Skocz do zawartości


Zdjęcie

Uzyskanie płytki instalacyjnej


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 8k8

8k8

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 16 07 2007 - 19:43

Witam!

Mam taki problem, nie wiem czy rozwiązanie go jest w ogóle możliwe, ale spróbuje. Otóż zakupiłem laptopa z wgraną Vistą na twardziela. Mam jeszcze jeden komputer PC. Chciałbym mieć płytę instalacyjną Visty, aby móc ją wgrać także na mojego PC. Wykonalne?

  • 0

#2 Bobd

Bobd

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 16 07 2007 - 19:57

Niestety nie można wypalić na płytkę wgranego już windowsa. Jest to program wielozadaniowy o złożonym kodzie dwójkowym (czy jakoś tak). Oznacza to, że niestety ;) taka czynność jest niewykonalna.

  • 0

#3 edinfx

edinfx

    Początkujący

  • 56 postów

Napisano 16 07 2007 - 20:01

A nie dostałeś czasem płyt z nowym kompem. Wcale nie musi pisać że jest to Windows.

Na dysku w laptopie masz na pewno ukryta partycje re covery z której przywraca się system do stanu kupna.

Tak poza tym to nie za bardzo legalne korzystanie z tej płyty nawet jeśli byś ją miał na drugim kompie. licencja chyba na to nie pozwala
  • 0

#4 8k8

8k8

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 16 07 2007 - 20:05

No dobrze?. Ale załóżmy , że nie daj Boże, siądzie mi dysk. To co? Cały system, za który też płaciłem szlak trafi?

Płytki nie dostałem, ale mam tą partycje z tym recovery.
  • 0

#5 edinfx

edinfx

    Początkujący

  • 56 postów

Napisano 16 07 2007 - 20:12

No dobrze?. Ale załóżmy , że nie daj Boże, siądzie mi dysk. To co? Cały system, za który też płaciłem szlak trafi?

Płytki nie dostałem, ale mam tą partycje z tym recovery.




Powinieneś mieć jakąś aplikacje do stworzeni kopi partycji na dyskach DVD
  • 0

#6 Aman

Aman

    Windows 98/XP/Vista/Ubuntu

  • 955 postów

Napisano 17 07 2007 - 14:48

Możesz użyć programu Norton Ghost za niego pomocą będziesz mógł zrobić kopie partycji ukrytej. Niektóre laptopy mają wbudowany program do robienia kopi, poczytaj w instrukcji obsługi
  • 0

#7 KoNuSS

KoNuSS

    Początkujący

  • 19 postów

Napisano 22 07 2007 - 16:19

Pytanie jakiej firmy masz laptopa bo nikt raczej nie pomoże ci bez tej wiedzy. Z tego co ja wiem Np. Toshiba robi teraz na dyskach oddzielna partycje z obrazem systemu. Więc sprawdz czy jej akurat nie masz w narzędziach administratora. Zazwyczaj jest ukryta.
  • 0

#8 Nurek

Nurek

    Nie ma jutra bez komputra

  • 3 586 postów

Napisano 22 07 2007 - 16:28

Nie jest przypadkiem tak że instalka pójdzie Ci z dowolnej płytki, tylko numery wpisujesz te co masz na naklejce?
  • 0

#9 Jotgie

Jotgie

    Zorientowany

  • 905 postów

Napisano 22 07 2007 - 17:09

A nie dostałeś czasem płyt z nowym kompem. Wcale nie musi pisać że jest to Windows.

Na dysku w laptopie masz na pewno ukryta partycje re covery z której przywraca się system do stanu kupna.

Tak poza tym to nie za bardzo legalne korzystanie z tej płyty nawet jeśli byś ją miał na drugim kompie. licencja chyba na to nie pozwala


A niby czemu? Jest to wersja OEM przypisana do konkretnego komputera (właściwie płyty głównej tego komputera) i nie zainstalujesz na innym kompie... tzn. zainstalujesz ale nie zarejestrujesz

No dobrze?. Ale załóżmy , że nie daj Boże, siądzie mi dysk. To co? Cały system, za który też płaciłem szlak trafi?

Płytki nie dostałem, ale mam tą partycje z tym recovery.


Dlatego możesz a nawet musisz skopiować.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych