Skocz do zawartości


Zdjęcie

Windows XP - zawiesza się podczas instalacji


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 krysztof

krysztof

    Obserwator

  • 7 postów

Napisano 20 05 2013 - 20:54

Witam. Mam problem , a mianowicie posiadam starego lapka IBM T22 dotychczas działał ,oprócz  spowolnienia bez zarzutów ale do internetu był dobry, pisze "był" ponieważ zachciało mi się zainstalować Google Chrome i po zainstalowaniu stwierdziłem że Internet Explorer jes mi nie potrzebny bo mam nową przeglądarkę i go usunąłem i póki laptop był włączony było wszystko ok, ale po wyłączeniu i ponownym włączeniu, pojawił się normalnie ekran powitalny Windowsa ale póżniej już został tylko niebieski ekran. I teraz tu tkwi mój problem bo chcąc zainstalować od nowa Windows XP sp1, laptop zawiesza się podczas instalacji gdy pozostaje do końca 14 minut, i jest "rejestrowanie składników" . Co może być przyczyną tego problemu? Pozdrawiam

 



  • 0

#2 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 20 05 2013 - 22:08

stwierdziłem że Internet Explorer jes mi nie potrzebny bo mam nową przeglądarkę i go usunąłem i póki laptop był włączony było wszystko ok, ale po wyłączeniu i ponownym włączeniu, pojawił się normalnie ekran powitalny Windowsa ale póżniej już został tylko niebieski ekran

 

 niebieski ekran? hmm.. Blue screen? spróbuj przywrócić system do dnia kiedy był sprawny, jeżeli to nie pomoże o ile ten niebieski ekran to blue screen to proszę podać kod błędu w temacie.



  • 1

#3 krysztof

krysztof

    Obserwator

  • 7 postów

Napisano 20 05 2013 - 22:50

 niebieski ekran? hmm.. Blue screen? spróbuj przywrócić system do dnia kiedy był sprawny, jeżeli to nie pomoże o ile ten niebieski ekran to blue screen to proszę podać kod błędu w temacie.

ale jak przywrocic system skoro juz dysk sformatowalem i pomimo wielu kombinacji dalej sie zawiesza.A o ile dobrze pamietam to wyskakiwalo brak plku jakiegos "classik" czy cos podobnego.


  • 0

#4 bipiw

bipiw

    Zaawansowany użytkownik

  • 1 180 postów

Napisano 20 05 2013 - 23:53

Nie można usuwać Interneta Explorera bo się wtedy Bil obraża :D To co wyskakiwało wtedy jest już raczej nie istotne skoro poszedł format. Te zawieszenie się coś powoduje(jakieś objawy dodatkowe) czy po prostu wszystko staje i nie idzie dalej? Windows oryginalny(instalowałeś go już kiedyś z tego nośnika na tym laptopie?)?


Użytkownik bipiw edytował ten post 20 05 2013 - 23:55

  • 0

#5 krysztof

krysztof

    Obserwator

  • 7 postów

Napisano 21 05 2013 - 07:30

Nie można usuwać Interneta Explorera bo się wtedy Bil obraża :D To co wyskakiwało wtedy jest już raczej nie istotne skoro poszedł format. Te zawieszenie się coś powoduje(jakieś objawy dodatkowe) czy po prostu wszystko staje i nie idzie dalej? Windows oryginalny(instalowałeś go już kiedyś z tego nośnika na tym laptopie?)?

Tak, racja już na przyszłość nie będę nic usuwał. Idzie wszystko pokolei  a gdy pozostanie 14 min. do końca wszystko staje i nic nie idzie dalej. Windows ok, ten sam który był na tym laptopie i na nim z tej płyty i nośnika dwa razy przeinstalowalem system jak i na innych ,także myśle z tym jest oki. Pozdrawiam


  • 0

#6 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 21 05 2013 - 09:33

Może jest coś nie tak z tą płytą instalacyjną? rysy na płycie? brud? mogłbyś również podać smart dysku z MHDD może być tak że jest coś nie tak z Twoim dyskiem,że instalacja się zawiesza podczas rejestrowaniu składników..

 

http://www.nirvanowiec.republika.pl/MHDD.html


Użytkownik Qauke edytował ten post 21 05 2013 - 09:33

  • 1

#7 krysztof

krysztof

    Obserwator

  • 7 postów

Napisano 21 05 2013 - 21:03

Może jest coś nie tak z tą płytą instalacyjną? rysy na płycie? brud? mogłbyś również podać smart dysku z MHDD może być tak że jest coś nie tak z Twoim dyskiem,że instalacja się zawiesza podczas rejestrowaniu składników..

 

http://www.nirvanowiec.republika.pl/MHDD.html

ok jutro wypale płytkę i zobaczymy. Narazie wielkie dzięki,



  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych