Skocz do zawartości


Zdjęcie

Windows 10? Czy może inna wersja?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Demonologyy

Demonologyy

    Początkujący

  • 18 postów

Napisano 19 12 2015 - 21:36

Cześć,

 

To mój pierwszy post na tym forum, więc chciałbym się z wszystkimi gorąco przywitać :)

 

W najbliższym czasie będę zamawiał zestaw komputerowy z monitorem i peryferiami do 4700zł (lub ok 5400zł jeśli uda mi się zamówić ten zestaw w hurtowni).

Wiadomo, że potrzebny jest pośrednik, dzięki któremu będzie możliwa komunikacja ze sprzętem. Tu rodzi się pytanie, który OS wybrać. Mam możliwość pobrania z DreamSParka następujących wersji systemu Windows:

- 10 EDU

- 10 Multiple Editions

- 8.1 Professional

- 8.1 Professional with Update

- 7 Professional with Service Pack 1

No i oczywiście darmowe dystrybucje Linuksa.

 

Szukam systemu, który będzie wydajny, stabilny i przede wszystkim jak najmniej szpiegował. Nie chcę być inwigilowany, a już na pewno nie w 100%.

10 kusi nowościami, ale odpycha szpiegowaniem użytkowników. Dlatego chciałbym się dowiedzieć, czy da się to w jakiś sposób wyłączyć lub przynajmniej ograniczyć do minimum? Bo z tego co słyszałem, nawet wyłączenie funkcji w zakładce Prywatność w Ustawieniach niczego nie daje.. Dodatkowo funkcja blokowania pirackiego oprogramowania i hardwaru trochę mnie zniechęca. Nie sam fakt istnienia tego, ale to, że czasem blokuje oryginalne programy. A punktu o hardware już w ogóle nie rozumiem.

8.1 to natomiast kompletna nowość dla mnie. Interfejs metro przykuwa uwagę.

7 - aktualnie z niej korzystam i nie narzekam, ale powoli traci wsparcie, dlatego raczej wybiorę między 8.1 a 10.

Linuxy raczej odpadają, ze względu na to, że programy windowsowe nie są kompatybilne z tym systemem.

 

Który z tych systemów polecacie? Który będzie lepszym wyborem? Jeśli istnieją sposoby na wyłączenie szpiegowania w 10, to chętnie poczytam. Podzielcie się doświadczeniami :)

 

Pozdrawiam, Demonologyy. 



Użytkownik Demonologyy edytował ten post 19 12 2015 - 21:37

  • 0

#2 Macsch15

Macsch15

    Profesjonalista

  • 3 705 postów

Napisano 20 12 2015 - 01:34

Windows 10 + https://www.safer-networking.org/spybot-anti-beacon/



  • 0

#3 Demonologyy

Demonologyy

    Początkujący

  • 18 postów

Napisano 20 12 2015 - 13:28

Znalazłem jeszcze coś takiego: http://bgr.com/2015/08/05/window-10-privacy-settings-how-to-stop-spying/Ale słyszałem różne opinie na temat skuteczności takiego rozwiązania ;/


  • 0

#4 Macsch15

Macsch15

    Profesjonalista

  • 3 705 postów

Napisano 20 12 2015 - 19:31

Ten Spybot Anti-Beacon ma opcję sprawdzania przy każdym uruchomieniu czy jakieś aktualizacje albo inne zewnętrzne programy nie włączyły ponownie tych ustawień.


  • 0

#5 Demonologyy

Demonologyy

    Początkujący

  • 18 postów

Napisano 20 12 2015 - 22:37

Okej, a co z blokowaniem oryginalnych programów i gier? Pirackie może jak najbardziej, ale słyszałem o takich wypadkach. Co znaczy blokowanie nieoryginalnego hardware?


  • 0

#6 Macsch15

Macsch15

    Profesjonalista

  • 3 705 postów

Napisano 21 12 2015 - 12:59

Oryginalnych nie blokuje.

 

 

Co znaczy blokowanie nieoryginalnego hardware?

 

Nie ma czegoś takiego. Coś źle przeczytałeś.


  • 0

#7 Demonologyy

Demonologyy

    Początkujący

  • 18 postów

Napisano 22 12 2015 - 19:12

A coś takiego? http://www.dobreprogramy.pl/wielkipiec/Analiza-telemetrii-w-Windows-10-czy-ktos-wysilil-sie-sprawdzic,65392.html



  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych