Skocz do zawartości


Zdjęcie

USB Device Current Status + CMOS Checksum Bad + nie działające porty USB na mobo - nagła awaria...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Petro-7

Petro-7

    Obserwator

  • 7 postów

Napisano 13 03 2013 - 01:03

Witam serdecznie.
Mam już dość stary, bo prawie 7 letni komputer - niedługo będę zmieniał, ale narazie do nauki programowania jest OK. Przez cały okres użytkowania nie było żadnych problemów, aż do wczoraj.
Zauważyłem, że nie działa mi wejście słuchawek w przednim panelu. Kiedyś działało, więc pomyślałem, że czegoś zapomniałem wpiąć jak zmieniałem pastę. I faktycznie - podłączyłem i myślałem że już będzie ok. Niestety, podczas włączania pojawił się błąd USB Device Current Status... Próbowałem przestawiać zwrotki i czyścić porty - nic. Porty USB na płycie głównej przestały działać, te z panelu przedniego działają normalnie.
Płyta główna to Asus P5LD2 SE. Jeszcze te błędy CMOS...
Tutaj jakie komunikaty dokładnie się pojawiają: https://www.dropbox....epff/W6D2vbbJEs
Jak podłączę klawiaturę do przednich portów to ją wykrywa, w tylnych już nie :(

Bardzo proszę o pomoc i pozdrawiam!

  • 0

#2 bipiw

bipiw

    Zaawansowany użytkownik

  • 1 180 postów

Napisano 13 03 2013 - 12:32

Wymień bateryjkę od BIOSU albo chociaż sprawdź ją miernikiem.

Użytkownik bipiw edytował ten post 13 03 2013 - 12:33

  • 1

#3 Petro-7

Petro-7

    Obserwator

  • 7 postów

Napisano 13 03 2013 - 17:02

OK, sprawdzę. No ale to raczej nie ma związku z niedziałającymi portami USB przy płycie głównej. Da się je jakoś sprawdzić albo odpiąć? Bo tak jak pisałem - przednie porty działają. Ja to co wtedy podpinałem ten port id słuchawek odpiąłem spowrotem, więc konputer jest w takim okablowaniu w jakim był gdy działał. Ale nie chodzi...
  • 0

#4 bipiw

bipiw

    Zaawansowany użytkownik

  • 1 180 postów

Napisano 13 03 2013 - 17:30

http://dlcdnet.asus....05_p5ld2_se.pdf strona 44. Sprawdź czy zworki zwłaszcza te przy Audio dobrze siedzą i czy są w położeniu default(dokładnie chodzi o USBPW56 i USBPW78).

Użytkownik bipiw edytował ten post 13 03 2013 - 18:13

  • 1

#5 Petro-7

Petro-7

    Obserwator

  • 7 postów

Napisano 13 03 2013 - 23:01

Widziałem to, nie dotykałem zworek, wszystkie były tak od początku. Teraz na wszelki wypadek każdą wyjąłem i jeszcze raz włożyłem, niestety żadnych zmian.
  • 0

#6 bipiw

bipiw

    Zaawansowany użytkownik

  • 1 180 postów

Napisano 13 03 2013 - 23:48

USB Device Over Current Status Detected

Błąd ten wskazuje na jakiś problem z zasilaniem(prądem) w USB. Najczęstsze przyczyny to:
-uszkodzone gniazdo USB(wygięte piny robią jakieś zwarcie)
-źle zamontowana płyta(zbyt mocno dokręcone śrubki, zaczepy dotykają płyty gdzieś gdzie nie powinny)
-zwarcie spowodowane przewodnikiem dotykającym płyty głównej
-zła instalacja panelu przedniego
-źle ustawiona zworka na płycie(ale to już mamy za sobą)
-podłączone uszkodzone urządzenie(Masz coś jeszcze pod USB czy już wszystko wypiąłeś?)
-...no i niestety uszkodzona płyta główna ale to najczarniejszy scenariusz

Kombinuj:)
  • 1

#7 Petro-7

Petro-7

    Obserwator

  • 7 postów

Napisano 14 03 2013 - 17:47

Dzięki za kolejną odpowiedź.
Zaktualizowałem album na DropBoxie o parę kolejnych zdjęć - jedno z nich przedstawia to, w jaki sposób są podpięte kabelki od przedniego USB - są na pewno dobrze, bo nigdy ich nie ruszałem. Na innym zdjęciu z kolei mam w ręce kable od przedniego dźwięku - mógłbyś zaznaczyć na fotografii mojej karty, gdzie je mam podłączyć? Bo tam gdzie myślę, że powinny być nie sięgają...
Są też zdjęcia portów USB - wszystko jest raczej OK. Jeśli to płyta, to jest jakiś sposób sprawdzenia czy to na pewno ona?
  • 0

#8 bipiw

bipiw

    Zaawansowany użytkownik

  • 1 180 postów

Napisano 14 03 2013 - 18:43

Hym. Tak szukałem trochę tego po googlu i sporo ludzi miało ten problem właśnie na tej konkretnej płycie(wygląda to na jakiś problem z samym Biosem-> spróbuj resetowania przez wyjęcie baterii i odłączenie zasilania). Jak z tą wymianą baterii? A co do audio to zapewne masz je podłączyć w takie zielone piny oznaczone AAFP(lewy dolny róg).

edit: masz źle zworki. USBPW12 i USBPW34. Powinny być poziomo(zorientowane tak jak powiedzmy sloty), a nie pionowo(Nie wiem czemu wcześniej zdawało mi się że chodzi o 56 i 78).

Użytkownik bipiw edytował ten post 14 03 2013 - 18:53

  • 1

#9 Petro-7

Petro-7

    Obserwator

  • 7 postów

Napisano 14 03 2013 - 21:49

OMG. Dzięki wielkie chłopie, nie wiem skąd takie ich położenie, bo na bank nic nie odpinałem zanim pojawił się problem. Może kolega mi zmienił, jak z nim wpinałem to audio przednie. A teraz jak sprawdzałem nie pomyślałem jak mają być wpięte, tylko które mają mieć zworkę na sobie i tyle.
Wszystko działa, głupi problem, moja nieuwaga i niewiedza - dzięki wielkie za pomoc i pozdrawiam!

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: Asus P5LD2 usb



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych