Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wymiana ogniw - bateria PA3817U-1BRS - Toshiba L655-S5072


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 lukash123x

lukash123x

    Początkujący

  • 11 postów

Napisano 21 07 2012 - 17:08

Witam wszystkich,

Mam problem z bateria w moim 2 letnim laptopie Toshiba L655-S5072. Bateria PA3817U-1BRS 10.8V - 4200mAh - 48 Wh - Li-Ion
Bateria przestała trzymać prąd. Laptop po odłączeniu zasilania zaraz się wyłączał a przy ikonie baterii podczas ładowania ciągle było 0%. Zrobiłem zabieg z zamrażarką i teraz bateria trzyma 5 min po odłączeniu i się naładowuje do 100%.

Interesowałem się regeneracją cena 230zł, nowa koszt około 350zł, jakaś z allegro 180zł miałem ją kupić 12miesięcy gwarancji na ogniwach LG, ale pomyślałem czy sam nie zregeneruje baterii.

Rozebrałem baterię (była rozładowana, laptop się wyłączył było 0%). Siedzi tam 6 ogniw SANYO UR18650A R1112. Sprawdziłem napięcie i na każdym ogniwie było 3,8V. Na pierwszym rzędzie 3,8 na dwóch 7,6 a na całej baterii 11,7V a w laptopie była już rozładowana.

I moje pytanie czy wina jest w ogniwach skoro mają napięcie ? Może gdzieś indziej jest problem ? Czy wymiana ogniw pomoże? Czy 6 takich ogniw będzie odpowiednie: http://allegro.pl/show_item.php?item=2495053916 ??
Co to jest na obrazku baterii zaznaczona tasiemka przyklejona o zewnętrznej powłoki ogniwa ??

zdjęcie baterii:
Dołączona grafika

dziękuje i pozdrawiam

  • 0

#2 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 24 07 2012 - 16:58

Baterie z aukcji może są sprawne, ale skąd wiesz że posiadają nominalną pojemność? Druga sprawa to elektronika twojej baterii posiada już pewną ilość cykli ładowania, którą będziesz musiał wyzerować. Sprawdź czy wszystkie ogniwa są niesprawne i do wymiany: Baterie Ni-Cd jak naprawić? ponadto spróbuj dać elektronikowi do wyzerowania soft i zamontuj ponownie te same baterie(jeśl isą sprawne). Smart Battery Workshop powinien pokazać ci cenne informacje odnośnie baterii i softu(który jest równie wazny - RCA musi byuć mniejsze od FCC) bez jej rozbierania..


Tu masz specyfikacje napięć baterii etc. icr 18650 26c data sheet - Google Search

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych