Skocz do zawartości


Zdjęcie

Strasznie mało fps'ów w grach.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 OutlawThug

OutlawThug

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 23 08 2015 - 19:29

Witam

 

Wczoraj popsłuł mi się komputer, i to nie tak do końca bo czuję to w grach że mam 20-30 fps w np. BF4, podczas gdy wcześniej miałem nawet do 100.

 

A więc jak mi się to objawiło. Gram gram w battlefield'a było coś ok. 70 fps'ów, przez moment stoje cały czas w tym samym miejscu bo odpalam fajkę, odwracam głowę a komputer zwis (tylko tak jakoś dziwnie tak jak stare komputery przycieło dźwięk z 5s i reset). Niestety po ponownym uruchomieniu komputer już nie startował. Jako że kiedyś coś tam się bawiłem z komputerami to zacząłem grzebać.

 

Zauważyłem dziwne drgania wentylatora na karcie grafiki, wyciągając ją widziałem że chłodzenie jest całe luźne, jakby niedokręcone (w moim motocyklu 2t znam problem z drganiami cały czas się wszystko odkręca :E ). No i poskładałem wszystko do kupy i przez chwile się cieszyłem bo było ok. Nie na długo bo po ok 5min komputer zwisł w identyczny sposób (pomyślałem pewnie już kaplica).

 

Teraz gry to mordęga (pograłem chwilę i zrezygnowałem), jednakoworz mam ustawione w biosie aby procesor powyżej 90'C się zhaltował, i ni stąd ni z owąd procesor również zaczął dostawać niewiarygodne temperatury wyłączyłem kontrolę bo jest tak że jest ok 50'C a podczas odpalania przeglądarki skoczy na moment do 100 paru po czym schodzi do tych 50'C (przez ok 2 miesiące nie dotykałem bo było ok.)

 

Procesor - 1045T

Płyta Asrock N68c-s

Zasilacz OCZ SXS 500W (nie SXS2 tylko ta pierwsza wersja)

Karta VTX3D 6870

 

Pomoże mi ktoś i powie bo nie wiem co się dzieje.



  • 0

#2 hary

hary

    The Untouchable

  • 791 postów

Napisano 23 08 2015 - 20:54

Spróbuj wymienić pastę termoprzewodzącą.



  • 0

#3 OutlawThug

OutlawThug

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 23 08 2015 - 20:56

To robiłem kilkukrotnie nawet :D (na karcie bo nie byłem pewien czy radiator dobrze dolega do rdzenia).

 

Jeśli piszczą cewki na karcie to już raczej śmietnik czy da coś radę odratować?


  • 0

#4 viris33

viris33

    Administrator

  • 4 657 postów

Napisano 23 08 2015 - 23:19

Piszczą to piszczą, zdarza się nawet nowym. Podaj temperatury podzespołów w Idle i stresie z HWmonitor. 



  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych