Skocz do zawartości


Zdjęcie

Tryb podniesionych uprawnień


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 zeliwnapiesc

zeliwnapiesc

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 05 09 2007 - 22:05

]Witam !
Mam problem... a mianowicie : gdy chce wejśc na jedną z moich partycji wyskakuje mi : Lokalizacja nie jest dostępna

H:\ nie jest dostępny

Odmowa dostępu

Sprawdzałem sobie jakie mam uprawnienia i co się okazało mam wszystkie oprócz uprawnień specjalnych , które jak chce zaznaczyc są nieaktywne. Wydaje mi się, że trzeba miec tryb podniesionych uprawnień a nie wiem jak tą opcję włączyc... Jak wejdę w tryb awaryjny to mam dostęp do tej partycji, a normalnie juz nie... I jeszcze gdy w wierszu poleceń wpisuję chkdsk też wyskakuje mi , że nie mam wystarczających uprawnień i musze uruchomic tryb podniesionych uprawnień !
Jak to zrobic ?

POMOCY ! :rolleyes:

Z góry dzięki

  • 0

#2 Nurek

Nurek

    Nie ma jutra bez komputra

  • 3 586 postów

Napisano 06 09 2007 - 10:18

Spróbuj zablokować dziedziczenie uprawnień z wyższych katalogów, i wtedy nadac sobie uprawnienia do tego katalogu. Mozesz tez zmienić właściciela na swojego uzytkownika. Śprawdź czy masz dostep do partycji z wbudowanego konta Administatora.

  • 0

#3 Aman

Aman

    Windows 98/XP/Vista/Ubuntu

  • 955 postów

Napisano 06 09 2007 - 15:05

Najpierw Panel sterowania -> Opcje folderów -> Widok ->odznacz "Użyj Kreatora udostępniania (zalecane)"

Potem w właściwościach partycji przejdź do zakładki Zabezpieczenia -> Zaawansowane -> Właściciel -> wybierz nazwę konta i zastosuj
  • 0

#4 zeliwnapiesc

zeliwnapiesc

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 07 09 2007 - 20:01

nie działa :rolleyes: pytałem kolesia z informatyki w szkole i polecił mi żeby zrobił ot za pooca programu Magic Partition...
  • 0

#5 Jotgie

Jotgie

    Zorientowany

  • 905 postów

Napisano 07 09 2007 - 21:28

Bzdura (koleś ze szkoły). Aman pisal dobrze, ale: spróbuj - otwórz Eksplolera => NARZĘDZIA => OPCJE => WIDOK => UŻYJ PROSTEGO UDOSTOTĘPNIANIA PLIKÓW i tę opcję ODHACZ... zaznaczam! ODHACZ

Następnie nadaj sobie pełne uprawnienia (PPM na dysk => WŁAŚCIWOŚCI => ZABEZPIECZENIA)
  • 0

#6 Aman

Aman

    Windows 98/XP/Vista/Ubuntu

  • 955 postów

Napisano 07 09 2007 - 21:33

@Jotgie, w viście nie ma czegoś takiego jak "UŻYJ PROSTEGO UDOSTOTĘPNIANIA PLIKÓW" to jest w XP. W Viscie jest tak jak ja pisałem wyżej czyli "Użyj Kreatora udostępniania (zalecane)" i to trzeba odchaczyć
  • 0

#7 Jotgie

Jotgie

    Zorientowany

  • 905 postów

Napisano 07 09 2007 - 21:35

wow! Spojarzałem na post, nie spojrzałem na dział! PARDON!

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych