Skocz do zawartości


Zdjęcie

Windows czy Windows 64 bit


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Kojiko

Kojiko

    Początkujący

  • 18 postów

Napisano 11 08 2006 - 01:26

jak kupie procka 64 bitowego to musze instalowac windows 64 bitowego czy jak bede jechal na zwyklym czy bedzie dzialac i co daje ze windows jest 64 bitowy

  • 0

#2 Saletra

Saletra

    Zaawansowany użytkownik

  • 937 postów

Napisano 11 08 2006 - 07:58

Nie, możesz mieć "normalny" Windows XP.
Do WinXP 64 musisz mieć wszystkie sterowniki pisane pod 64 bitowy system.
Jeśli będziesz miał aplikacje pisane pod 64 bitowy system (np. Quake 4 z odpowiednią łatą) to będą działać wydajniej.


#3 devilX

devilX

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 23 08 2006 - 09:51

Hi men oto moja opinia:
Windows 64 BIT to wielka ściema, tak jak procki 64 BIT, w sumie wydajność niby jest ale tak naprawdę przy zwykłym użytkowniku nic nie zauważysz, chyba że jesteś użytkownikiem który wyciska poty z procka to tak, np. renderowanie filmów:

Inne:
Z tego co wiem to na razie jest Windows XP 64Bit ale tylko w wersji angielskiej, nie jestem tego pewny do końca ale wiem że jeszcze kilka miechów temu tak było.

Przed zainstalowaniem systemu skompletuj sobie wszystkie sterowniki pod Ten oto system, ponieważ jeśli zainstalujesz stery 32 bitowe na wina 364 Bitowego będą działać w systemie 32 BIT.

Jeśli jesteś maniakiem gier to tak naprawdę nowy system 64 prawie nic nie daje, jeśli jesteś chorym maniakiem programów lub innych cudactw które meczą proca to możesz się skusić.
  • 0

#4 Gierek23

Gierek23

    Stały użytkownik

  • 272 postów

Napisano 23 08 2006 - 11:36

Szanowny panie devilx, przeczytałem twoją wypowiedź i myślę: zkąd masz takie spostrzeżenia?
A poza tym są patche co czynią grę w systemie z 32 na 64bit.
Co z tego że Win64 jest po angielsku.
I naprawdę sporo daje (może nie podwójny przyrost wydajności, ale jest zauważalny).
Poczytaj sobie:
http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=114821
  • 0

#5 Siwy123

Siwy123

    [S]pace[C]owboy

  • 924 postów

Napisano 25 08 2006 - 12:04

Gierek23 ma w sumie sporo racji. Ale jest też druga strona medalu dla kogoś kto ma np. AMD Athlon 64 3800+ (tak jak ja) i nie zależy mu na najlepszym OC, chłodzeniu i wydajności we wszsytkim ze spokojem weźmie starego XP'eka który jest po pierwsze po naszemu a nie po angielsku (nie żebym miał zastrzeżenia do języka bo trudny nie jest ale zawsze wygodniej mieć po swojemu) po drugie wydajność też będzie miał co najmniej zadowalającą i zero problemów z grami pisanymi na 32 bity.
  • 0

#6 caveman

caveman

    Tweaks.pl team

  • 368 postów

Napisano 26 08 2006 - 10:01

Hi men oto moja opinia:
Windows 64 BIT to wielka ściema, tak jak procki 64 BIT, w sumie wydajność niby jest ale tak naprawdę przy zwykłym użytkowniku nic nie zauważysz, chyba że jesteś użytkownikiem który wyciska poty z procka to tak, np. renderowanie filmów:

Inne:
Z tego co wiem to na razie jest Windows XP 64Bit ale tylko w wersji angielskiej, nie jestem tego pewny do końca ale wiem że jeszcze kilka miechów temu tak było.

Przed zainstalowaniem systemu skompletuj sobie wszystkie sterowniki pod Ten oto system, ponieważ jeśli zainstalujesz stery 32 bitowe na wina 364 Bitowego będą działać w systemie 32 BIT.

Jeśli jesteś maniakiem gier to tak naprawdę nowy system 64 prawie nic nie daje, jeśli jesteś chorym maniakiem programów lub innych cudactw które meczą proca to możesz się skusić.


Np. w rywalizacji Super Pi Windows 64 bit pozwala urwać kilka cennych sekund ^_^
  • 0

#7 sancho190

sancho190

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 04 09 2006 - 17:10

Witam panowie.
Ja akurat używam obydwu systemów i Xp 32bit i 64Bit.Wszystko zależy do czego jest wykorzystywany komp i czy procek jest intela czy amd.
W windzie 64Bit jest sporo większa wydajność i szybkość.Jesli masz procek 64 bit a używasz windy 32bit to procek musi porozbijać operacje na dwa i trochę wolniej jak procek 32bit
Jeśli używamy procka Duo 64Bit to mamy już super szybką maszynę jesli używamy systemu 64Bit.
Najlepiej to widać podczas obróbki audio i wideo.
  • 0

#8 Soundman

Soundman

    Jesteśmy tutaj, aby pomagać

  • 133 postów

Napisano 04 09 2006 - 20:11

Jest niestetyu taki mankament systemow 64 bitowych, że lubią one grymasić a aplikacji wciąż jak na lekarstwo ;) Na razie wole siedziec na sprawdzonym 32 bitowym systemie, chociaz może instalne teraz 64 bitowy system z tym, że będzie to ubuntu ;]
  • 0

#9 thade

thade

    Stały użytkownik

  • 209 postów

Napisano 04 09 2006 - 21:13

Ta beta 64 bitowej windy ma ponoc cos poblokowane i dlatego sa takie problemy z aplikacjamim 32 bitowymi. W finalowej koncowej odslonie ponoc nie ma byc takich problemow. Ma byc nawet osobny folder ( "Program Files (x86)" ) na aplikacje 32 bitowe. No ale jak to sie bedzie mialo w rzeczywistosci to sie dowiemy [;

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych