Skocz do zawartości


Zdjęcie

Windows XP wolno się uruchamia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

#1 Shery

Shery

    Początkujący

  • 10 postów

Napisano 30 08 2006 - 20:43

problem jest na tyle dziwny że nigdy czegoś takiego nie miałem
przedstawia się to tak mam bardzo mocny sprzęt i ogolnie nie miałem nic do startu windowsa 3 paski i pyk już miałem system uruchomiony :D
po ostatnim formacie zaczeły się dziać dziwne rzeczy podczas uruchamiania pokazuje się normalnie tak jak zawsze Logo i paseczek tyle że paseczek po pierwszym przejściu zaczyna przycinać , doslownie skacze dysk przestaje pracować przejdzie tak przycinając 2,5 raza (co troche trwa : P ) po czym dysk spowrotem szybko wczytuje dane(pasek płynnie przechodzi raz) i system uruchamia się normalnie


Czego to może być wina? sam system chodzi bardzo dobrze , szybko i bez problemowo , a ale denerwuje mnie ten start , proszę o pomoc

pozdrawiam... :D

  • 0

#2 Gierek23

Gierek23

    Stały użytkownik

  • 272 postów

Napisano 30 08 2006 - 20:49

Naprawdę nie masz czym się przejmować.
Możesz użyć BootVisa:
https://www.tweaks.pl/czytaj,bootvis_przysp...anie...,43.html
A poza tym może twój dysk po prostu uległ sporej fragmentacji.
No pochwal się swoim kompem. :D
/index.php?showt...=1323&st=40

  • 0

#3 Shery

Shery

    Początkujący

  • 10 postów

Napisano 30 08 2006 - 20:54

ale ja zdefragmentowalem dysk :| ... co mam robic ?


a i dodam że Boot Visa uzywalem i nic nie pomagal ...
  • 0

#4 Siwy123

Siwy123

    [S]pace[C]owboy

  • 924 postów

Napisano 31 08 2006 - 13:36

Stary, co ty nie powiesz? :D

A teraz na poważnie... wiesz ile byśmy mieli roboty na forum jakby każdy nam pisał że mu się pasek lekko zcina przy rozruchu?! Mi też się tak dzieje mimo, że mam AMD Athlona 64 3800+, 1 GB RAM i GeForce 7300 GT, Dysk 7200 RPM Samsunga 310 GB w sumie . Dla mnie to bez znaczenia bo system działa i to jest najważniejsze. Jak naprawdę masz z tym problem to sciągnij sobie z Tweaks.pl optimizera systemu, potraktuj jeszcze kompa Game XP, potem XP Managerem. A jak nie pomoże to reinstaluj system może akurat się poprawi. Ale nie pisz mi że to nabijanie postów, skoro sam piszesz posta o taką bzdurę.

Zastanów się co by było jakby nam pisali coś takiego:

-"Piksel mi się wypalił, bardzo brzydko że tak się stało"
-"Zamiast 56 FPS mam tylko 55.9 FPS, dlaczego?"
-"W 3Dmarku miałem 13K a teraz tylko 12.9K, czemu?"
-"Diodka słabiej świeci, pomocy"

Kapujesz? :D
  • 0

#5 Shery

Shery

    Początkujący

  • 10 postów

Napisano 31 08 2006 - 17:57

pewnie ale zapytałem (od tego jest forum) a noż ktoś miał taki problem i tez go to denerwowalo ..
  • 0

#6 Siwy123

Siwy123

    [S]pace[C]owboy

  • 924 postów

Napisano 31 08 2006 - 18:14

na Tweaks.pl znajdziesz szereg porad, dotyczących polepszania startu systemu itd.

Poszukaj tam. Możliwe że akurat znajdziesz coś co pomoże.
  • 0

#7 vikal

vikal

    Początkujący

  • 23 postów

Napisano 10 09 2006 - 13:11

problem jest na tyle dziwny że nigdy czegoś takiego nie miałem
przedstawia się to tak mam bardzo mocny sprzęt i ogolnie nie miałem nic do startu windowsa 3 paski i pyk już miałem system uruchomiony :D
po ostatnim formacie zaczeły się dziać dziwne rzeczy podczas uruchamiania pokazuje się normalnie tak jak zawsze Logo i paseczek tyle że paseczek po pierwszym przejściu zaczyna przycinać , doslownie skacze dysk przestaje pracować przejdzie tak przycinając 2,5 raza (co troche trwa : P ) po czym dysk spowrotem szybko wczytuje dane(pasek płynnie przechodzi raz) i system uruchamia się normalnie
Czego to może być wina? sam system chodzi bardzo dobrze , szybko i bez problemowo , a ale denerwuje mnie ten start , proszę o pomoc

pozdrawiam... ;]



Sprawdz czy nie ma śmieci w menu start (autostarcie)
wyczyść rejestr
zablokuj spamy windowsa - dobrze dzilała spybot
  • 0

#8 Shery

Shery

    Początkujący

  • 10 postów

Napisano 17 09 2006 - 12:45

problem rozwiązany , zaden z waszych posmyslow nie byl trafny no może po za bootvize bo to on wzkazal ze jeden sterownik odpalal się 30 sec
zainstalowalem nowe stery od karty graficznej i dźwiekowej

w tej chwili system jest zaladowany po 2 przejsciach paska + jakas sekunda może dwie z pulpitem

I love my computer

pozdrawiam :unsure:
  • 0

#9 mullen87

mullen87

    Początkujący

  • 45 postów

Napisano 06 04 2007 - 23:03

Hej, kupiłem nowy dysk Seagate 250gb ale windows xp dalej powoli sie włącza, zanim ten pasek sie ruszy.....potem jest juz szybciej ale zaczyna mnie to..@#$%%#%#$#$Można jakos to poprawic???
  • 0

#10 Armstrong

Armstrong

    Początkujący

  • 71 postów

Napisano 07 04 2007 - 00:04

Pewnie już zainstalowałeś masę rożnych niepotrzebnych rzeczy :)
Może jeszcze jakieś viry? Wklej loga z hjt.
  • 0

#11 Loyte

Loyte

    Początkujący

  • 12 postów

Napisano 07 04 2007 - 01:33

sama wymiana dysku nie zawsze przyspieszy system to wszystko zalezy jaki masz sprzet ile masz partycji jaki dysk co masz poinstalowane i wielee wiele innych i tez zalezy czego oczekujesz ... bo moze sie okazac ze oczekujesz niemozliwego Dołączona grafika moze rozwin swoje zapytanie Dołączona grafika

  • 0

#12 Hugster

Hugster

    Tweaks.pl Team

  • 426 postów

Napisano 07 04 2007 - 01:51

Witam.

windows xp dalej powoli sie włącza, zanim ten pasek sie ruszy.....potem jest juz szybciej

Jeśli chodzi o samo ładowanie się systemu to podsunę Ci trzy rozwiązania, które stosuję osobiście.
1) Aplikacja "Starter". Świetna aplikacja do zarządzania autostartem. Pokazuje umiejscowienie pliku, sekcje, krótki opis. Powyłączaj wszystko co nie jest Ci potrzebne, a założę się że trochę tego znajdziesz :)

2) Funkcja prefetch. Funkcja ta odpowiada za pliki, które są ładowane przy starcie systemu. Daje to tyle, że przetrzymywane informacje powodują szybsze (nie zawsze) uruchamianie aplikacji. Proponowałbym wypróbować ten sposób. Niczym Ci to nie grozi, a różnica może być zaskakująca uwierz. Np. z 12 takich przesunięć paska nawet do 3. Ja u siebie opcje Prefetch mam wyłączoną całkowicie i nie widzę spowolnienia ładowania poszczególnych programów. Opcja ta domyślnie ma wartość 3, zmień ją na 0 i przeładuj system - zawsze możesz powrócić. Zrobisz to otwierając Menu Start / Uruchom / Regedit i odszukaj klucz HKEY_LOCAL_MACHINE\ SYSTEM\ CurrentControlSet\ Control\ Session Manager\ MemoryManagement\ PrefetchParameters i wartość 'EnablePrefetcher' - klikasz dwa razy i zmieniasz wartość.

3) Wyłączenie ekranu powitalnego. Panel sterowania / konta użytkowników / zmień sposób logowania / odznacz 'użyj ekranu powitalnego'. Jeśli nie wpisujesz hasła, możesz także użyć automatycznego logowania użytkownika.

Przetestuj i daj znać czy pomogło :)


---
Pozdrawiam
Hugster

  • 0

#13 mullen87

mullen87

    Początkujący

  • 45 postów

Napisano 07 04 2007 - 22:17

Mój sprzęt to Sempron 3000+ czyli 1800 kręcony na 2000, 1,20gb ddr 400, seagate 250,geforce 7600gs, plyta główna http://www.komputronik.pl/Plyty_glowne/ECS/Socket_754/ECS_755_A2_SiS_755_/pelny,id,15270/ nowe taśmy,wypróbowałem i nic sie nie zmieniło,wyłączyłem niepotrzebny syf w starterze, może to wina ciepłego zasilacza 400w mercury, albo wydaje mi sie że sie wolno włącza:(((THX
  • 0

#14 mullen87

mullen87

    Początkujący

  • 45 postów

Napisano 08 04 2007 - 09:39

Nie wiem co zrobić, może to któryś z procesów spowalnia winde http://img201.imageshack.us/img201/7800/procesyzc1.png

/Zdzich: Używamy funkcji edytuj.
  • 0

#15 Armstrong

Armstrong

    Początkujący

  • 71 postów

Napisano 08 04 2007 - 11:44

A przed zainstalowaniem kaspersky'ego też tak długo się uruchamiał?
  • 0

#16 mullen87

mullen87

    Początkujący

  • 45 postów

Napisano 08 04 2007 - 12:46

Też, może ta płyta główna jest taka wolna jakiś badziew.
  • 0

#17 Jotgie

Jotgie

    Zorientowany

  • 905 postów

Napisano 08 04 2007 - 18:52

Spróbuj system potraktować bootvisem. Może pomoże Pomorze?! :)

Bootvis: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=414&t=29
  • 0

#18 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 08 04 2007 - 23:37

Wejdź do menadżera Urządzeń (jak wejśc było dużo na forum) ,następnie Stacje Dysków, kliknij na Właściwości i sprawdź z jakiego trybu pracy korzysta dysk. Masz do wyboru PIO lub DMA - jak DMA to cieszymy się, jak DMA2 to zapewne masz tą samą taśmą CDka połączonego, a jak wyżej to problem tkwi gdzieś indziej.
  • 0

#19 mullen87

mullen87

    Początkujący

  • 45 postów

Napisano 10 04 2007 - 11:45

Potraktowałem bootvisem i szybciej sie włączył za pierwszym razem,później tak samo.Wszędzie jest "DMA jeżeli dostępne".Może dlatego tak wolno chodzi bo mam włożone 1gb ddram 400 i 256mb 333 ddram i prędkość odświeżania zredukowała sie do 7.8us- Szybkość odświeżania Zredukowana (7.8 us), Self-Refresh

Zmieniłem w biosie o opcjach ramu z 400mhz na 200 mhz i chodzi jak buża,ledwo widać pasek ładowania,tylko nie rozumiem czemu nie działa sam 1 gb 400ddr ustawiony w biosie na 400 ani na 200,musze mieć te 256ddr333,ładuje sie bios szuka dyski itd. i dalej pisze Veryfing DMi Pool data...i nic przecież ta płyta obsługuje 400????

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych