Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wybór Procesora i Płyty głównej.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Damian1999

Damian1999

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 25 12 2014 - 12:41

Witam wszystkich bardzo serdecznie!

Mam do was parę pytań! Oczywiście dodam, iż nie jestem żadnym specem w tej dziedzinie, znam podstawy, ale dobrze by było, abyście mi wszystko jasno opisali :)

Ok to zacznijmy. Mam do wydania 700zł i chciałbym je przeznaczyć na procesor, oraz płytę główną. Dotychczas miałem te podzespoły z firmy Intela, teraz chciałbym je podmienić na firmę AMD.I tu mam do was parę pytań odnośnie tych dwóch podzespołów: Jaki wybralibyście procesor, oraz płytę główną? :)

Zastanawiam się nad tymi oto podzespołami:

Procesor:

  • AMD X6 FX-6100
  • AMX X4 FX-4300

Płyta Główna:

  • Asrock 970 Extreme4
  • Asus M5A97 EVO R2.0

Co sądzicie o tych podzespołach? Może dobierzecie inne? oczywiście cena nie przekracza 700zł. A może wybrać jakis inny podzespół? Mój komputer ma troche lat, a teraz otrzymałem trochę gotówki, więc chciałbym je przeznaczyć na modernizację PC. Oczywiście zmieniam te podzespoły z Intela na AMD, chociaż nie wiem, czy podzespoły, które teraz posiadam zgrają się razem. I tutaj kolejne pytanie: Czy po zakupieniu tych dwóch podzespołów komputer da radę nagrywać płynnie filmy (gameplaye), oraz robic livestream'y?

Postanowiłem zmienić te rzeczy, gdyż zaczęło mnie irytować spadki FPS w graniu (przez co często się denerwowałem), oraz częste zawieszanie się gier.

Specyfikacja mojego komputera teraz:

  • Karta graficzna: NVIDIA GeForce 9600GT
  • Procesor: Intel Core 2Duo CPU E-4600 @ 2x2,4GHz
  • Płyta Główna:Asus P5k ( nie znam pełnej nazwy, bo nie mogłem jej znaleźć), płyta ta jest strasznie ogromna.
  • Zasilacz:ATX-1136H 360W chieftec
  • Dysk Twardy: Seagate 500GB
  • RAM: 2kości po 2GB


Użytkownik makensis edytował ten post 12 01 2015 - 16:29

  • 0

#2 viris33

viris33

    Administrator

  • 4 657 postów

Napisano 25 12 2014 - 16:04

Dotychczas miałem te podzespoły z firmy Intela, teraz chciałbym je podmienić na firmę AMD.

Zrobisz błąd na samym początku. AMD nie istnieje jeśli chodzi o wydajne procesory.

 

Procesory które podałes to stare podzespoły (premiera 2011r a mamy 2015 za rogiem) i z wydajnością staniesz praktycznie w miejscu, twój obecny procesor podkręcony do 3.3GHz będzie praktycznie na równi wydajności tych prądożernych FXów.

Poza tym jak zamierzasz uruchomić taki zestaw bez pamięci ram?

 

Do grania i nagrywania potrzebna jest wydajna karta graficzna, więc po takiej zmianie zyskałbyś niewiele - praktycznie nic bo nadal hamulcem będzie stara 9600GT.

 

Podkręć obecny procesor, masz do tego idealnie stworzoną płytę a sam procesor kręci się nawet do 3.5Ghz przy dobrym chłodzeniu i sztuce. Później tylko zmienić grafikę na nowszą i zestaw odmłodzisz o kilka lat.



  • 0

#3 PCichocki

PCichocki

    Początkujący

  • 13 postów

Napisano 30 12 2014 - 11:11

Damian, nie słuchaj "czarów-marów", jakoby podkręcony Core 2 Duo miał dorównywać FX-6300 ; )

Jeśli masz niewielki budżet, to śmiało kupuj AMD. Ale nie FX-4100, nie FX-6100 - to były pierwsze, bardzo nieudane wersje procesorów FX. Ciebie interesują te z "trójką" w środku: 4300, 6300, 8320.

Płyty główne pod AMD też są tańsze, biorąc pod uwagę ilość oferowanych funkcji. AsRock Asrock 970 Extreme4 to świetna płyta. Ja jednak polecam Gigabyte 970a-UD3P.

Nie jestem fanbojem AMD - sam posiadam Intela (3570k). Ale miałem całkiem sporo do czynienia z FX-8320 i FX-6300 i wszelkie mity o tym, że AMD się nie nadaje do gier, to po prostu... mity ; )


Jednak fakt faktem - to, co będzie Cię ograniczać po ewentualnej zmianie platformy, to karta graficzna.

A zakładając, że uda Ci się ją zmienić na wydjaniejszą - pozostaje jeszcze kwestia zasilacza...

 

 



Użytkownik PCichocki edytował ten post 30 12 2014 - 11:15

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych