Skocz do zawartości


Zdjęcie

Vista - problem z partycjami


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 mihail1

mihail1

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 03 02 2007 - 03:01

witam wczoraj zainstalowalem sobie windowsa viste i okazalo sie ze moje 10 gb na system nie wystarczylo. wiec pomyslalem sobie ze zlacze dwie partycje w jedna:D myslalem ze pomocny mi w tym bd partition magic, ale nie niestety nie da sie do go odpalic pod vista bo wyskakuje jakis blad:( prosze pomozcie powiedzcie jak mozna zlaczyc dwie partycje w jedna tak azeby nie stracic systemy:D aby nie trzeba bylo go instalowac jeszcze raz.
P.S Probowalem usuwac obydwie partycje(plyta instalacyjna xp) zanim jeszcze zainstalowalem system lecz to nic nie dalo gdyz wolne miejsce nie sumowalo sie ale zostawalo osobno. czyli usunalem partycje c ktora miala 8.5 gb oraz d 11 gb, i nie moglem z nich stworzyc jednej o rozmiarze 19,5 gb:(

//Zmiana tytułu. Wasacz

prosze oto komunikat ktory mi wyskakuje:
"powerquaest partition magoc has detected an error 111 on teh partition starting at sector 37158408 on disk 1"
pytanie cyz mozna cos z tym zrobic??

Użytkownik Wasacz edytował ten post 07 02 2007 - 18:33

  • 0

#2 Union_pk

Union_pk

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 07 02 2007 - 20:55

Nie ma praktycznie metody rozwiązania tego problemu musisz spróbować innego programu do partcjonowania
Naprzykład Acronis Disc Director lub Paragon Hard Disk Manager napewno te programy pójdą

  • 0

#3 kurnikoff

kurnikoff

    Początkujący

  • 22 postów

Napisano 27 04 2008 - 15:14

ja mam problem z moja partycja i vista :P Mam jedna partycje 288 Giga i chcialem ja podzielic na dwie, aby zainstalowac na drugiej XPka. Uzywalem progamow partition magic i paragon partition manager i lipa nie idzie podzielic dysku. Jak prubije uruchomic parition magic to wyskakuje mi blad ze nie moze zlokalizowac numeru partycji i sie wylacza. a w paragonie gdy prubuje podzielic dysk na 2 partycje to nic z tego nie wychodzi, bo pokazyje ze dysk ma format plikow nieznany :P jak wchodze w moj komputer to pokazuje mi ze dysk ma format NTFS.
Myslalem ze cos w BIOS-ie sie poprzestawialo czy cus ale jak wlaczam kompa to mi wyskakuje niebieskie okienko na ktorym musze wybrac jak chce bootowac system czy z dysku czy z dyskietki. nie jest to standardowy ekran windowsa tylko na dole i na gorze jest adres internetowy paragon partiotion manager :P usunelem ten program z dysku i nic nie pomaga. do biosu nie da sie wejsc (nie ma nawet tego standardowego ekranu z parametrami kompa itd tylko po tym niebieskim pojawia sie logo visty) i nie wiem co robic. jakies rady?

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: partycja problem



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych