylko najwazniejsze rodzaje) no i ciągle jest ich niewiele. Największa liczba tych maszyn znajduje się w Krakowie.  Wydaje się jednak ciekawym pomysłem taki kantor automatyczny. Gdyby był bardziej rozpowszechniony to faktycznie mógłby być alternatywą dla stacjonarnych punktów i tych internetowych także.


Użytkownik pawel315 edytował ten post 28 08 2015 - 11:44

  • 0

#14 rodens

rodens

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 02 10 2015 - 13:31

Ja korzystam od dawna z Inkantor.pl i jestem zadowolony. Szybka realizacja i dobre kursy. To mnie zadowala i nie potrzebuję niczego więcej.


Użytkownik makensis edytował ten post 02 10 2015 - 22:29

  • 0

#15 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 02 10 2015 - 22:33

3 grosze różnicy między kupnem, a sprzedażą, gdy w Walutomacie ta różnica wynosi 3 miejsce po przecinku. Nawet z prowizją niewielką Walutomat przebija inkantor.


  • 0

#16 antoniolux

antoniolux

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 28 10 2015 - 13:03

Ja również jestem tego samego zdania. 


  • 0

#17 Mobivoice_pl

Mobivoice_pl

    Początkujący

  • 14 postów

Napisano 21 11 2015 - 12:21

Ja co prawda nie mam jednego,ulubionego kantoru internetowego,ale zawsze staram się porównać ze sobą kilka ofert i wybrać tą opcję która wychodzi najkorzystniej i gdzie jest najniższa prowizja. I tak jest to bardziej opłacalne niz kantory stacjonarne,gdzie często przepłacalmy.


  • 0

#18 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 27 11 2015 - 06:45

Chyba żartujesz? W wirtualnych kantorach ceny zmieniają się co kilka sekund, także owe porównanie to chyba nabijanie 'postów' i pseudoreklama serwisu w tytule.


  • 0

#19 carolinem

carolinem

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 04 05 2016 - 17:15

Chciałbym wymienić trochę waluty. Czy taka wymiana przez Internet jest bezpeczne? Może możecie mi polecić jakiś kantor, gdzie szybko i tanio wykonam transakcje?

Hej, ja korzystam z tego kantoru internetowego i jest ok, mimo że to bankowy mają otworzone konta w kilkunastu bankach i przelewy przechodzą do 15 min.

czy wymiana w kantorach onlline jest bezpieczna to zależy tzn:

1) na ten moment nie było głośno o zadnym upadku ani większym problemie tego typu instytucji co nie znaczy że nie pojawi się kolejny ambergold

2) najlepiej popatrzeć sobie skad jest finnsowany taki kantor kto jest jego włascicielem ale wiem ja ze znalezieniem tkich informacji też mam problem ;)

3) wiesz co njlepiej jeżeli kantor będzie podlegać pod KNF a jeszcze lepiej jak będzie miał kip czyli krajowej instytucji płatniczej

4) czytaj uważnie ofertę mój chłopak się naciął wydawało mu się że ma fajne kursy a potem okazało się że jest gwiazdka i to kursy dla transakcji powyżej 50000 za późno się zorientował i potem jak klikniesz nie moższesz się wycofać


  • 0

#20 kasio121

kasio121

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 19 08 2016 - 21:48

Ja online nigdy nie wymienialem walut. Wolę po prostu gotówke do kieszeni i wybrać się do normalnego kantoru, gdzie rozmawiam z czlowiekiem i zawsze mogę z nim ponegocjować ceny :) 



  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych