Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wybór najoptymalniejszego chłodzenia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 hiszpan

hiszpan

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 26 05 2007 - 17:20

Witam, pragnę zakupić chłodzenie na procesor, kartę grafiki i coolery wspomagające obieg powietrza w obudowie.
-Chłodzenie na procesor wydaje mi się najrozsądniejsze z firmy arctic ponieważ wiele osób zachwala ten system i jest bardzo tani i co ważne cichy : Arctic Cooling Super Silent 4 Ultra TC.
-Coolery wspomagające obieg powietrza : Arctic Cooling AF8025 L.
-I problem pojawia się w momencie kupienia coolera wraz z radiatorem na grafikę, podam kilka modeli(w razie wątpliwości wskażcie jakieś inne modele które charakteryzują się lepszymi parametrami) : QOLTEC SilentLine QV4X10 Revoltec zestaw chłodzący chipset VGA (http://www.komputronik.pl/Wentylatory_/_modding/Revoltec__akcesoria_do_tuningu/wentylatory_VGA/Revoltec_zestaw_chlodzacy_chipset_VGA/pelny,id,9221/) a trzecią koncepcją jest zamontować jakoś cooler z radiatorem ten co mam teraz na procesorze, bo kupuję inny, ale nie wiem czy to nie jest dobre rozwiązanie.
Konfiguracja komputera:
-Procesor celeron 2.6 GHz,
-Karta grafiki Radeon9800 Pro Palit,
-Płyta główna Asrock p4v88,
Czekam na odpowiedzi.

  • 0

#2 meesha

meesha

    Zaawansowany użytkownik

  • 527 postów

Napisano 28 05 2007 - 11:49

Arctic Cooling Super Silent 4 Ultra TC - świetna sprawa, daje radę nawet z prescottami, do tego bardzo cichy; jedyny problem to dość zagadkowy montaż, bo wajchy trzeba zaczepić za krawędzie radiatora, a nie cisnąć do dołu w poszukiwaniu zaczepu (którego nie będzie) - bo tak można tylko całość uszkodzić

Arctic Cooling AF8025 L - bardzo dobry wybór (również osiągi/cena) - wersja L kręci się ok 1500rpm, więc nawet jeśli płyta nie ma regulacji - będzie odpowiednio cicho

grafa - tu wybrałeś coś małego wyjącego, na R350 trzeba coś więcej - http://www.komputronik.pl/Wentylatory_/_modding/Pentagram_Freezone/wentylatory_VGA/Pentagram_Freezone_XC_70_Cu_/pelny,id,26530/ (ewentualnie tańsza aluminiowa wersja) - wyregulujesz obroty i będzie cisza i chłód

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: wymiana chłodzenia zmiana chłodzenia



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych