Skocz do zawartości


Zdjęcie

TELNET


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 O.s.T.r.Y

O.s.T.r.Y

    Początkujący

  • 14 postów

Napisano 16 04 2008 - 19:25

TELNET jest to prosty sposób polączenia miedzy dwoma kompóterami znajdującymi sie w sieci.
Jesli masz WindowsaXP najlepiej bez zadnych SP(czyt.serwis paków) znasz IP ,Login i haslo danej osoby to mozesz latwo polączyc sie z jego kompóterem i zrobic niezy kawal.
ok! jak to zrobic??


1.uruchamiamy zwyklego CMD(dla zielonych : wiersz polecen) (mozna to zrobic klikając na uruchom i wpisując poprostu "cmd")
otwiera nam sie czarne okno CMD. Wpisujemy na początek komende "ping xxx.xxx.xxx." xxx.xxx.xxx.xxx - to IP ofiary

2.Teraz wpisujemy "net start telnet"(w XP-ekach z "SP" funkcja telnetu moze juz byc niedostepna z racji zmniejszenia ryzyka wlaman przez Microsoft).

3.Wpisujemy "Telnet"

4Zaczynamy wlam !!1 wpisujemy "o xxx.xxx.xxx.xxx"(gdzie xxx.xxx.xxx.xxx to poprosyu IP ofiary) wciskamy Enter.

5.zatwierdzamy

6.teraz telnet ząda wpisania Loginu i Hasla.

7.jezeli wpiszemy poprawnie mamy dostep do wszystkiego ;]

By moc zdzialac cos na komputerze ofiary nalezy znac komendy by CMD je wyswietlil wystarczy wpisac " help " (bez cudzyslowia)
standardową komendą jest format C: piekna i skuteczna komenda:D:D ale troche brutalna.;]

Użytkownik plus-1 edytował ten post 18 04 2008 - 11:07
"kompóterze" - bo wymienia się na chaker

  • 0

#2 webtrax

webtrax

    Stały użytkownik

  • 180 postów

Napisano 16 04 2008 - 19:50

Chłopcze, idz najpierw naucz się pisać poprawnie po polsku a wtedy zajmij się poradnikami.

ad. 1 po co robimy ping?

ad. 2 co daje wpisanie "net start telnet"?

ad. 4 skad wziac IP "ofiary"?

ad. 6 skad wziac login i haslo?

ad. 7 do wszystkiego? czyli do lodowki tego kolesia rowniez?

"format C:" wiem co to za polecenie a znasz takie, ktore znajdzie wszystie pliki .jpg
bo ja po angielsku nie umiem czytac a w 'help' tylko tak sa opisane komendy

I jeszcze jedno pytanie, jak rozpoznac czy "ofiara" ma windowsa XP czystego czy z jakimis SP?

/potraktuj moja odpowiedz jako ironie...

  • 0

#3 O.s.T.r.Y

O.s.T.r.Y

    Początkujący

  • 14 postów

Napisano 16 04 2008 - 22:37

Po pierwsze może i robię błedy ale pomijając ten fakt
odp na twoje pytania:
1 : tak już jest procedura i tyle.
2 : uruchamia procedure TELNET-u (to pytanie było zupełnie zbedne i chyba nie potrzeba tłumaczyc)
3 : A jak masz zamiar włamac sie komuś na kompa jeśli nie znasz IP??? jeśli to problem to nie zaczynaj Hackowania.
4 : a to powiedział ze to takie latwe? (opisalem tylko jeden ze sposobów w ktorym akurat trzeba wykorzystać login i hasło, są inne)

Jeszcze małe sprostowanie do twej wypowiedzi.
To ty musisz miec XP najlepiej bez SP a nie konkretnie ofiara Hackingu.
  • 0

#4 Celdur

Celdur

    Republic of Gamers

  • 6 100 postów

Napisano 17 04 2008 - 06:06

Na szczęście normalne osoby nie podają takich danych kretynom, którzy chcą się zabawić.
Poza tym mało kto posiada w dzisiejszych czasach XP bez żadnego SP.
  • 0

#5 Nurek

Nurek

    Nie ma jutra bez komputra

  • 3 586 postów

Napisano 17 04 2008 - 07:54

Zacznijmy od tego że nie jest to opis włamania tylko połączenia się przez telnet. Jakiekolwiek włamanie polega na zdobyciu loginu i hasła, a Ty nie masz zielonego pojecia jak to zrobić. Równie dobrze mógłbyś opisywac sposób na włamanie do mieszkania pod warunkiem że mam klucze.
  • 0

#6 webtrax

webtrax

    Stały użytkownik

  • 180 postów

Napisano 17 04 2008 - 10:13

1 : tak już jest procedura i tyle.

to co sie stanie jezeli nie zrobie pinga/pingu? (nie wiem jak to sie odmienia)

2 : uruchamia procedure TELNET-u (to pytanie było zupełnie zbedne i chyba nie potrzeba tłumaczyc)

wedlug mnie to polecenie uruchamia usluge telnet a skoro mowisz, ze najlepiej jak sie ma XP bez SP to usluga ta jest automatycznie uruchomiona
wiec to jest zbedny punkt

3 : A jak masz zamiar włamac sie komuś na kompa jeśli nie znasz IP??? jeśli to problem to nie zaczynaj Hackowania.

Jakbym chcial sie wlamac do czyjegos komputera to nie potrzebuje IP
wystarczy mi srubokret:P rozkrecam obudowe, i juz sie wlamalem :)
teraz tylko wyciagam dysk i mam wszystko co chce :D

4 : a to powiedział ze to takie latwe? (opisalem tylko jeden ze sposobów w ktorym akurat trzeba wykorzystać login i hasło, są inne)

Nurek ujal to wysmienicie z tymi kluczami do mieszkania

Jeszcze małe sprostowanie do twej wypowiedzi.
To ty musisz miec XP najlepiej bez SP a nie konkretnie ofiara Hackingu.

Dobra to jezeli ofiara ma SP a ja nie to w ten sposob sie wlasnie nie polacze
To wlasnie chodzi o to, zeby ofiara nie miala SP, bo jesli ja bym chcial sie 'wlamac'
w ten sposob to nawet na SP2 moge sobie uruchomic te usluge i laczyc sie
natomiast, jesli ofiara ma jakies SP to jak u niego uruchomic Telnet (usluge)?

/jak widac, w szkole nie ucza co to ironia :P
  • 0

#7 O.s.T.r.Y

O.s.T.r.Y

    Początkujący

  • 14 postów

Napisano 17 04 2008 - 12:53

Opisałem sposób jaki znam i tyle.
A wspomniałem ze jest wiele innych więc jak komu pasuje to niech sobie taki wybierze.
  • 0

#8 Celdur

Celdur

    Republic of Gamers

  • 6 100 postów

Napisano 17 04 2008 - 13:11

Też mi ciężki włam przez TELNET, który jest zwykłym poprzednikiem "zdalnej pomocy" jaki widnieje teraz w XP itd. To się nawet włamem nie powinno nazywać jeśli już. Zmień temat na "Obsługa terminalu z daleka za pomocą Telnetu" od razu lepiej brzmi.
  • 0

#9 Szarry

Szarry

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 22 04 2008 - 10:18

To ja się wtrące:
1. Co do polecenia "net start telnet", to niebardzo wiem co ono oznacza, ale jestem pewien, że wystarczy Telnet xxx.xxx.xxx.xxx
2. Co do pingu, to nie wiem o co tyle krzyku. Fakt można by bardziej rozwinąć to polecenie, bo kompletnie zielony człowiek zobaczy 4 razy "Upłynoł limit czasu..." i przejdzie do pkt. 2
2. Co do SP, to komputer "atakującego" może mieć dowolny system operacyjny (o ile mi wiadomo wystarczy też telnet w systemie linux) z dowolnymi dodatkami, SP etc, a na kompóterze ofiary (tak, można napisać ofiary... ofiary zwykłego kretynizmu), to kwestia włączenia usługi Telnet (servera). Może to do tego jest to polecenie: "net start telnet"? Serio nie wiem, więc pytam.
3. Zabrakło mi też wzmianek na temat:
*skąd wytrzasnąć IP :D
*jakiś linków skąd hasło i login (drugie) :rolleyes:
*co jak gość jest za lanem
*jakieś takie sztuczki w stylu: "Co zrobić, by pokazało mu się okienko z komunikatem"


P. S. Nie wiem, czy to tylko ja mam taki problem, ale jak bawiłem się w lanie, to sceny robił "EDIT", który z samej swej natury jest dość przydatny. Dał się włączyć, napisać też się dało, ale ani klawiaturą (alt - plik -zapisz; ctrl+s) ani myszą zapisać się nie dało. Ktoś wie co z tym zrobić?

Kreślę z szacunkiem:
Szarry
  • 0

#10 Shrek234

Shrek234

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 25 05 2008 - 20:02

A co zrobić jak pokazuje mi sie po wpisaniu net start telnet taki napis

Żądana usługa została już uruchomiona
Dostępne są dalsze informacje Pomocy: aby je uzyskać, wpisz NET HELPMSG 2182



  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych