Skocz do zawartości


Zdjęcie

Uciążliwe reklamy w chrome - analiza logów z OTL


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 marta18466

marta18466

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 13 03 2014 - 11:24

Witam serdecznie

 

Ostatnimi czasy mój komputer złapał jakiś wirus polegający na wyświetlaniu niechcianych reklam w przeglądarce (używam Chrome). Gdy klikam na jakiś odnośnik na stronie, zamiast oczekiwanej witryny wyświetlają mi się reklamy. Skanowałam komputer programem Adaware, wyszukane wirusy usunęłam, jednak to nie pomogło. Następnie to samo zrobiłam skanując komputer Emsisoft Emergency Kit. Ten program zawsze wyszukiwał wirusy, które usunęłam, jednak bez skutku.Dzisiaj wykonałam dwa skanowania programem Malwarebytes Anti-Malware (pełne i szybkie), który nie wyszukał żadnych zagrożeń. Mimo tego, reklamy wciąż się wyświetlają. 

 

Od wczoraj zauważyłam, że na niektórych stronach pewne słowa są podkreślone, a na ich górze po prawej stronie znajduje się zielony znaczek. Kliknięcie na dane słowo odsyła na różne reklamy. Znajduje się to w róznych miejscach.

 

W rozszerzeniach mam włączony dodatek  REmoveAdsTTube 1.6. Przypuszczam, że to on spowodował te reklamy. Niestety nie da się go wyłączyć.

 

Proszę o pomoc jak się pozbyć tego cholerstwa. 


Załączone miniatury

  • 1.png
  • 2.png

Użytkownik Qauke edytował ten post 13 03 2014 - 12:05
temat edytowałem

  • 0

#2 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 13 03 2014 - 12:02

Podaj logi z programu OTL



  • 0

#3 viris33

viris33

    Administrator

  • 4 657 postów

Napisano 13 03 2014 - 15:19

Zainstaluj dodatek AdBlock do Chroma. Odinstaluj z programów reklamiarza - sprawdź jaki program się ostatnio zainstalował. Podejrzewam jakiś SweetPage albo coś w ten deseń.

Użyj programu ADWCleaner. Możesz też zresetować ustawienia przeglądarki do domyślnych lub odinstalować całkowicie, usunąć pozostałości Chroma w folderach i zainstalować na nowo.



  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych