Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wymiana pamięci RAM


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 server

server

    Zaawansowany użytkownik

  • 414 postów

Napisano 20 02 2015 - 09:53

Witam. Mam taki problem. Posiadam laptopa Dell Inspiron 5537, z 6GB pamięci RAM.(Dwie kości 4GB i jedna kość 2GB). Zaznaczam, że jest to pamięć DDR3. Posiadam jeszcze jeden, niesprawny laptop - Acer Aspire 7750G. Ten laptop ma natomiast 8GB pamięci RAM(dwie kości 4GB) i również DDR3. Pamięci są na pewno sprawne. I teraz tak. Chciałem sobie wyjąć z Acera jedną kość 4GB i wsadzić ją do Della, nastomiast z Della wyjąć kość 2GB. I jakie było moje zdziwnie, kiedy po takiej zamianie system owej nowej pamięci nie zobaczył! Według systemu, komputer wyposażony był tylko w 4GB RAM-u. Zaintrygowany, przełożyłem drugą kość z ACERA, ale sytuacja powtórzyła się. Następnie wsadziłem obydwie kośći z ACERA, ale wtedy DELL w ogóle nie wystartował... Powiecie mi, skąd taka sytuacja? Możliwe jest, że te kości mogą być niekompatybilne? Planowałem jeszcze kupić na Allegro nową pamięć, ale boje się, że też nie będzie pasować. Macie jakieś pomysły, domysły?



  • 0

#2 bipiw

bipiw

    Zaawansowany użytkownik

  • 1 180 postów

Napisano 20 02 2015 - 10:10

A taktowania owych pamięci?



  • 0

#3 server

server

    Zaawansowany użytkownik

  • 414 postów

Napisano 20 02 2015 - 10:53

Już się dowiedziałem z innego forum o co chodzi. A chodzi o voltomierz moich pamięci. Są niskonapięciowe, DDR3L. Ech.



  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: ram dell Acer Aspire



Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych