Skocz do zawartości


Zdjęcie

Twardziel w Laptopie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 JaCube

JaCube

    Początkujący

  • 109 postów

Napisano 19 09 2009 - 15:09

Witam, dzisiaj instalowałem Windows 7 Ultimate 64-Bit na laptopie wymienionym w opisie tematu. Podczas instalacji pokazane były dyski: Dysk 0 o pojemności 1GB i Dysk 1 o pojemności około 158GB (cały dysk ma 160GB). Chciałem rozszerzyć pojemność Dysk 0 i zainstalować na nim system, niestety wyskakiwał błąd. Postanowiłem podzielić Dysk 1 na 50GB(dla systemu) i 110 reszta. W ten sposób miałem 3. Dalej oczywiście wybrałem Dysk 1 z 50GB i kliknąłem dalej. Wszystko się ładnie zainstalowało. Niestety już po zalogowaniu w Mój Komputer mam tylko jeden Dysk C który ma 50GB ale po dysku D ani śladu! W opcjach folderów po odznaczałem "ukrywanie plików, dysków" i inne opcje ale to nic nie dało, nie wiem gdzie go wcięło.

  • 0

#2 Macsch15

Macsch15

    Profesjonalista

  • 3 705 postów

Napisano 19 09 2009 - 15:16

Może jeszcze jest po prostu bez formatu np. NTFS i system go nie odczytuje.

Sprawdź, powinien być w menedżerze dysków (Start >> Panel sterowania >> Narzędzia administracyjne >> Zarządzanie komputerem >> zakładka "Zarządzanie dyskami" )

  • 0

#3 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 19 09 2009 - 15:46

Ściągnij sobie płytę ratunkową (parz poniżej), ściągnij na twardziela i nagraj na płytę w ISO programem Nero opcja Wypal płytę z ikoną palącej się fajki.
Potem z uruchamiasz z pod BIOS-a tak jakbyś instalował system i po uruchomieniu programu masz program GParted nim możesz wykasować partycję lub dysk oraz zmniejszać lub zwiększać partycje, lub zrobić kasowanie, partycjonowanie, dysku. Kasujesz dysk lub partycję, i samemu przydzielasz wielkości i ilość partycji, pamiętaj każda partycja z osobna musi być potwierdzona poprzez opcję zapisz, czyli robisz pierwszą partycję jako cały dysk w systemie Linux zatwierdzasz poprzez opcję zapisz wtedy dysk zostanie sformatowany w Linux-e. Potem kasujesz tę partycję/dysk i zatwierdzasz masz czysty dysk do sformatowania wtedy tworzysz sobie odpowiedniej wielkości pierwszą partycję i zatwierdzasz i tak po kolei.
  • 0

#4 sw29l

sw29l

    Charlie Don't Surf !

  • 1 958 postów

Napisano 19 09 2009 - 17:12

jeżeli przy parycjonowaniu nie utworzyłeś aktywnego dysku D to za pomoca płyty instalacyjnej napraw to. Ja miałem tak za pierwszym razem na Vista x64 ultimate
  • 0

#5 JaCube

JaCube

    Początkujący

  • 109 postów

Napisano 20 09 2009 - 14:37

Może jeszcze jest po prostu bez formatu np. NTFS i system go nie odczytuje.

Sprawdź, powinien być w menedżerze dysków (Start >> Panel sterowania >> Narzędzia administracyjne >> Zarządzanie komputerem >> zakładka "Zarządzanie dyskami" )

Dokładnie o to chodziło dzięki wielkie
  • 0

#6 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 20 09 2009 - 16:55

Mimo to polecam ci zaopatrzyć się na płytę ratunkową, nie raz ci ona się przyda.
  • 0

#7 JaCube

JaCube

    Początkujący

  • 109 postów

Napisano 20 09 2009 - 17:32

Na pewno się zaopatrzę, dzięki all :P

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych