Skocz do zawartości


Trojan po formacie dysku


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_thomsonicx_*

Gość_thomsonicx_*

Napisano 29 09 2014 - 17:05

Witam to moj pierwszy post. Pisze bo nie znam sposobu na pozbycie sie trojana. Wykonalem update bios ponieważ tam takze ponoć mozna miec jakies złosliwe oprogramowani. 

Komputer formatuje z poziomu instalowania windowsa.  Tworze nowe partycje, oprócz tej systemowej, jej nie zmieniam. Gdy windows jest juz zainstalowany i instaluje sterowniki, neta i antyvira to po jakims czasie wykrywa trojana i syste troche niedomaga i widać to także w grach. Anty oczywiscie usuwa trojana.



  • 0

#2 viris33

viris33

    Administrator

  • 4 657 postów

Napisano 29 09 2014 - 19:27

Jaki OS? Jaki antyvir? Więcej szczegołów. Dysk całkowicie formatujesz? Spróbuj go wyzerować na innym komputerze a poźniej od nowa utworzyć partycje i zainstalować OS.



  • 0

#3 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 29 09 2014 - 21:21

Sformatuj całkowicie dysk, łącznie z partycją systemową. I ponownie zainstaluj Windows'a.

Masz gwarancję 100% że komputer będzie chodził bez żadnych zawieszeń itp..


  • 0

#4 LiK

LiK

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 08 12 2014 - 11:01

Witam Jestem tu nowy

Mam podobny problem po formacie mam dalej zainfekowany system

 

Może zacznę od systemu chodzę na Win 7 Pro 64 bity, i do tego posiadam NOD 32 sam anty wir bez firewalla pełną wersję, przeglądarka chrom

 

 - Jakiś czas temu zaczęły mi wyskakiwać stronki niby z Policji odnośnie hakerstwa i że mam zapłacić (wiadomo o co       chodzi) nod mi nie wykrywał nic

- Później przyczepił się  do mnie istartsurf który mocno zalazł mi za skórę (nod też nic nie wykrył). Próbowałem go usunąć ręcznie po przeczytaniu kilku poradników na tablecie, bo nie szło chodzi po stronach. Oczywiście nie udało się a robiłem cuda na kiju. Łącznie z przeinstalowaniem przeglądarek. No i poleciał Format całościowy.

 

Czynności jakie wykonałem krok po kroku

- usunąłem wszystkie partycje i sformatowałem go łącznie z pamięcią systemową (chyba tak się na to mówi) 

- postawiłem system z oryginalnej płytki

- po zainstalowaniu windy pierwsze co to zainstalowałem noda (ze strony producenta)

- stery ze strony producenta (dell)

- starych danych z przed formata nie ruszałem z dysku nie kopiowałem ich 

 

Do tego momentu system chodził jak żyleta.

 

- zalogowałem się na konto google i .............. powtórka z rozrywki

objaw : Istartsurf, przy mulony system, zrywanie netu. i z wszystkich kont mnie wylogowało łącznie z FB. Oczywiście nod nic nie wykrył.

 

Poleciał od razu drugi format   czynności te samy efekt ten sam. 

 

Spotkaliście się może już z czymś takim ?. Mam takie odczucie że to gdzieś siedzi mi na kontach i po zalogowaniu się od razu wyłazi na świat.

 

Jak sobie z tym poradzić ? 

 

 



  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych