Skocz do zawartości


Zdjęcie

Vista odświeżanie CRT


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 remi83

remi83

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 03 06 2007 - 21:02

Witam. Mam taki problem. Jak sie nie trudno domyślić mam Viste i monitorek Philips 107P Brilliance w samym windowsie wszystko śmiga pięknie, ale gry uruchamiają sie w trybie odświeżania 60Hz. Podejrzewam, że cały problem polega na tym, że Vista rozpoznaje mój monitor jako "Rodzajowy monitor PnP" próba instalacji sterowników, które działały elegancko pod Xp kończy sie niepowodzeniem :D
Próbowałem już na różne sposoby wymusić odświeżanie jakimś programem (Riva Tuner), ale niestety bez skutku również w sterownikach nie można wymusić innego odświeżania tak jak to było w XP. Miał ktoś z was podobny problem i wie jak go rozwiązać? Czy tez jestem zmuszony na kupno LCD albo skazany na XP?

  • 0

#2 DeX007

DeX007

    Początkujący

  • 17 postów

Napisano 11 06 2007 - 19:52

Czy tez jestem zmuszony na kupno LCD albo skazany na XP?


Albo raczej skazany na nowsze sterowniki do Karty graficznej... :D a w grach nie masz czegos takiego jak Options -> Scren, Graphics, Video ITP. ? :D Konkretnie na jakiej grze to testujesz... i jaką masz konfigurację sprzętową?

  • 0

#3 remi83

remi83

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 12 06 2007 - 23:08

Ciesze sie ze ktoś wreszcie sie zainteresował moim tematem bo problem nadal istnieje :P

Konfiguracja sprzetowa:
Procesor :CoreDuo
Grafa: XFX GeForce 8800
Płyta: Asus P5-e
Ram: 2GB
Dysk :320GB

Problem chyba nie leży w sterownikach testowałem już kilka najnowszych i pod każdymi jest to samo :/
Jeśli chodzi o sterowniki do monitora to udało mi sie jakoś wymusić ich instalacje i Vista poprawnie wykrywa monitor :P
A jeśli chodzi o gry to problem istnieje praktycznie w każdej np. Q3, SS2, NFS:MW w każdej gdzie nie ma możliwosci przełączenia recznie w grze odświeżania. Np w nowym Tomb Raiderze jest O.K ponieważ moge sobie recznie ustawić odświeżanie w innych grach padaka. Próbowałem już różnych programów do zmiany odświeżania takich jak RivaTuner czy Reforce i żaden nie pomaga :P
Jak ktoś ma jakieś pomysły to prosze śmiało pisać.

Co gorsza to szukałem rozwiazania w google i niestety wyglada na to ze tylko ja mam taki problem :|
  • 0

#4 DeX007

DeX007

    Początkujący

  • 17 postów

Napisano 13 06 2007 - 21:30

Z tego co sie doczytalem o twojej karcie.. pomijajac to ze jest to jedna z najlepszych na rynku i kosztuje wiecej niz moj caly komp... :P zastanawialem sie co moze byc nie tak... poprobuj jednak z sterami od monitora...moze na standardowych? A byc moze jest tak ze twoj monitor na niektorych rozdzielczosciach nie obsluguje duzego odswierzania? Sprobuj w grach ustawic rozdzielczosc taka jak w systemie...hmmm... ja obecnie tez mam problem z sterownikami do mojej karty... To sa wlasnie wady Visty i nie wiem czy nie wroce do xp :P hmm.. trudno cos wymyslic nie majac problemu przed oczami.. probuj z sterami monitora...
  • 0

#5 remi83

remi83

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 13 06 2007 - 23:48

no ze sterami do monitora juz chyba nic nie wymyśle nigdzie nie ma sterów pod viste do tego monitora i fuksem udało mie sie zainstalować te z XP
no nić pomecze sie jeszcze ze sterami do grafy może coś zdziałam :P

DeX007 a ty jaki masz monitor CRT czy LCD?
  • 0

#6 DeX007

DeX007

    Początkujący

  • 17 postów

Napisano 17 06 2007 - 23:53

Aoc 17" Flatron CRT

:P Ale nie wiem jak odswierzanie wyglada w grach ;p bo zgodnie z tym:
/Radeon-9200-na-...mium-t8282/
Moja grafika nie obsluguje gier 3d ;p no chyba ze odpale Mario to max ;p albo giana sisters ;p :P

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych