Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wieża nie wykrywa pendrive


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 baraqs

baraqs

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 29 12 2010 - 14:34

Sformatowałem i utworzyłem startowy dysk Flash z Windows 7, korzystałem z niego przez jakiś czas, ale zechciałem ostatnio nagrać na niego normalną muzę, aby odtwarzać ją w wieży, w tym celu sformatowałem go w systemie FAT32, i tu pojawia się problem, wieża teraz nie wykrywa wcale pendrive.
Przygotowując dysk Flash do nagrania systemu korzystałem z takiego poradnika http://www.bootdisk.com/pendrive.htm
Formatowałem z poziomu Windows oraz programem Hard Disk Low Level Format Tool

Użytkownik baraqs edytował ten post 29 12 2010 - 14:36

  • 0

#2 Celdur

Celdur

    Republic of Gamers

  • 6 100 postów

Napisano 29 12 2010 - 14:37

Jeśli Twoja wieża obsługuje mp3 to co za filozofia. Nagrywasz wtedy zwykłe mp3 i tyle.
Skoro nie wykrywa FAT32 to zobacz co będzie po zmianie np. na FAT jeśli masz taką możliwość.
Mogło się też coś zwalić w tym Flashu po formacie. Jaka to marka?
Po kiego używałeś takich softów do formatowania? Nie ogarniam w ogóle tego..
"Hard Disk Low Level Format Tool" dla pamięci FLASH.. super.

Użytkownik Wujek Celdur edytował ten post 29 12 2010 - 14:39

  • 0

#3 Neo

Neo

    Początkujący

  • 38 postów

Napisano 29 12 2010 - 18:06

Możliwe że, nie jest to wina pendrive, tylko jest to wina wieży. Miałem kiedyś taki sam przypadek, i wyszło na to że, wieża nie obsługuje pendrive większego niż 4 GB lub 8 GB. Mój przypadek wyglądał tak, że gdy podłączałem swojego pendrive (4 gb), to wieża bez problemu odczytywała mp3, a gdy włożyłem pendrive o pojemności 16 gb, to wtedy wieża nie odtwarzała mp3.

Użytkownik Neo edytował ten post 29 12 2010 - 18:06

  • 0

#4 baraqs

baraqs

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 29 12 2010 - 20:27

Ten pendrive Corsair XT Rage 16GB działał w tej wieży w systemie fat32 zanim go nie zmieniłem w dysk startowy według tego poradnika: http://www.osinfo.pl/artykuly/instalacja-windows-vista-windows-7-z-pendrive-i-innych-pamieci-flash
Podejrzewam, że chodzi o to, iż tworząc dysk startowy trzeba było zmienić partycję na podstawową, i aktywną.
Nie wiem jak to teraz cofnąć xD

Dodano:
Już działa, po prostu trzeba było sformatować poprzez wiersz polecenia

Użytkownik baraqs edytował ten post 29 12 2010 - 20:49

  • 0

#5 Neo

Neo

    Początkujący

  • 38 postów

Napisano 29 12 2010 - 20:53

Ten pendrive Corsair XT Rage 16GB działał w tej wieży w systemie fat32 zanim go nie zmieniłem w dysk startowy według tego poradnika: http://www.osinfo.pl...h-pamieci-flash
Podejrzewam, że chodzi o to, iż tworząc dysk startowy trzeba było zmienić partycję na podstawową, i aktywną.
Nie wiem jak to teraz cofnąć xD

Myślę, że może nie być w tym przyczyny. Lecz mogę się mylić. A co do zmiany, partycji podstawowej na aktywną, to możesz spróbować podpiąć tego pendrive do lapka, czy PC, i spróbować w opcji zarządzaj (Klikasz prawym przyciskiem myszy na mój komputer, i wybierasz opcję zarządzaj, po czym klikasz na opcję zarządzanie dyskami, i tam wyświetlą Ci się dyski które są podpięte), i tam spróbuj sformatować pendrive.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych