Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wybór SSD spośród 3 opcji.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Warson

Warson

    Początkujący

  • 40 postów

Napisano 26 02 2014 - 18:41

Witam serdecznie, jutro chcę zakupić Dysk SSD pod Samego Windowsa noi może pod 1 najczęściej używaną grę.

 

Kwota jaką chcę przeznaczyć na dysk to max 350zł.

 

Zastanawiam się nad którymś z niżej wymienionych:

 

- Samsung 840 EVO

- OCZ Vertex 450

- Plextor M5S

 

Z tego co wyczytałem prędkość zapisu jak i odczytu, ten samsung ma o wiele lepszy niż pozostałe dwa, lecz dlaczego jest w podobnej cenie? Czy jest to znacząca różnica w szybkości, jak to jest odczuwalne?

Dysk będzie podpięty do Sata II + 2 Inne HDD + Zewnętrzny na USB.

Przede wszystkim chodzi mi o bardzo szybką pracę Windows.

 

Bardzo proszę o pomoc w wyborze. Być może macie jakieś inne propozycję?

 



  • 0

#2 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 26 02 2014 - 19:12

Zerknij:https://www.tweaks.pl/dyski/wielki-test-dyskow-ssd-120-128-gb/

  • 0

#3 viris33

viris33

    Administrator

  • 4 657 postów

Napisano 26 02 2014 - 20:10

840 Evo lub Intel 530. To jedne z najszybszych dysków do 400zł. Cena kształuje wiele czynników, zastosowany kontroler, kości pamięci, długość gwarancji czy dodatki.


  • 0

#4 -AssassiN-

-AssassiN-

    Profesjonalista

  • 1 322 postów

Napisano 27 02 2014 - 14:41

Nie wiem jaki większy sens zakupu dysku SSD posiadając jeszcze starą technologię - Sata II 

 

Lepiej już kupić płytę główną z SATA III i potem dysk.


  • 1

#5 Piasek80

Piasek80

    Początkujący

  • 114 postów

Napisano 07 03 2014 - 11:25

Lepiej już kupić płytę główną z SATA III i potem dysk.

Sam jestem w szoku co to wyprawia przyzwyczajony do lenistwa klasycnzych HDD na SATA przesiadłęm się na HyperX 3k

Start systemu 12sek z czego 3s wyświetla się ekran startowy mobo


  • 0

#6 fernandez

fernandez

    150% normy

  • 1 866 postów

Napisano 07 03 2014 - 13:08

Osobiście uważam, że Plextor M5S, ale ten OCZ który był podany też byłby OK. Nie brałbym Samsunga 840 EVO, ze względu pamięci TLC (krótszej żywotności), nawet za cenę trochę gorszej wydajności.

Z dysku SSD można spokojnie korzystać jak się ma SATA2. Prędkości maksymalnych nie uzyskasz tak wysokich jak w przypadku SATA3, ale moc SSD to głównie niski czas dostępu do danych. Czyli losowy odczyt/zapis. Sekwencyjny zapis/odczyt w realnym użytkowaniu praktycznie nie występuje. Kupnem dysku z SSD z niższej lub średniej półki można tylko zyskać.

Z niskiej półki mogę polecić Curciala M500. Godny następca Kingstona V300, który nagle zaczął w swoich dyskach stosować pamięci asynchroniczne, co wpływa na wydajność - swoją drogą nie polecam ;).

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych