Skocz do zawartości


Vista czy Xp?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_kaazer_*

Gość_kaazer_*

Napisano 08 09 2007 - 15:16

Który system jest lepszy odnośnie gier? Jeśli Vista to jaka wersja?

  • 0

#2 Lejto

Lejto

    Początkujący

  • 81 postów

Napisano 08 09 2007 - 15:56

nie Vista!! na Viste nie wchodzi połowa gier (zależy pod jaki system są napisane) i niektóre piraty ale za to na viiście ładniej wyglądają gry i vista obsługuje dx 10 proponował bym xp jeśli nie masz karty zgodnej w dx 10 to nie opłaca się brać visty

  • 0

#3 Aman

Aman

    Windows 98/XP/Vista/Ubuntu

  • 955 postów

Napisano 08 09 2007 - 23:51

Który system jest lepszy odnośnie gier? Jeśli Vista to jaka wersja?


To zależy w jakie gry masz zamiar grać. Najlepszym rozwiązanie było by wybranie XP, nie miałbyć wtedy ewentualnych kłopotów z uruchomieniem danej gry.

TUTAJ masz listę gier obsługiwanych prze Viste.
  • 0

#4 Piksel

Piksel

    Pax et Bonum...

  • 257 postów

Napisano 10 09 2007 - 21:45

Do gier chyba XP. Vista na gry nowej generacji. Ale Vista jest bardziej przyszłościowa, za rok powinna być stabilna. Wszyscy narzekają. Ale niestety M$ zależy na kasie i nie wpuszcza na rynek całkowicie stabilnego systemu. Trzeba trochę poczekać za czym się ustabilizuje sytuacja. Z XP było podobnie, najpierw burza, teraz dobre opinie.
  • 0

#5 Aman

Aman

    Windows 98/XP/Vista/Ubuntu

  • 955 postów

Napisano 11 09 2007 - 14:51

Z Vistą nie ma wcale tak źle, ale wiadomo to jest nowy system, nie wszystkie gry poprawnie działają, niektóre potrzebują uaktualnień, poprawek. Tylko do gier nie opłaca sie go specjalnie kupować
  • 0

#6 tweak-master

tweak-master

    Początkujący

  • 11 postów

Napisano 11 09 2007 - 19:56

Jak masz nowego kompa to bierz Viste śmiało - do nowych gier najlepsza - DX10, z którego coraz więcej gier korzysta ma sporo nowych efektów. Co do starszych gie to wiele z nich chodzi bez problemu pod nowym systemem a z czasem zapewne bedzie jeszcze lepiej :rolleyes:
  • 0

#7 centaurus7

centaurus7

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 21 09 2007 - 11:35

Zeby wyjasnic roznice tzebaby duzo pisac.
Dlatego napisze krotko - Vista jest niewypalem Microsoft`u Dołączona grafika!

Załączone miniatury

  • forum3.jpg

  • 0

#8 Aman

Aman

    Windows 98/XP/Vista/Ubuntu

  • 955 postów

Napisano 21 09 2007 - 20:51

Zeby wyjasnic roznice tzebaby duzo pisac.
Dlatego napisze krotko - Vista jest niewypalem Microsoft`u Dołączona grafika!


Tym twierdzeniem to trochę przesadzasz. Vista potrzebuje jeszcze trochę czasu, nowych aktualizacji większej ilości sterowników itd.
Tak samo było parę lat temu z XP
  • 0

#9 barti

barti

    Początkujący

  • 41 postów

Napisano 06 10 2007 - 14:36

ja mam viste i nienarzekam doprawdy duzo gier niedziala ale jest spoko pozdro
  • 0

#10 mik2

mik2

    Początkujący

  • 149 postów

Napisano 06 10 2007 - 14:56

ja mam viste i nienarzekam doprawdy duzo gier niedziala ale jest spoko pozdro

No właśnie o to chodzi :mellow: Vista jak na razie najlepiej nadaje się do pracy biurowej, odośnie gier nie ma w tym momencie sensu jej instalacja, ponieważ można się nieźle nadziać (kupujesz trochę starszą gre, no mam taaaki dobry komp, musi działać. Przychodzisz do domu, patrzysz, gra nie działa. Czemu? bo vista. :) )
  • 0

#11 adir

adir

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 07 10 2007 - 18:30

Ludzie co wy piszecie? Mam Viste (Ultimate) od pół roku, zainstalowane mnóstwo programow, serwer apache z php5, i wiele innych rzeczy i powiem wam że nie mam problemów ze znalezieniem sterowników nawet do bardzo trudno dostepnych urządzeń. Jaką kolwiek grę zainstaluję - śmiga. Powiem wiecej: na viście niektore gry lepiej mi chodzą niż na XP. Są gry ktorych sie nie da odpalić czy zainstalować na XP a chodza one cudownie na VIście. Wymieniekilka gier ktore bezproblemowo smigaja: Stranglehold, Bioshock, Colin DiRT, każda FIFA łącznie z 08, MEdal of honor Airborne, Command & Conquer: Tyberium Wars, Far cry, NFS Carbon. Ten system po odpowiednim skonfigurowaniu jest po pprostu super.

moj sprzęt:
AMD Athlon 64 X2 4200
Asus nForce 430 MPC
1 GB RAM 800 mhz
2x 160 GB Samsung & WD
GeForce 7600 GS TOP


Microsoft Surface to bedzie hit:)

  • 0

#12 Jotgie

Jotgie

    Zorientowany

  • 905 postów

Napisano 07 10 2007 - 18:53

Pewno masz rację. Jednak sam przyznajesz "nie mam problemów ze znalezieniem sterowników". Tymczasem w XP nie trzeba szukać, gdyż są one dostarczane ze sprzętem. Większość użytkowników po prostu nie potrafi ich znaleźć w internecie. Nie każdy jest taki "mądry" jak Ty. Oczekują, że zainstalują VISTĘ, wyciągną z szyflady płytkę ze sterownikami od 2-letniej karty graficznej, drukarki, skanera, itp; wyciągną z szuflady Corela 8.0 i jakiś PHOTOALBUM i OCR, który dostali ze skanerem, M$ Office 2000, który 3 lata temu kupili za 1,5 tys zł, AutoCAda 2000 LT, któy także kupili 3 lata temu za 3,5 tys zainstalują i będzie działać. A tymczasem to nie działa! I co mają zrobić?! Kupić wszystko w nowych wersjach?!
Nie pomyślałeś o tym?!
Nie każdy na na kompie zainstalowane wyłącznie gry....

  • 0

#13 deepcry

deepcry

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 18 10 2007 - 16:05

Ostatnio kupiłem komputer notebook z preinstalowaną Vistą
Ze sterownikami 0 problemu <_< W końcu system jest preinstalowany wraz z nimi, uaktualnienia sterowników wygodne bo ściągają się z windows update

Oto wrażenia:
Negatywne:

1GB ramu, stanowczo za mało do płynnej pracy systemu, musiałem dokupić drugie tyle, jest lepiej ale muli nadal, szczególnie przy rozruchu systemu. -> Aby tego uniknąć należy kożystać z hibernacji.

Prefetcher i Superfetch, przy starcie komputer wgrywa do pamięci najczęściej używane aplikacje, tak więc po uruchomieniu systemu trzeba odczekać jakiś czas aby móc zacząć z niego płynnie kożystać. Można również wyłączyć owe "polepsacze" w rejestrze systemowym.


I największy dla mnie cios: Brak akceleracji sprzętowej dźwięku w grach kótre nie obsługują sterownika OpenAL, czyli w prawie wszystkich wydanych przed rokiem 2007. Creative wypuścił program "alchemy" który potrafi włączyć tą akceleracje sprzętową przez, ale obciąża to nieco procesor, bo jest ona tłumaczona na OpenAL. Aplikacja jest dostępna tylko dla kart dźwiękowych firmy creative, jednak poza Creative X-Fi, jest ona płatna.

ZasobożernośćDołączona grafika!

All player nie działa poprawnie.

Pozytywne:
Powiew świeżości <_<

UAC, nie wiem czemu wszyscy na niego narzekają, zwiększa on przecież bezpieczeństwo. Dzieje się tak dlatego, że nie pozwoli on zapisać nic niepożądanego (virusy, trojane...) w katalogach "Program Files" oraz "Windows".

Aero. Niby jest to tylko bajer, który obciąża dodatkowo komputer, ale mi się podoba <_<. Ponadto można go wyłączyć kilkoma kliknięciami.

Stabilność. Procesor prawie całkowicie bierze na siebie sterowanie systemem i zasobami, inaczej niż było to w przypadku windows xp, dzięki czemu jest w stanie szybko wyłączyć lub "odwiesić" zawieszone procesy i podzespoły komputera. Nie uchroni to jednak całkowicie od "niebieskich ekranów".

Windows update zawiera aktualizację sterowników, nie do wszystkich, ale zawsze coś.

Sterowanie głosowe systemem. Niby bajer, ale można się poczuć jak w filmie star trek. Mówisz: "eject cd rom", a on się otwiera. Za pomocą komend głosowych można równiez grać w karty. (sterowanie głosem nie występuje i pewnie nie będzie w wersji polskiej systemu."

Wysoka jakość narratora systemowego (lektor nie występuje w wersji polskiej).

DirectX 10.

Mieszane:
Indexowanie, niby ma przyspieszyć wyszukiwanie, ale jednak nie podoba mi się, że działa w tle i czasem zużywa zasoby <_<

Karta graficzna w notebooku x2300 z 128MB ram, gry działają dobrze, poza Alien Versus Predator 2, który miejscami ma wyraźny spadek klatek. Nie wiem czy to wina Visty, będę musiał kiedyś zainstalować windowsa xp i to sprawdzić.

-----------
Podsumowanie:

Do gier:
Masz nowy komputer z Geforcem 8800, dwurdzeniowym procesorem i przynajmniej 2GB pamięci i szybkim twardym dyskiem? Instaluj Vistę bez wachania.
Spadek wydajności w starszych grach będzie w twoim przypadku niezauważalny, nowe gry będą działały lepiej ze względu na lepsze wykorzystanie sprzętu.

Masz jednordzeniowy procesor, lub kartę graficzną nie obsługującą Direct X 10, lub mniej niż 2GB pamięci? Instaluj Windows XP, zapomnij o Windows Vista. Gry w które grasz będą działały gożej na Windows Vista.

Masz 2 rdzeniowy procesor, kartę graficzną nie obsługującą Direct X 10, ale masz 2GB pamięci ram? Lepszym wyborem będzie Windows XP, ale możesz śmiało instalować windows Vista. Większość gier będzie działała tak jak na Windows XP, lub minimalnie gożej. Jedyną bolączką jest brak sprzętowego przyspieszenia dźwiękowego, dla gier nie obsługujących Open AL.

Do pracy:
Masz w miarę nowy sprzęt, 2 rdzeniowy procesor i więcej niż 1GB RAM? Lepszym wyborem będzie Windows Vista, ze względu na bezpieczeństwo, oraz niezawodność.

Masz starszy sprzęt i więcej niż 1GB RAM? Jeżeli upewnisz się, że są sterowniki na Windows Vista do twojego sprzętu, możesz śmiało instalować nowy system.

Masz stary sprzęt i mniej niż 1GB RAM? Instaluj Windows XP. Jest to wciąż dobry system, potrzebujący mniej zasobów od Windows Vista. Dlatego w twoim przypadku starszy system będzie lepszym rozwiązaniem.
----
Windows Vista aby dobrze działał potrzebuje minimum dwu rdzeniowego procesora. Owszem na jednordzeniowym też bez problemu pujdzie, jednak komfort pracy będzie trochę gorszy.

Bez wątpienia system Windows Vista, jest przeznaczony dla nowego sprzętu i najnowszych aplikacji.
  • 0

#14 pat750

pat750

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 15 03 2008 - 13:44

kupilem sobie laptopa 2gb ram, 120hdd, 1.6mgz z visą i sie zastanawiam aby przejść na xp proffesional, no ale nie jestem jeszcze pewien bo nie wiem który OS jest lepszy. Napiśćie który jest lepszy i dlaczego
zgóry dziekuje. :(
  • 0

#15 timmy

timmy

    Zaawansowany użytkownik

  • 624 postów

Napisano 15 03 2008 - 14:03

Windows XP Professional jest lepszy wiecej GIER działa;) i poprostu wiecej programów
  • 0

#16 Ziele

Ziele

    Biblioteka Zielińskiego

  • 1 812 postów

Napisano 15 03 2008 - 14:13

Wszyscy tylko gry, gry, gry.. To prawda działa więcej, ale nie o to chodzi.
VIsta ma częste pady i nawet na dobrym sprzęcie potrafi się zawiesić (szczególnie na laptopach)
  • 0

#17 AdikoPC

AdikoPC

    Początkujący

  • 20 postów

Napisano 19 03 2008 - 16:57

Z Vistą różnie bywa! Gra GTA San Andreas nie pójdzie pod Vista a taka starsza gierka Tank Combat i owszem
  • 0

#18 lotar

lotar

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 20 03 2008 - 06:48

Który system jest lepszy odnośnie gier? Jeśli Vista to jaka wersja?

Jezeli chodzi o gry to raczej Xp z sp2 jest o niebo leprzy.Moj sprzet to:
Windows Vista HP 32bit
Intel Core 2 Quad 2.40Ghz
DDR2 2046 MB
NVIDIA GeForce 8800GTX
Hitachi 320GB 7.2K
..No i powiem szczerze, ze przy GhoticIII lub MuOnline Global wyskakuje mi okienko system low of memory,ale czemu?To jest dowod,ze Vista nie nadaje sie jak narazie do gier.Z niecierpliwoscia czekam na sp pod moj system,moze to cos pomoze.
  • 0

#19 pash

pash

    Zaawansowany użytkownik

  • 665 postów

Napisano 20 03 2008 - 13:00

Po waszej pisowni widac jak mozna wam zaufac.

Ktos tu napisal bardzo dobrze : Jezeli masz gf'a 8800 lub takiego radka 3870 to bierz VISTE bez wachania. Crysis na full detal to jest to.
2 lub 4 gb ramu, szybki dwurdzeniowy procek i vista dziala szybko, jest bezpieczna, ladna, no i funkcjonalna.
  • 0

#20 Monn

Monn

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 22 03 2008 - 12:41

Z Vistą różnie bywa! Gra GTA San Andreas nie pójdzie pod Vista a taka starsza gierka Tank Combat i owszem


Wejdzie ktos potem na forum zobaczy, ze jego ulubiona gra nie dziala na Viscie i dalej bedzie rozpowiadal na inne fora ze Vista sie nie nadaje do gier. Z wielka przykroscia musze powiedziec ze GTA San Andreas chodzi BEZ ANI JEDNEGO PROBLEMU na mojej Viscie Ultimate PL tak samo jak na XP.

Wszyscy tylko gry, gry, gry, samo zapaleni gracze ? Nie macie innych argumentow aby zjechac Viste ? Ja z ciekawosci wgralem mase gier i KAZDA dziala, nawet takie starocie jak Starcraft, przy czym nie mowie ze nie ma takiej co by nie dzialala. Patrzac prawdzie w oczy to jak ktos ma juz takiego kompa co udzwignie bez problemow viste to patrzy tez raczej na nowe gry a te chodza pod Vista wysmienicie.

Wystarczy wylaczyc UAC, indexowanie i system chodzi bardzo, bardzo ladnie i stabilniej niz XP. Jedyne co moge przyznac to ze zre RAM, trzeba miec 3gb by sie dobrze gralo i pracowalo, ale ram jest tani jak barszcz i to normalne ze nowy system wiecej jej potrzebuje wiec nie wiem w czym problem.

Ja sie przesiadlem na wersje 64bit przygotowany na jak to niekotrzy mowili "nic nie dziala" i sie pozytywnie zaskoczylem bo wszystkie programy z XP dzialaja pieknie.

Takie teksty: "Windows XP Professional jest lepszy wiecej GIER działa;) i poprostu wiecej programów" to chyba pokazuja jak niektorym zal d*** sciska ze maja za slabego kompa zeby nowy system im dobrze dzialal.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych