Skocz do zawartości


Zdjęcie

W7 i Xp problem ze zrobieniem kopii zapasowej


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Jupiter_GP

Jupiter_GP

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 26 03 2011 - 10:47

Witam, wszystkich. Mam następujący problem i za bardzo nie wiem jak sobie z nim poradzić. Otóż mam dwa systemy na dysku XP 32bit i Win7 64bit. Co jakiś czas robię backup dla bezpieczeństwa.
Jednak ostatnio mój dysk systemowy pokazał trochę badów i z obawy na utratę danych chciałem zrobić backup systemów,a w zasadzie całego dysku.
Wykonałem więc backup Ghostem na identyczny dysk. Na dysku są 3 partycje WinXP moja i Win 7. Wypiąłem stary wadliwy dysk i wpiąłem nowy z backupu, ale niestety dysk staruje dochodzi do menu wyboru i pojawia się kursor migający jak w edytorze tekstu i koniec stoi.
Powiedźcie mi co źle robię lub co powinienem zrobić.
Mam też pytanie dlaczego po instalacji Win7 jak staruję
WinXP mam następujący układ partycji WInXP moja Win 7, a jak wystrtuję Win7 to sytstemy zamieniają się miejscami i jest Win7 moja WinXP ?
Serdecznie dziękuję za wszelkie porady i sugestie.


[uwaga=Kantoro]
Poprawiłem nazwę tematu.
[/uwaga]

Użytkownik Kantoro edytował ten post 04 04 2011 - 20:37

  • 0

#2 Kantoro

Kantoro

    Zaawansowany użytkownik

  • 550 postów

Napisano 27 03 2011 - 12:38

Jeśli masz problem z dyskiem to nie używaj Ghosta.
Ręcznie skopiuj niezbędne pliki, po utworzeniu ręcznej kopii możnesz użyć programu HDD Regenerator, oczywiście zgodnie z warunkami licencji.
Do testu poprawnego działania dysku polecam HD Tune Pro (również wymaga licencji).
Co do liter dysku, to system który uruchamiasz domyślnie wybiera swoją partycje jako C, chyba że instalowałeś Windowsa na innej ;)

Użytkownik Kantoro edytował ten post 27 03 2011 - 12:39

  • 0

#3 Jupiter_GP

Jupiter_GP

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 28 03 2011 - 13:48

Jeśli masz problem z dyskiem to nie używaj Ghosta.
Ręcznie skopiuj niezbędne pliki, po utworzeniu ręcznej kopii możesz użyć programu HDD Regenerator, oczywiście zgodnie z warunkami licencji.
Do testu poprawnego działania dysku polecam HD Tune Pro (również wymaga licencji).
Co do liter dysku, to system który uruchamiasz domyślnie wybiera swoją partycje jako C, chyba że instalowałeś Windowsa na innej :P


Najpierw był zainstalowany XP , a później instalowałem Win7.
...Ręcznie skopiuj niezbędne pliki....
Ale chodzi mi o to żeby działało to tak samo jak na starym dysku. Kolega mówił mi że niby potrzeba jest skopiowania botsektora startowego, ale szczerze nawet nie wiem jak do tego się zabrać.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych