Skocz do zawartości


Zdjęcie

Weź udział w hackahtonie -Hack3city!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 StarterHack

StarterHack

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 28 04 2014 - 13:39

5 maja hackerzy zaatakują Trójmiasto.

Sądny dzień nadchodzi. 3 osobowe grupy już się zbierają, by za niecały miesiąc zaatakować Trójmiasto. Młodzi programiści nie będą mieli litości, a co więcej najlepsza światowa technologia będzie stała po ich stronie. 

Brzmi groźnie? Zapewne. Nie chodzi tutaj jednak o działania mające coś wspólnego z tym co dzieje się za naszą wschodnią granicą. 5 maja rozpocznie się bowiem jeden z najciekawszych (jeśli nie najbardziej ekscytujący) hackathon tego roku. Hack3city, bo właśnie o nim mowa, otworzył właśnie dla ponad 100 programistów, grafików, UX designerów i wszystkich zainteresowanych najnowszymi technologiami możliwość zapisywania się. Wystarczy wspomnieć, że wśród głównych partnerów wydarzenia znalazły się takie firmy jak: Intel, Playsoft, Microsoft czy najpopularniejszy polski startup - Estimote, którego technologia ibeacon-ów podbija właśnie Stany Zjednoczone. 

Mało? W puli nagród ponad 20.000zł w postaci tabletów, telefonów i niezwykłego oprogramowania.

Hack3city to pierwszy tego typu hackathon w kraju. Eksperymentalny model, w którym powstały cztery ścieżki tematyczne, tak aby przyciągnąć programistów o totalnie różnych zainteresowaniach oraz pochodzących z zupełnie różnych branż.

Programming kingdom  by Intel- to przestrzeń przeznaczona dla programistów o klasycznym podejściu, którzy jednak potrafią wykorzystać jednocześnie nieszablonowe rozwiązania. Będą oni mogli zmierzyć się z zadaniem tworzenia aplikacji desktopowej przy użyciu języka C/C++

Game World by Playsoft–  ścieżka tej firmy jest dla  uczestników o podejściu rozrywkowym. Ta przestrzeń będzie obfitowała w rozwiązania typu enterteinment. To tutaj miłośnicy nocnych maratonów będą mogli popuścić cugle wyobraźni i stworzyć  własne gry. Przestrzeń wspierają jedni z najlepszych organizatorów GameJam’ów w Europie.

Space of technology by Estimote– to najbardziej innowacyjna strefa. To tutaj programiści wejdą w świat Smart Things i zmierzą się technologią typu ibeacons, poznają zupełnie nowy ekosystem, z którym przyjdzie im się zmierzyć i spotkają  polski startup, którego rozwiązanie szturmem zdobywają całą Amerykę.

Cloudy Heaven by Microsoft- Big (Small) Data + Cloud + Mobile. Tu programiści wzniosą  się na swoje wyżyny, gdzie „only sky is the limit” . Przetworzą chmury i wycisną z nich ostatnią kroplę kodu, który stworzy rozwiązanie mobilne oparte na Open Data. Specjaliści z Cloud Expert oraz Microsoft wskażą  kierunek lotu.

 

Czy to wszystkie innowacyjne zmiany?

Poza czterema światami, które w finale spotkają się na jednej scenie, zmiany zaszły również w harmonogramie. Celem w samym sobie jest jakość rozwiązań, dlatego też organizatorzy postanowili wydłużyć czas pracy do 7 dni! pozwalając przez 5 dni pracować nad swoimi pomysłami i konceptami zdalnie, by w części finalnej spotkać się na 48 godzinnym hackathonie w siedzibie Gdańskiego Inkubatora Starter. Ma to pozwolić na dopracowanie swoich rozwiązań na miarę 3 tysięcznej konferencji infoShare, podczas której zwycięzcy będą prezentować swoje rozwiązania.

 

Dla kogo?

Preferowane są 3 osobowe zespoły programistów, grafików oraz UX designerów, w zależności od ścieżki tematycznej.  Udział w całym przedsięwzięciu jest bezpłatny. Uczestnicy musza posiadać swój sprzęt niezbędny do pracy podczas maratonu.

 

Kiedy i gdzie?

Całe wydarzenie odbędzie się w Gdańskim Inkubatorze Starter, natomiast wręczanie nagród oraz prezentacje  zwycięskich prototypów w ramach Startup Expo  obędą  się podczas konferencji infoShare w Gdańskim Amber Expo. Rekrutacja rusza już 1 kwietnia, a całe wydarzeni odbędzie się 5 – 11 maja 2014 w Gdańsku. Warto się jednak śpieszyć, bo liczba miejsc ograniczona.

Więcej informacji na ten temat znajdziecie: http://hack3city.pl/

 

   • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: praca współpracaUżytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych