Skocz do zawartości


Zdjęcie

Urządzenie wielofunkcyjne ~500zł


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 oskiro

oskiro

    Początkujący

  • 14 postów

Napisano 03 08 2014 - 00:49

Zastanawiam się nad kupnem jakiegoś urządzenia wielofunkcyjnego do 500zł. Zależałoby mi na tym by było jak najmniejsze. Myślałem na firmami HP i Brother. Znalazłem coś takiego:

HP

HP

Brother 

 

Są to dobre urządzenia? i czy znajdę do tej ceny jakieś lepsze?

 



  • 0

#2 AmnesiaHaze

AmnesiaHaze

    Początkujący

  • 21 postów

Napisano 11 08 2014 - 13:19

Cześć! Sprzęty HP cechują się wyższą jakością wykonania, aniżeli produkty brothera. Ale pod kątem eksploatacji są o wiele droższe.
Brother, plastik moim zdaniem pozostawia wiele do życzenia, ale... W modelach na wkłady 123 masz już zamienniki firmy black point, od której dostajesz gwarancje na kartridże, oraz w razie czego gwarancje na drukarkę (jakby coś się stało z winy wkładów np. rozlanie, otrzymujesz pakiet serwisowy od blackpointa, albo wymiane na nową drukarkę). Wkłady LC 123 mają wydajność około 600 kartek za 40zł, dlatego ja poszukałbym starszych serii drukarek brothera na wkłady LC980/1100, LC985 za 20zł wydrukujesz ok 1500stron, ewentualnie modele biurowe na wkłady LC1240/1280 na których wydrukujesz około 1200 stron za 25zł, ale wychodzi o wiele lepiej niż serie wkładów LC123, czy to zamiennik, czy oryginał.



  • 0

#3 kambrz

kambrz

    Początkujący

  • 28 postów

Napisano 19 08 2014 - 16:49

Z tej dolnej półki to celowałbym bardziej w urządzenia Brother a dopiero później w HP.

Jeżeli chodzi o Brother to ten posiada całą serią całkie przyzwoitych modeli urządzeń wielofunkcyjnych:

- DCP-j315W czy DCP-J105 - i stawiałbym właśnie na jeden z tych dwóch, bo mam dobre z nimi doświadczenia.

HP są zwykle tańsze, ale posiadają droższe materiały eksploatacyjne.


  • 0

#4 barb

barb

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 25 08 2014 - 10:56

Też bym brał urządzenie Brother, z zamiennikami nie ma problemu. Ja mam model dcp j152W, kupuję zamienniki Actis, Active Jet albo BlackPoint. Te pierwsze są najtańsze i do domowego wydruku wystarczają w zupełności. Możesz poszukać też jakiegoś laserowego tylko jak chcesz tanio drukować rozejrzyj się najpierw czy do danego modelu są zamienniki.



  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych