Skocz do zawartości


Zdjęcie

Windows sie nie laduje/ dziwna zwiecha PC


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 davizji

davizji

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 04 04 2011 - 16:45

Witam. Historia mojego problemu zaczęła się po formacie. Zrobiłem formata, zainstalowałem avasta, zone allarma i wszystkie potrzebne programy, było spoko... przez 2 dni. Potem gdy chciałem włączyć mozille lub w ogóle 'wejść na komputer' nie dało się, ponieważ kumputer sie zawieszał w windowsie. Pochodził 5 sekund i sie zawieszał. Czasem jest tak, że moge wejść na jakieś foldery ale, gdy chce coś włączyć komputer łapie zwieche, nie wiem o co chodzi... Na początku głównie włącza się zone allarm oraz avast, potem już nic nie działa... Chciałem jeszcze raz zrobić formata, włożyłem do stacji DVD płytkę z Windowsem, lecz nawet tego komputer nie łapie. Jedynie co mogę to włączyć BIOS'a. Przed formatem nie miałem takich problemów. Sprawdziłem kondensatory, plyte główną, procesor i zasilacz, lecz wydaja sie OK. Wyczyściłem je i też nic nie dalo.
Prosze o pomoc

  • 0

#2 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 04 04 2011 - 17:31

Sprawę popsuł ci Zone alarm on nie współpracuje dobrze z avastem sam tego doznałem avast na obecny czas świetnie sprawdza się w konfiguracji avast i Pc Tools plus jako firewall. tym bardziej że Zone alarm przepuszcza niektóre zarażone pliki takie jak avast home.
Ściągnij NOD32 trial oraz Spybot-Search&Destroy oraz PC Tools Firewall Plus nim zainstalujesz programy, zrobisz tak wyłączysz internet oraz jak niżej.
Teraz musisz wyłączyć avasta home i usunąć Zone alarm, po usunięciu jego przeczyścić komputer dokładnie Odkurzaczem 12 (sugerowany) lub CCleanerem czyszczenie na full. Potem jeszcze sprawdź w folderze programy na partycji C czy w nim nie został program lub pusty folder to samo musisz sprawdzić w folderze Windowsa.
Teraz zainstalujesz NOD32 (avast ma być wyłączony), przeskanujesz komputer jak coś znajdzie to usuwasz, w opcji trial może ci wszystkiego nie usunąć więc zamykasz NOD32 włączasz opcję usunięcia NOD32 po usunięciu instalujesz S-S&D z tym że omijasz wszystkie pierwsze opcje to znaczy zapamiętanie np. ustawienia komputera itp. i nim skanujesz komputer jak coś znajdzie usuwasz po usunięciu usuwasz S-S&D.
Oczyszczasz komputer Odkurzaczem 12 (sugerowany) lub CClanerem, po oczyszczeniu resatart komputera.
Teraz w takiej kolejności instalujesz PC Tools Firewall Plus po zainstalowaniu restart komputera i instalujesz ponownie S-S&D teraz możesz skorzystać z wstępnych opcji czyli ustawienia komputera itp..
Po takim zabiegu praca komputera powinna wrócić do normy.

  • 0

#3 Saletra

Saletra

    Zaawansowany użytkownik

  • 937 postów

Napisano 04 04 2011 - 17:54

Zwiecha? Objawia się jakimś blue screenem? Jeśli tak, to podaj kod.

#4 davizji

davizji

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 04 04 2011 - 19:04

Ok, tylko ja teraz zrobiłem formata. Jakie programy mam teraz antywirusowe powgrywać itd?;p

__________________

nie miałem blue screenów ;D

Użytkownik davizji edytował ten post 04 04 2011 - 19:05

  • 0

#5 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 04 04 2011 - 20:41

Przeczytaj jakie napisałem Avast, PC Tools oraz S-S&D, oraz optymalizer Odkurzacz 12 (sugerowany) lub CCleaner.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych