Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wady i zalety Visty


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

#21 Bardock

Bardock

    Ocean of Apathy

  • 985 postów

Napisano 16 12 2007 - 14:04

Tak, nie masz się o co martwić.

  • 0

#22 Gość_qwerty11_*

Gość_qwerty11_*

Napisano 17 12 2007 - 10:06

to prawda co ludzie piszą na forach że vista to shit przeciesz z XPkiem było tak samo a jeśli vista będzie naprawde ostatnia to będzie kolorowo

  • 0

#23 siergiejow

siergiejow

    Początkujący

  • 11 postów

Napisano 17 12 2007 - 13:37

Dla mnie duzym plusem w Windows Viscie jest Windows Mail. Zastąpił on nam dobrze znanego z wcześniejszych wersji OE. /wyszukiwarka w Starcie też jest wspaniała (szybsza + dobrze umiejscowiona). Jestem pod wielkim wrażeniem Visty, choć ma jeszcze sporo wad.

Ktoś wcześniej napisał, że 1GB ramu wystarczy. Ja napiszę inaczej, jeżeli nie masz dużych wymagań to może i wystarczy. Jednak polecam najpierw się zaopatrzyć w 2 gigową kość RAMu.
  • 0

#24 deepcry

deepcry

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 19 12 2007 - 01:30

heyka mam P4 3.2 Ghz 1.5 gb ramu DDR2 gforce 7600 GS czy na tym sprzęcie bedzie poprawnie działała VISTA ??


System Windows Vista będzie działał poprawnie, jednak gry będą działały gorzej niż pod Windows XP
  • 0

#25 Marcin5214

Marcin5214

    Początkujący

  • 70 postów

Napisano 01 01 2008 - 14:57

Ja radze jeszcze poczekać, aż Microsoft dopracuje Viste. Może to im się udać, albo wszystko skopią...
  • 0

#26 Ziele

Ziele

    Biblioteka Zielińskiego

  • 1 812 postów

Napisano 01 01 2008 - 15:20

Zgadzam się.. Poczekajmy zobaczymy co przyniosą najbliższe miesiące.
Zaletą Visty jest wygląd przede wszystkim, ale skoro już są nakładki na xp to po co kupować system, który nie działa? :P
Masz wygląd, komputer chodzi szybciej, bo vista zżera mnóstwo ramu itd.

No i do tego większość gier nie pójdzie na Viście
  • 0

#27 deepcry

deepcry

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 01 01 2008 - 15:54

No i do tego większość gier nie pójdzie na Viście

Oczywiście, że większość gier pójdzie na Windows Vista.
Tylko te przed rokiem 2006 będą działały gorzej niż na Windows XP :)
  • 0

#28 aer0_t0mek

aer0_t0mek

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 29 01 2008 - 22:50

Zalety:
-Windows Mail
-inne programy dołączone do systemu (DVD Maker, Galeria Fotografii, Kalendarz systemu Windows, Kontakty systemu Windows, Obszar spotkań w systemie Windows itp.)
-kontrola rodzicielska :)
-szyfrowanie dysku
-Ultimate Extras (DreamScene ;) )
-Windows Media Center
-Centrum mobilności
-szybsze zamykanie i włączanie sie systemu
-wyszukiwanie w menu start
-Aero Glass (podgląd 3D, miniatury skalowane, dynamiczne okna) :)
-Lepsza stabilnośc
-Speech Recognition ;)
-fajne dzwieki
-UAC
-sidebar

Wady:
-wysoka cena (szczegolnie za wersje Ultimate :) )
-wysokie wymagania :)
-messenger
-BSODy :)

gdybym dłużej pomyslal to bym wiecej wymienił... ;)

POZDRAWIAM ;)
  • 0

#29 kurio

kurio

    Pan

  • 282 postów

Napisano 29 01 2008 - 23:11

Okropne menu, ktore w wxp bylo cudowne, ale musieli wstawic cos nowego, co przy wiekszej ilosci programow jest po prostu nie do zniesienia... Najgorsze jest to, ze tworcy SuSE linux zainspirowani tym wlasnie windowsem skopali kompletnie menu KDE... Jednak w tym na szczescie mozna powrocic do domyslnego wygladu menu.

Kolejny problem to domyslne konto Administratora jako wylaczone, tutaj akurat tworcy windowsa naciagneli pomysly z linuxa i tak na prawde nie wiadomo czy folder zostal utworzony przez administratora, uzytkownika czy tez przez samego diabla... To samo z uruchamianiem aplikacji, za kazdym razem pyta sie czy uruchomic aplikacje... Okropnosc!

Wysokie wymagania oraz kiepska wydajnosc systemu jest kolejna ogromna wada, nie bede juz mowil o dziurach i malej stabilnosci systemu (na milw0rm mozna znalezc kilka przydatnych informacji odnosnie tego).

Efekty Aero - taki przebajerowany compiz-fusion z kilkoma dodatkowymi wodotryskami. Po hój komu sajdbar z zegarem skoro ten znajduje sie juz w trayu? Moim zdaniem zawracanie gitary, zreszta pokaz slajdow tapet (a raczej 6 obrazkow, ktore zmieniaja sie co kilka sekund i doprowadzaja do szalenstwa) rowniez nie jest dobrym pomyslem, jedyna przydatna rzecz z sajdbara to CPU&RAM usage, calkiem przyjemna oprawa graficzna, ale moglo by byc cos wiecej ;)

I jeszcze jedna sprawa, gdzie do cholery jest Start->Uruchom???
Dajmy na to, ze chce uruchomic wiersz polecen. Wchodze do C:/Windows/system32/cmd.exe a czy nie wystarczyl by prosty interpreter w intuicyjnym miejscu?

Ja sie do Visty nie przekonam, tak samo jak nie moge sie przekonac do francuskich samochodow. Jedno i drugie przebajerzone, ladniusie, pluszowe, ale niemiecka technika powoduje, ze nawet temperowka jest bardziej wydajna niz peżo czy citroę ;)
  • 0

#30 deepcry

deepcry

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 30 01 2008 - 04:09

Windows Vista domyślnie, na początku tworzy konto administratora. Trzeba tylko potwierdzać wszystkie akcje które wymagają dostępu do ważnych części systemu, oraz plików które wymagają dostępu administratora.

Opcje uruchom, możesz włączyć w konfiguracji menu start, linię poleceń uruchomisz wpisując cmd, w pole po kliknięciu menu start.

Windows Vista to fajny system, ale do gier lepiej XP, no chyba, że masz najnowszą, super wypasioną maszynę, no to wtedy lepiej Vistę ;)
  • 0

#31 kurio

kurio

    Pan

  • 282 postów

Napisano 02 02 2008 - 01:41

Windows Vista domyślnie, na początku tworzy konto administratora. Trzeba tylko potwierdzać wszystkie akcje które wymagają dostępu do ważnych części systemu, oraz plików które wymagają dostępu administratora.

Na litosc Boska WSZYSTKIE doslownie WSZYSTKIE akcje ktore wykonywalem na tym systemie wymagaly dostepu do waznych czesci systemu lub konta roota...
Nie moglem zainstalowac dlupiego daemon tools bo krzyczal o jakies tam prawa ;p
Ja chyba za stary jestem na ten system, bo jak bym do niego nie podchodzil to zawsze mnie pogryzie...

  • 0

#32 pash

pash

    Zaawansowany użytkownik

  • 665 postów

Napisano 02 02 2008 - 13:33

Ja mam na kompie viste ultimate i xp. Stanowczo wole viste. Pracuje mi sie na niej wygodniej i szybciej. Nie mam problemu z aministratorem albo co wy tam jeszcze gadacie. Wyszukiwanie lepsze i przyjemniejsze niz w xp. Chodzi mi tak samo szybko jak xp wiec co to za roznica ile ramu mi zżera w idle. Gdy gram to zuzycie ramu przez system maleje.

  • 0

#33 Max255

Max255

    Początkujący

  • 50 postów

Napisano 29 02 2008 - 01:01

Ja też mam Viste Ultimate SP1 i chodzi świetnie ("świetnie" to znaczy mam wystarczająco mocny komp).
Pracuje mi się o wiele wygodniej niż na XP, wcale nie muli i nie spowalnia gier itp. (chociaż dzisiaj pierwszy raz uruchomiłem STALKERa na Viście i wyskoczyło mi coś o braku pamięci - no i co z tego, dokupię). Nie narzekam, wręcz mogę tylko chwalić.
Napraawdę jest stabilniejsza od XP bo na XP komp resetował mi się średnio raz na tydzień (nie przez sprzęt) a Viste mam już 1,5 miesiąca i nic Dołączona grafika! Po prostu Vista jest fajna. Nie mówię że jest idealna bo jest w niej pełno błędów itp. ale pozostaje czekać.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych