Skocz do zawartości


Zdjęcie

Toshiby G35 nie wykrywa nowej nagrywarki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 tymtyrymtym

tymtyrymtym

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 19 01 2010 - 00:28

Witam


Mam problem z laptopem Toshiba G35 a mianowicie z jego uruchomieniem. Kilka dni temu zepsuła sie nagrywarka ,więc kupiłem nową, po jej podłączeniu laptop uruchmoił sie normalnie lecz niestety jej nie wykrył. Wszedłem do biosu ,nic ,tam był wykryty ciągle poprzedni oryginalny model nagrywarki chociaż podłaczyłem nową i niestety nie było możliwosci zmiany. Wyszedłem z biosu nie przestawiając NIC i od tamtej pory laptop nie uruchamia się. :haha:
Cały zcas jest czarny ekran, do biosu mogę wejść bez problemu lecz Windows nie startuje. Wiem że jest jakaś kombinacja klawiszy którą można wybrać opcje włączenia laptopa ale niestety nie wiem jaka:(

Prosze o pomoc w tej sprawie..

  • 0

#2 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 19 01 2010 - 14:53

1. Laptopa wyłączysz przytrzymując klawisz Power przez kilka sekund.
2. Czy próbowałeś przywrócić BIOS? Jeśli nie to wejdź do BIOSu (F2), a następnie poszukaj opcji: "Load Setup Default" (czy brzmiącej podobnie). Jednak to nie wystarczy musisz potwierdzić zmiany klawiszem F10 i potem: "y".

  • 0

#3 tymtyrymtym

tymtyrymtym

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 19 01 2010 - 23:58

Wiem jak wyłączyć i włączyć laptopa, przywracanie ustawien fabrycznych biosu nic nie zmienia, chodzi o to że potrzebuje sprawny CD-ROM wtedy bootowanie by sie uruchomiło i mógłbym zainstalować od nowa system i byłoby OK, z zewnetrznego CD-ROMu nie można wystartowac płyty z systemem gdyż bios nie widzi nic co podłącze na USB. Nowy CD-Rom podłaczony do laptopa także nei ejst wykrywany przez bios. Jedyne rozwiązanie to wgranie nowego biosa ,ale do tego musze mieć uruchomiony system, chociaż słyszałem że z pod stacji dyskietek tez można wgrać nowy bios ale szczezre mówiąc to nei wiem jak sie za to zabrać :/
  • 0

#4 MMNotebooks

MMNotebooks

    Początkujący

  • 14 postów

Napisano 21 01 2010 - 14:32

Ze stacją dyskietek i wgrywaniem za jej pomoca biosu lepiej się nie bawic. To troche dziwne bop tak czy inaczej napęd powinien byc wykryty,a czy nagrywarka którą kupiłeś napewno jest dobra?? Moze to z jej winy komputer nie mógł jej wyszukac.
  • 0

#5 tymtyrymtym

tymtyrymtym

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 22 01 2010 - 00:07

Powinien być wykryty ale nie w każdym laptopie, niektóre modele tak właśnie mają że nowa częśc zostanie włozona i nie wykryta. Nagrywarkę która kupiłem jest nowa, działa, sprawdzana na innym laptopie

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych