Skocz do zawartości


Zdjęcie

Utrata/wymiaszanie danych.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 gawdzik

gawdzik

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 19 07 2007 - 09:16

Witam,
mam poważny problem z partycją D mojego dysku. Po przeinstalowaniu systemu Windows XP (partycja C), po ponownym uruchomieniu system zaproponował wykonanie sprawdzenia spójności danych, po dokonaniu sprawdzenia nastąpiło odzyskiwanie danych na partycji D (nie wiem z jakiego powodu - dysk ma pare miesięcy, nie ma żadnych błędów i nie miałem żadnego problemu z dostępem do danych). Trwało to kilka godzin po czym system zainstalował się do końca.

Po instalacji okazało się, że nie mogę odczytać większości danych z partycji D - struktura plików i katalogów została zachowana, prawidłowy wydaje się także rozmiar poszczególnych plików, wszystkie nazwy zostały zachowane, nie mogę jednak otworzyć żadnego z plików poza dużą częścią mp3, których zawartość jest jakby "wymieszana" - włączając np. Metallice słyszę Alice in Chains.

Czy ktoś ma pomysł jaki może być powód takiego zachowania tej partycji? Oraz oczywiście jak te dane odzyskać? Obydwie partycje to NTFS , dysk twardy Hitachi HDT725025VLAT80.

Z góry dzięki za pomoc!

  • 0

#2 Aman

Aman

    Windows 98/XP/Vista/Ubuntu

  • 955 postów

Napisano 19 07 2007 - 12:42

Jedynie co mi przychodzi na myśl jak naprawić partycje to polecenie CHKDSK:

Start -> Uruchom -> cmd -> CHKDSK d: /f (d to partycja, a parametr /f odpowiada za naprawę błędów)

Potem możesz jeszcze spróbować naprawić w inny sposób czyli. Mój Komputer -> PPM na partycji D -> Właściwości -> zakładka Narzędzia -> Sprawdź -> zaznacz pole "Automatycznie napraw błędy systemu plików" oraz "Skanuj dysk i próbuj odzyskać uszkodzone sektory" -> Rozpocznij

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych