Skocz do zawartości


Zdjęcie

Urządzenie podłączone do komputera nie działa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 dariosso

dariosso

    Początkujący

  • 47 postów

Napisano 21 02 2007 - 20:27

Witam,
Pewnego dnia postanowiłem wyciągnąć swojego starego kompa i zrobić formata. Dysk ma niecałe 10 GB pojemności :P . Zrobiłem partycję C: 3,8 GB oraz D: ok.6 GB. Zainstalowałem Windows, wszystkie aplikacje, wszystko było cacy aż do momentu, gdy włączyłem Mój komputer. Nie ma partycji D: Dołączona grafika . Dlaczego?

Partycje tworzyłem na FDISK. Ewentualnie dajcie jakiś darmowy program do partycjonowania dysków.

  • 0

#2 dariosso

dariosso

    Początkujący

  • 47 postów

Napisano 21 02 2007 - 20:43

Sory, system wykrywa partycję, ale żadnych informacji o niej, jak włażę w nią lub klikam Właściwości, wyświetla się błąd: "urządzenie podłączone do komputera nie działa"

PS. Tak na uboczu, co to jest LBA?

  • 0

#3 ykoops

ykoops

    Stały użytkownik

  • 377 postów

Napisano 21 02 2007 - 21:47

LBA to sposób adresowania w dużych dyskach. Napisz jak dokładnie partycjonowałeś dysk fdiskiem, może pominąłeś utworzenie dysku logicznego w partycji rozszerzonej...
  • 0

#4 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 21 02 2007 - 22:52

Inna metoda to ponownie sformatuj dysk twardy/partycje tym razem z użyciem programu Partition Magic.
  • 0

#5 fdx

fdx

    Początkujący

  • 34 postów

Napisano 23 02 2007 - 12:37

Ze niby nie ma latwych i darmowych programow do partycjonowania???
A ranish partition manager? http://www.ranish.com/part/

Ze nie wspomne o Ultimate Boot CD mtory jest darmowy a na ktorym jest nie tylko program do partycjonowania ale cale stado narzedzi przydatnych w serwisowaniu komputera.
  • 0

#6 incognito

incognito

    Początkujący

  • 45 postów

Napisano 23 02 2007 - 20:34

Inna metoda to ponownie sformatuj dysk twardy/partycje tym razem z użyciem programu Partition Magic.

Dokładnie,PM to najlepszy program do tworzenia partycji. Niestety,z tego,co pamietam to wersja trial/demo potrafi tworzyć partycje o określony rozmiarze.
  • 0

#7 dariosso

dariosso

    Początkujący

  • 47 postów

Napisano 23 02 2007 - 22:20

Ze nie wspomne o Ultimate Boot CD mtory jest darmowy a na ktorym jest nie tylko program do partycjonowania ale cale stado narzedzi przydatnych w serwisowaniu komputera.


A tak akurat sie składa że mam coś takiego na płytce PCWK, spróbuję...
  • 0

#8 daktyl500

daktyl500

    Początkujący

  • 47 postów

Napisano 24 02 2007 - 23:20

Musiałeś popełnić błąd w tworzeniu partycji. Ja Fdiskiem utworzyłem już około 1000 partycji i nigdy sie z niczym takim nie spotkałem. Jak chcesz tworzyć partycje jakimś darmowym oprogramowaniem to radze Tobie abyś najpierw sprawdził czy dany program nie tworzy wirtualnych partycji.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych