Skocz do zawartości


Zdjęcie

Szalejacy napęd


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 HazeR

HazeR

    Początkujący

  • 38 postów

Napisano 29 05 2009 - 00:45

Witam,

mam problem z moim DVD w kompie nagrywarka odtwarza normalnie płyty czyta wszystkie ale kiedy trzeba nagrac cos zaczynaja sie schody płyte DVD nagrywana x4 zaczyna nagrywac i trwa o okolo 40 min (uzywam nero) poczym w okolo polowie nagrywania sie kraszuje wywala bład Wrong writing data i nagrywana plyta nadaje sie do kosza zaniosłem do kumpla on nagrał płyte cała ale równiez w bardzo dlugim czasie chociaz ma kilka razy mocniejszą jednostke ode mnie. Nie wiem co jes przyczyna tego.
Zaczęło się w momencie wymiany dysku na nowy i postawienia systemu. Dysk podpiety na przejsciówce z IDE na SATA nagrywarrka na osobnej taśmie w 2 wejsciu IDE. System XP, nero 7 ultra edition. Po calkowitej kasacji i ponownym zainstalowaniu nero nic sie nie zmienia.
Ktos wie o co biega ? ;)

  • 0

#2 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 29 05 2009 - 09:36

Dysk podpiety na przejsciówce z IDE na SATA nagrywarrka na osobnej taśmie w 2 wejsciu IDE.

Tego nie rozumiem jedynie się domyślam że masz dysk pod SATA podpięty przy pomocy przejściówki do gniazda IDE.
W tym przypadku taśma może mieć uszkodzony jeden z przewodów, po drugie sprawdź igły/styki w gnieździe czy czasami jakiś nie jest wepchnięty głębiej.
Po drugie co to za płyty kupiłeś jakiej firmy jeśli taśma dobra płyty też są dobre to spróbuj tego sposobu :Link.

  • 0

#3 HazeR

HazeR

    Początkujący

  • 38 postów

Napisano 29 05 2009 - 12:26

No wiec przeanalizowałem cały text i mysle ze jest to rozmiazanie problemu odmiennego od mojego co prawda napewno przydalo by sie jej czyszczenie ale patrzac z drugiej strony nagrywarka odczytuje wszystkie płyty i niebma z tym problemu jedyny problem w tym ze nienagrywa zaczyna nagrywanie i w polowie się zatrzymuje nic dalej sie niedzieje. Kable sprawdzałem wszystko jest podpięte na tip top najdalej na poczatku roku czyscilem calego kompa z kurzu przy wymianie dysku nawet pod radiatorem od procesora.

Dam moze screen z nagrywania CDburneraXP zostqwilem nagrywanie na noc i zatrzymalo się na 61%
http://img10.imageshack.us/my.php?image=beztytuujha.png (musiałem anulowac bo przez wiele godzin nic sie nie działo)

A to ta przejsciówka na której podpięty jest dysk chociaz podejrzewam ze niema to wiele wspolnego z moim problemem
http://img10.imageshack.us/my.php?image=sata333.jpg

Płyty Sony i Verbatim.
  • 0

#4 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 29 05 2009 - 12:30

To weź w Nero jest opcja Nero Toolkit w niej są dwa programy do sprawdzania nagrywarki i do sprawdzania płyt oraz ustawiania prędkości zapisu/odczytu nagrywarki i tym do sprawdzania płyt sprawdź płyty jeśli to nie poskutkuje, pozostanie ci usunięcie Nero i oczyszczenie rejestrów, plików i wszystko to co program Nero mogło zostawić, programem Odkurzacz 11.
Potem po restarcie komputera, zainstalujesz na nowo Nero i zrestartujesz komputer, powinno dać wynik pozytywny.
Pamiętaj po ponownej instalacji nie wolno kasować tych dwóch plików ani Odkurzaczem ani CCleanerem, po mimo że są wykazane jako pliki zbędne spowalniające komputer i usunięcie ich jest bezpieczne. Patrz niżej foto.:
[attachment=1933:2009_05_29_123324.jpg]
  • 0

#5 HazeR

HazeR

    Początkujący

  • 38 postów

Napisano 29 05 2009 - 16:32

Nic z tego na poczatek wyjołem napęd rozkrecilem i wyczyscilem co sie dało poniewiaz do lasera sie nie dostałem. Usunolem nero i rejstry reset \ instal \reset i ciagle to samo Error data writing i kropka chyba pora zakupic nagrywarke nowa ..... Bo ja zgłupiałem to wyglada jakby cos z nagrywarka bylo nie tak a co do kabli to wszystko dokladnie sprawdzilem i wszystko podlaczone jest ok.
  • 0

#6 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 29 05 2009 - 21:35

laser to taka szklana kropeczka, jak rozkręciłeś nagrywarkę według tego jak opisałem to widziałeś z jednej strony szklaną kroplę na prowadnicy a jeśli jeszcze do tego ma z drugiej strony stały.
Jeśli wszystko zrobiłeś co napisałem a masz dalej problem to rzeczywiście nowa nagrywarka cię ratuje chyba że ktoś będzie miał inny lepszy pomysł.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych