Skocz do zawartości


Zdjęcie

Windows 98 boot na TabletPC


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 matind

matind

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 13 03 2007 - 00:17

Witam mam naprawdę poważny problem opisze wszystko od początku . Mianowicie Mój Tato ostatnio zakupił sobie Tablet PC Fujitsu Point 1600 który ma służyć jako nawigacja samochodowa

DOKŁADNY OPIS Tablet PC Fujitsu Point 1600

[ www ]

W nim był dysk Twardy o pojemnosci 250mb zainstalowany był tam Windows 98 i AutoMapa no i wszystko działa bardzo dobrze ale problem się zaczyna gdy zdecydowaliśmy się na zmiane dysku twardego z 250mb na 20Gb a mianowicie nie mam zielonego pojęcia jak na nowym dysku zainstalować system operacyjny windows 98 (bo XP raczej nie będzie działał). Tablet ten nie ma cd-romu ani nawet stacji dyskietek 3,5 ale za to ma jeden port USB poprzedni własciciel powiedział mi ze windowsa wgrywa się poprzez wykorzystanie Pendrive no ale jak ?? Czy trzeba zrobić boot a jeśli tak to czy mozna go zrobić bezpośrednio na Pendrive z Góry Dziękuje za Pomoc POZDRAWIAM

Ps.
a teraz kilka konkretnych pytań:
1. Jak zrobić boot Win 98 i zapisać go na Pendrive ?
2. Czy nie będzie problemów przy instalacji systemu na nowym dysku bo chyba żeby Pendrive działał to muszą być jakieś sterowniki do portu USB ?
3. Jak juz wspomniałem posiadam dysk 250mb a na nim juz jest Win 98 i wszystkie sterowniki do poprawnego działania Tableta czy moze być potrzebny do zainstalowania systemu na nowym dysku ?
4. Czy zamiast Pendrive moze być wykorzystany odtwarzacz mp3 6gb?
no to chyba tyle jak coś mi jeszcze wpadnie do głowy to dopisze

AHA do zainstalowania windowsa 98 na dysku 20gb (dysk od laptopa) mam taki sprzęt Dwa komputery stacjonarne (domowe) jednego laptopa odtwarzacz mp3 6gb oprucz dysku 20gb mam jeszcze 40gb i ten 250mb no i oczywiście Tablet PC PC Fujitsu Point 1600 wszystkie komputery są w sieci LAN

Jeszcze raz z Góry Dziękuje za pomoc Dołączona grafika!

  • 0

#2 ykoops

ykoops

    Stały użytkownik

  • 377 postów

Napisano 13 03 2007 - 14:36

Skoro masz do dyspozycji komputery stacjonarne, a dysk z tableta ma standardowe złącze EIDE podepnij go razem z nowym dyskiem do blaszaka i sklonuj. Jest kilka darmowych programów do klonowania dysków np. http://www.snapfiles.com/get/hdclonefree.html --> Hdclone tworzy dyskietkę startową.
1. Zrób dyskietkę tym programem.
2. W celu uniknięcia pomyłek i uproszczenia odepnij dysk z systemem, w jego miejsce wepnij nowy.
3. Przygotuj partycję/e za pomocą np. płyty instalacyjnej W98 i fdiska
4. podepnij jako slave'a dysk z tableta
5. Zabootuj kompa z przygotowanej dyskietki i sklonuj...

  • 0

#3 matind

matind

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 13 03 2007 - 16:30

aha no ale jak zainstaluje windowsa na jednym kompie a puzniej go włoże do innego to pisze ze jest błąd systemu a nawet jak by się tak udało to będe musiał zainstalować sterowniki na Tablet a nie ma cd-rom a sterowniki zawsze bieze z płytki windowsa :) Ale dzięki będe próbował jak coś to będe pisał
  • 0

#4 ykoops

ykoops

    Stały użytkownik

  • 377 postów

Napisano 13 03 2007 - 16:56

To co opisałem to zabieg skopiowania bajt w bajt systemu włącznie ze sterownikami i konfiguracją, stąd nazwa "klonowanie". Nie instalujesz W98 tylko zmieniasz jego miejsce pobytu :)
  • 0

#5 matind

matind

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 14 03 2007 - 14:42

Aha no to dziękuje za pomoc dzisiaj będe to robił jeszcze raz Dziękuje POZDRAWIAM w razie jakiś problemów będe pisał :)

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych