Skocz do zawartości


Zdjęcie

Usunięcie hasła użytkownika na drugim dysku


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 ryba1983

ryba1983

    Zaawansowany użytkownik

  • 677 postów

Napisano 23 01 2008 - 17:31

Witam Wszystkich!

Otóż mam taki problem, znajomemu padł system xp (przy starcie systemu blue screeny nawet przy trybie awaryjnym)naprawa z płyty cd też nic nie dała.Chodzi o to że na dysku systemowym ma on dużo ważnych danych, a dysk ten chroniony jest hasłem użytkownika.Oczywiście mój dysk podłączony jest jako główny i gdy chcę wejść w jego systemowy wyskakuje odmowa dostępu.I tu moje pytanie można zlikwidować jakoś to hasło?Da się z tym coś jeszcze zrobić?Zapewne trzeba pogrzebać gdzieś w rejestrze tylko gdzie?

Pozdrawiam

  • 0

#2 smiechu_sk-ce

smiechu_sk-ce

    Początkujący

  • 37 postów

Napisano 23 01 2008 - 23:27

Jest napisane, że tylko odmowa dostępu? Nie chce żadnego hasła?

  • 0

#3 ryba1983

ryba1983

    Zaawansowany użytkownik

  • 677 postów

Napisano 23 01 2008 - 23:33

Jest napisane, że tylko odmowa dostępu? Nie chce żadnego hasła?

Tak, po prostu wchodzę w folder f:/document and settings/Marcin i wyskakuje odmowa dostępu, gdybym mógł zlikwidować to konto to dawno bym to zrobił bo znam hasło, tylko szkopuł w tym jak to zrobić albo obejść żeby to hasło było deaktywowane.
  • 0

#4 kurio

kurio

    Pan

  • 282 postów

Napisano 24 01 2008 - 04:00

Juz dokladnie nie pamietam, ale uzytkownik podczas zakladania hasla na profil ustawil sobie opcje "uznaj pliki za prywatne" - mozesz sobie przekazac takie prawa (jesli oczywiscie jestes administratorem), ale to tak jak ze zmiana chowna w linuxach. Jesli dasz sobie przywileje, prawdziwy wlasciciel je straci ;)
  • 0

#5 ryba1983

ryba1983

    Zaawansowany użytkownik

  • 677 postów

Napisano 24 01 2008 - 05:22

Juz dokladnie nie pamietam, ale uzytkownik podczas zakladania hasla na profil ustawil sobie opcje "uznaj pliki za prywatne" - mozesz sobie przekazac takie prawa (jesli oczywiscie jestes administratorem), ale to tak jak ze zmiana chowna w linuxach. Jesli dasz sobie przywileje, prawdziwy wlasciciel je straci ;)

To znaczy jak zakładałem swoje hasło to ustawiłem sobie tą opcję "uznaj pliki za prywatne" i nawet jak loguje się jako administrator to dalej nie mogę uzyskać dostępu nawet jak zalogowałem się w trybie awaryjnym.Może ja coś źle robie?
  • 0

#6 smiechu_sk-ce

smiechu_sk-ce

    Początkujący

  • 37 postów

Napisano 24 01 2008 - 08:19

To kliknij prawy klawiszem myszy na Dysk F, wybierz udostępnianie i zabezpieczenia... (jeżeli ci się nie pokaże zakładka zabezpieczenia to wejdź w Narzędzia >> Opcje folderów >> zakładka Widok i odznacz Użyj prostego udostępniania plików), przejdź na zakładkę Zabezpieczenia i wybierz Zaawansowane.

Potem zaznacz tak jak na screenach

Aha i to na zakładce Inspekcja też zaznacz.

Załączone miniatury

  • 1.JPG
  • 2.JPG
  • 3.JPG

  • 0

#7 ryba1983

ryba1983

    Zaawansowany użytkownik

  • 677 postów

Napisano 24 01 2008 - 17:46

Niestety ale nie mam żadnej z tych opcji które podałeś, Ty to na pewno robisz w xp professional?:-)


Daje screeny jak by co:

http://www.imagic.pl/files/6218/dysk.JPG
http://www.imagic.pl/files/6218/dysk2.JPG
http://www.imagic.pl/files/6218/dysk3.JPG

Ma ktoś jeszcze jakiś pomysł?
  • 0

#8 smiechu_sk-ce

smiechu_sk-ce

    Początkujący

  • 37 postów

Napisano 25 01 2008 - 10:06

A zrobiłeś tak jak ci napisałem wcześniej z tymi opcjami folderów? Trzeba przejść w Moim komputerze Narzędzia>>Opcje folderów>>zakładka Widok>>odznacz Użyj prostego udostępniania plików. :P

To wtedy zakładka Zabezpieczenia się pojawi. Robiłem to w Windows XP Professional SP2.
  • 0

#9 ryba1983

ryba1983

    Zaawansowany użytkownik

  • 677 postów

Napisano 25 01 2008 - 16:17

A zrobiłeś tak jak ci napisałem wcześniej z tymi opcjami folderów? Trzeba przejść w Moim komputerze Narzędzia>>Opcje folderów>>zakładka Widok>>odznacz Użyj prostego udostępniania plików. :P

To wtedy zakładka Zabezpieczenia się pojawi. Robiłem to w Windows XP Professional SP2.


Właśnie o to mi chodzi że nawet tego nie mogę wybrać, klikam prawym guzikiem myszki na dysk F daje na udostępnienia i zabezpieczenia i pojawia się coś takiego:
http://www.imagic.pl/files/6218/dysk2.JPG
I jest tylko opcja "Jeśli masz świadomość ryzyka, ale mimo to chcesz udostępnić katalog główny dysku, kliknij tutaj"

Jeśli na to kliknę pojawia się coś takiego:
http://www.imagic.pl/files/6218/dysk3.JPG

I żadnej opcji "Użyj prostego udostępniania plików" nie widzę :-(

A mam pytanko nie ma gdzieś tej samej opcji żeby przestawić, ale gdzie indziej np.w panelu sterowania albo jakimś poleceniem po przez konsolę uruchom?
  • 0

#10 smiechu_sk-ce

smiechu_sk-ce

    Początkujący

  • 37 postów

Napisano 25 01 2008 - 16:55

Zobacz:



Jak tego nie zrobisz to nie będzie zakładki Zabezpieczenia

Załączone miniatury

  • 4.JPG

  • 0

#11 ryba1983

ryba1983

    Zaawansowany użytkownik

  • 677 postów

Napisano 25 01 2008 - 17:16

Dzięki wszystko już zrobione :-) Masz u mnie DUŻE piwo smiechu sk-ce

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych