Skocz do zawartości


Zdjęcie

Windows 7 Kupic czy nie ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 M.T.W.D

M.T.W.D

    Początkujący

  • 25 postów

Napisano 12 08 2013 - 15:19

Witam.

 

mam problem nie moge się zdecydowac czy kupic Windows 7 do tej pory zawsze miałem XP sp3 dla tego mam pytanie

 

Jeżeli kupie win 7 to czy te gry w które aktualnie gram na XP i płynnie chodzą będą też płynnie działać na Win7 ?

 

Parametry mojego PC

System operacyjny : Microsoft Windows XP Professional sp3
Procesor                : Intel® Core™2 Duo CPU     E6550  @ 2.33GHz, 2327 MHz

RAM                       :  2 Gb

Karta Graficzna      : ATI Radeon HD 5400 Series  (1024 MB)

 

wiem ze nie jest jakiś super ale mi wystarcza więc proszę nie pisać komentarzy ze to jest zabytek czy złom
 

 

Pozdrawiam.
 

 

 

 

 



  • 0

#2 BAKUN

BAKUN

    Zaawansowany użytkownik

  • 470 postów

Napisano 12 08 2013 - 16:49

Trochę mało tego ramu ale powinno wystarczyć,tak będą działać płynnie . Musisz tylko dobrze aktualizować system.I wszystkie sterowniki.Najlepsza wersja z 7 to wg mnie ultimate.



  • 0

#3 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 12 08 2013 - 18:19

Gdzie tam Ultimate :D chyba że chce korzystać z szyfrowania dysku - Bitlockera. Professional wystarczy lub nawet Home byle 64-bitowy, bo jakikolwiek upgrade RAMu będzie te wymagał. Teraz pytanie czy OEM - nie sprecyzowałeś jaki masz model płyty głównej, ale na oko pewnie 775. Jak kupisz Windows 7 OEM to będzie licencja wędrowała za płytą główną.


  • 0

#4 Celdur

Celdur

    Republic of Gamers

  • 6 100 postów

Napisano 13 08 2013 - 10:51

Nic nie będzie wędrowało z płytą główną. Ja już 3 razy aktywowałem OEM x64 HP na różnych płytach głównych.

Boże jak można tego nie wiedzieć i wypisywać ludziom że tylko na 1 płycie głównej będzie działał system.

Pora się chyba douczyć Panowie podstaw i sposobów aktywacji.

Gry będą Ci lepiej chodziły na Windows 7 niż pod XP tak czy inaczej. Jak możesz dorzucić jeszcze 2GB RAM to go on.


Użytkownik Celdur edytował ten post 13 08 2013 - 10:52

  • 0

#5 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 13 08 2013 - 11:22

Pyt. Czy komputer z systemem OEM Windows pozwala uaktualnić płytę główną i zachować tę samą licencję? Co się stanie, gdy płyta musiała zostać wymieniona, ponieważ była wadliwa?

Odp. Na ogół użytkownik końcowy może uaktualniać lub wymieniać elementy sprzętowe w komputerze — z wyjątkiem płyty głównej — i zachować licencję na oryginalny system operacyjny OEM firmy Microsoft. Jeśli płyta główna zostanie uaktualniona lub wymieniona z powodu innego niż defekt, powstanie nowy komputer. System operacyjny OEM firmy Microsoft nie może zostać przeniesiony na nowy komputer i jest wymagana licencja na nowy system operacyjny. Jeśli płyta główna zostanie wymieniona z powodu wady, nie trzeba kupować nowego systemu operacyjnego dla komputera, o ile wymieniona płyta główna pochodzi od tego samego producent i jest to ten sam model lub odpowiednik oferowany przez producenta, zdefiniowany przez gwarancję producenta.

Podstawowy powód tej zasady licencyjnej ma związek z postanowieniami licencji użytkownika końcowego na oprogramowanie oraz z pomocą techniczną wynikającą z tych postanowień. Postanowienia licencji użytkownika końcowego na oprogramowanie to zestaw praw do używania oprogramowania udzielonych użytkownikowi końcowemu przez producenta komputera, które odnoszą się wyłącznie do praw dotyczących oprogramowania zainstalowanego na tym konkretnym komputerze. Producent systemów jest zobowiązany do świadczenia pomocy technicznej dotyczącej oprogramowania na oryginalnym komputerze. Ponieważ użytkownicy końcowi z biegiem czasu uaktualniają swoje komputery, wykorzystując różne elementy, firma Microsoft potrzebowała podstawowego elementu „wyróżniającego się”, który cały czas definiowałby oryginalny komputer. Płyta główna zawiera procesor i jest „sercem i duszą” komputera, dlatego też, kiedy nastąpi wymiana płyty głównej (z powodu innego niż uszkodzenie), powstaje w istocie nowy komputer. Producent oryginalnego systemu nie wytworzył tego nowego komputera i dlatego nie można od niego oczekiwać świadczenia pomocy technicznej.

 

Źródło: http://www.microsoft.com/oem/pl/licensing/sblicensing/Pages/licensing_faq.aspx#fbid=DZ-ZqmptOk4

 

ps. tak na logike, jeśli OEM miałby być nas wszystkie kompy to po co by powstała licencja BOX ;)


  • 1

#6 -AssassiN-

-AssassiN-

    Profesjonalista

  • 1 322 postów

Napisano 13 08 2013 - 15:06

Mój brat używa systemu Windows Vista w wersji OEM. Jakoś 1,5 roku temu padła mu płyta, jak się okazało wystarczyło zadzwonić do MS i aktywować system. Więc to nie jest tak jak piszesz :)



Kup sobie Windows 7 Upgrade. Bez problemu można instalować, gdyż działa jako BOX. Jeśli na czysto instalujesz to po każdej instalacji wystarczy aktywować tylko system i jest ok.


  • 1

#7 Celdur

Celdur

    Republic of Gamers

  • 6 100 postów

Napisano 14 08 2013 - 11:33

Ale po co dajesz te wypociny Maks skoro ja normalnie aktywuje OEM przez Microsoft na każdej płycie po wymianie.

Tak jak napisałem zrobiłem to już 3 razy.  A te przekopiowane teksty z netu tylko świadczą o niewiedzy ludzi i także Twojej.

Tyle w temacie. Nie znacie się to nie wciskajcie ludziom kitu.

Ważne jest tylko to że nie można jednocześnie aktywować na kilku płytach.


Użytkownik Celdur edytował ten post 14 08 2013 - 11:47

  • 0

#8 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 14 08 2013 - 12:18

W przypadku Windows 8 sprawa jest jasno napisana, że można:

"Czy Licencjobiorca może przenieść oprogramowanie na inny komputer lub przypisać je do innego użytkownika? Licencjobiorca może przenieść oprogramowanie na inny komputer Licencjobiorcy. Licencjobiorca może także przenieść oprogramowanie (razem z licencją) na inny komputer, który należy do osoby innej niż Licencjobiorca, o ile a) Licencjobiorca jest pierwszym licencjonowanym użytkownikiem oprogramowania oraz B) nowy użytkownik zaakceptuje postanowienia niniejszej umowy. Aby dokonać takiego przeniesienia, Licencjobiorca musi przenieść bezpośrednio na tę inną osobę oryginalny nośnik, certyfikat autentyczności, klucz produktu oraz dowód zakupu, a ponadto nie może zachować żadnych kopii oprogramowania. Na potrzeby przeniesienia oprogramowania Licencjobiorca może użyć dozwolonej przez Microsoft kopii zapasowej lub oryginalnego nośnika oprogramowania. W przypadku każdego przeniesienia oprogramowania na nowy komputer Licencjobiorca musi usunąć to oprogramowanie z poprzedniego komputera."

W 7-ce nie ma wyraźnie napisane, że można poza tym istnieje zapis:

"Jedna kopia na komputer. Licencja na oprogramowanie jest na stałe przypisana do komputera, z którym to oprogramowanie jest rozpowszechniane. Komputer ten jest wówczas „licencjonowanym komputerem”.
b. Licencjonowany komputer. Licencjobiorca może korzystać z oprogramowania na maksymalnie dwóch procesorach licencjonowanego komputera jednocześnie. O ile niniejsze postanowienia licencyjne nie stanowią inaczej, korzystanie z oprogramowania na innym komputerze jest niedozwolone."

 

W oficjalnym stanowisku, albo co bardziej prawdopodobne w tłumaczeniu z amerykańskiej wersji MS wychodzi na to, że OEM system builder jest ściśle określony z mobo. Jeśli polski MS uważa inaczej to tym lepiej dla nas :). Wynika to z faktu, że MS musi się dostosować do prawa unijnego, które zezwala na dalszą odsprzedaż licencji oprogramowania..



  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych